Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, lång - D16-GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Sonesson Västergötlands OF 00:36:44 7,09
2 Tove Pettersson Östergötlands OF 00:39:07 11,31
3 Alma Holmqvist Johansson Smålands OF 00:41:23 15,33
4 Ida Roos Västergötlands OF 00:41:29 15,51
5 Alicia Lundgren Smålands OF 00:42:07 16,63
6 Maja Porle Smålands OF 00:42:22 17,07
7 Malin Kristiansson Västergötlands OF 00:42:47 17,81
8 Ellen Blennow Västergötlands OF 00:43:30 19,08
9 Anna Flakberg Göteborgs OF 00:43:53 19,76
10 Julia Susek Blekinge OF 00:44:02 20,03
11 Hanna Johannesson Blekinge OF 00:44:17 20,47
12 Linnea Skalberg Smålands OF 00:44:41 21,18
13 Ellika Groth Göteborgs OF 00:45:19 22,30
14 Lovisa Weiden Skånes OF 00:45:40 22,92
15 Clara Dahl Skånes OF 00:45:43 23,01
16 Julia Rangert Smålands OF 00:45:44 23,04
17 Lovisa Tunesson Östergötlands OF 00:47:15 25,73
18 Ebba Lindman Smålands OF 00:47:37 26,38
18 Moa Alsiö Västergötlands OF 00:47:37 26,38
20 Linnea Samuelsson Östergötlands OF 00:47:51 26,79
21 Lovisa Lager Hallands OF 00:48:24 27,77
22 Elin Carlsson Hallands OF 00:49:38 29,96
23 Elsa Aderstedt Althoff Göteborgs OF 00:52:12 34,51
24 Klara Höglund Smålands OF 00:52:57 35,84
25 Nora Aroneng Västergötlands OF 00:53:31 36,84
26 Vera Chiusole Smålands OF 00:55:56 41,13
27 Maja Tenghagen Skånes OF 00:57:12 43,37
28 Alma Leijon Skånes OF 00:57:22 43,67
29 Ida Helgesson Västergötlands OF 00:58:41 46,00
30 Hilda Axelsson Skånes OF 00:59:08 46,80
31 Lovisa Johansson Blekinge OF 00:59:46 47,92
32 Nelli Olvegård Skånes OF 01:00:45 49,67
33 Evelina Olsson Hallands OF 01:02:00 51,88
34 Tove Eriksson Västergötlands OF 01:02:53 53,45
35 Linnea Bengtsson Hallands OF 01:05:38 58,32
36 Elsa Ericsson Hallands OF 01:06:40 60,16
37 Elin Dahl Gotlands OF 01:31:24 104,01
Wilma Bergander Smålands OF
Tova Larsson Göteborgs OF

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr