Svenska Orienteringsförbundet

Göteborg O-meeting etapp 1, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:23:15 28,51
2 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:24:05 32,20
3 Victor Beischer IK Uven 00:24:49 35,44
4 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:25:43 39,42
5 Tobias Johansson OK Löftan 00:26:10 41,41
6 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:27:07 45,61
7 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:27:15 46,20
8 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:27:42 48,19
9 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:28:19 50,92
10 Albin Nyqvist OK Landehof 00:28:21 51,07
12 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:29:22 55,56
13 Alfred Erdelius IF Rigor 00:30:50 62,05
14 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:31:38 65,59
15 Karl Granfors OK Landehof 00:31:50 66,47
16 David Almén Trollhättans SOK 00:32:18 68,54
17 Victor Hansson OK Löftan 00:34:05 76,43
18 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:34:41 79,08
19 Melker Åkesson OK Landehof 00:35:05 80,85
20 Anton Kastrup FK Herkules 00:35:11 81,29
21 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:35:41 83,50
22 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:07 85,42
23 William Sturesson Lerums SOK 00:36:32 87,26
24 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:37:07 89,84
25 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:37:08 89,91
27 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:37:39 92,20
28 Fabian Odén Fjärås AIK 00:38:04 94,04
29 Jakob Asp IFK Göteborg 00:38:18 95,07
30 Elias Persson Fjärås AIK 00:38:23 95,44
31 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:38:48 97,29
32 Dante Rangert Kungälvs OK 00:39:07 98,69
33 Johan Lund Stenungsunds OK 00:39:36 100,82
34 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:52 102,00
35 Albin Hugosson Lunds OK 00:40:39 105,47
37 Alvin Ollander OK Landehof 00:41:33 109,45
38 Samuel Böke OK Kullingshof 00:41:56 111,14
39 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:40 118,81
40 Gustav Andersson OK Löftan 00:43:55 119,92
41 William Rönnborg IK Uven 00:44:46 123,68
42 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:44:55 124,34
43 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:45:01 124,78
44 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:45:14 125,74
45 Linus Zederin OK Nackhe 00:47:24 135,32
46 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:40 136,50
47 Lucas Boström OK Alehof 00:48:13 138,93
48 Gustav Berts OK Alehof 00:49:28 144,46
49 Albin Andersson OK Torfinn 00:49:43 145,57
50 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:50:32 149,18
51 Axel Brönnestam OK Gipen 00:51:10 151,98
52 Melker Larsson OK Orion 00:53:32 162,45
53 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg 00:57:29 179,92
54 Johan Saméus Frölunda OL 00:57:36 180,43
55 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 01:05:52 217,00
56 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:07:21 223,56
57 Oscar Nyman OK Gipen 01:16:10 262,55
58 Albin Genberg Ulricehamns OK 01:17:32 268,59
59 Anton Lund OK Skogshjortarna 01:31:42 300,00
Liam Johansson IF Hagen
Mikael Björck IK Uven

Annonser

OOCup 2022