Svenska Orienteringsförbundet

Göteborg O-meeting etapp 2, sprint - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Victor Beischer IK Uven 00:12:52 29,35
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:13:11 31,90
3 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:13:30 34,45
4 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:13:48 36,87
5 Alfred Erdelius IF Rigor 00:13:55 37,81
8 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:14:15 40,50
9 William Sturesson Lerums SOK 00:14:19 41,03
11 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:14:41 43,99
12 Albin Nyqvist OK Landehof 00:15:18 48,96
13 David Almén Trollhättans SOK 00:15:33 50,97
14 Victor Hansson OK Löftan 00:15:38 51,64
14 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:15:38 51,64
16 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:15:41 52,05
17 Albin Andersson OK Torfinn 00:15:44 52,45
17 Fredrik Hane OK Tyr 00:15:44 52,45
19 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:15:57 54,19
20 Alvin Ollander OK Landehof 00:16:04 55,13
21 Tobias Johansson OK Löftan 00:16:06 55,40
21 Johan Lund Stenungsunds OK 00:16:06 55,40
23 Anton Kastrup FK Herkules 00:16:11 56,07
24 Karl Granfors OK Landehof 00:16:35 59,30
24 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:16:35 59,30
26 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:37 59,57
27 Samuel Böke OK Kullingshof 00:16:57 62,25
28 Elias Persson Fjärås AIK 00:17:11 64,13
29 Gustav Berts OK Alehof 00:17:12 64,27
30 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:17:31 66,82
31 Alfred Johansson OK Alehof 00:17:37 67,62
32 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:42 68,30
33 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:17:47 68,97
34 Fabian Odén Fjärås AIK 00:17:55 70,04
35 Melker Åkesson OK Landehof 00:18:19 73,26
36 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:18:31 74,88
37 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:18:32 75,01
38 Linus Zederin OK Nackhe 00:18:57 78,37
39 Dante Rangert Kungälvs OK 00:19:08 79,84
40 Liam Johansson IF Hagen 00:19:12 80,38
41 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:19:37 83,74
42 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:19:55 86,16
43 Lucas Boström OK Alehof 00:20:01 86,96
44 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:20:13 88,57
45 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:20:29 90,72
46 Joel Ringström OK Landehof 00:20:43 92,60
47 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:22:48 109,39
48 Albin Hugosson Lunds OK 00:22:49 109,52
49 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:23:08 112,07
50 Oscar Nyman OK Gipen 00:23:15 113,01
51 Gustav Andersson OK Löftan 00:24:05 119,73
52 Filip Schälin OK Alehof 00:24:29 122,95
53 Jakob Asp IFK Göteborg 00:26:14 137,05
54 Johan Saméus Frölunda OL 00:26:50 141,88
55 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:10 144,57
56 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:29:21 162,16
57 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg 00:29:59 167,26
58 Oskar Nyquist Emmaboda Verda OK 00:31:26 178,95
59 Axel Cullbrand Mölndal Outdoor IF 00:34:32 203,92
Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK
Casper Skepp Sävedalens AIK

Annonser

OOCup 2022