Svenska Orienteringsförbundet

Göteborg O-meeting etapp 3, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:33:07 23,90
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:35:44 31,64
3 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:38:29 39,78
4 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:39:05 41,56
5 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:39:27 42,64
6 Tobias Johansson OK Löftan 00:40:27 45,60
7 Alfred Erdelius IF Rigor 00:40:49 46,69
8 Albin Nyqvist OK Landehof 00:40:53 46,88
9 William Sturesson Lerums SOK 00:41:15 47,97
10 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:41:21 48,27
11 Anton Kastrup FK Herkules 00:42:26 51,47
13 Karl Granfors OK Landehof 00:42:34 51,87
14 Victor Beischer IK Uven 00:43:09 53,59
15 Victor Hansson OK Löftan 00:43:15 53,89
16 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:44:29 57,54
17 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:44:33 57,74
18 Samuel Böke OK Kullingshof 00:44:57 58,92
19 David Almén Trollhättans SOK 00:44:58 58,97
20 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:45:15 59,81
21 Fabian Odén Fjärås AIK 00:45:26 60,35
22 Melker Åkesson OK Landehof 00:45:45 61,29
23 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:46:28 63,41
24 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:04 65,19
25 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:47:34 66,67
27 Johan Lund Stenungsunds OK 00:49:26 72,19
28 Alvin Ollander OK Landehof 00:51:02 76,93
29 Lucas Boström OK Alehof 00:51:22 77,91
31 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:53:44 84,92
32 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:54:57 88,52
33 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:55:50 91,13
34 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:55:55 91,38
35 Elias Persson Fjärås AIK 00:58:41 99,57
36 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:58:43 99,67
37 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:59:43 102,63
38 Albin Hugosson Lunds OK 01:01:14 107,11
39 Dante Rangert Kungälvs OK 01:03:03 112,49
40 Albin Andersson OK Torfinn 01:03:09 112,79
41 Johan Saméus Frölunda OL 01:06:56 123,98
42 Ivar Lampa IF Rigor 01:07:23 125,32
43 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 01:07:40 126,16
44 Jakob Asp IFK Göteborg 01:08:46 129,41
45 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 01:08:51 129,66
46 Gustav Berts OK Alehof 01:13:45 144,16
47 Albin Genberg Ulricehamns OK 01:17:39 155,70
48 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 01:25:52 180,02
49 William Rönnborg IK Uven 01:55:26 267,53
Oskar Nyquist Emmaboda Verda OK
Liam Johansson IF Hagen

Annonser

OOCup 2022