Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 01:00:10 1,42
4 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 01:10:58 12,06
5 Emma Hagrot Täby OK 01:11:26 12,52
6 Emma Pettersson OK Roxen 01:11:27 12,53
9 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:13:43 14,76
11 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 01:13:57 14,99
12 Anna Dahlgren Rosen Järla Orientering 01:14:02 15,08
13 Hanna Hänström OK Ravinen 01:14:23 15,42
17 Sanna Fasth Eksjö SOK 01:16:18 17,31
18 Lisa Johansson OK Tranan 01:16:50 17,83
19 Moa Hansson Bredaryds SOK 01:17:58 18,95
20 Line Cederberg OK PAN-Kristianstad 01:18:21 19,33
21 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 01:19:21 20,31
22 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:19:36 20,56
24 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 01:20:49 21,76
25 Johanna Börjesson-Eriksson Storviks IF 01:21:08 22,07
26 Rebecca Waldenfjord OK Ravinen 01:21:19 22,25
27 Josefin Erlandsson OK Milan 01:21:29 22,42
28 Sandra Näslund Västerås SOK 01:23:12 24,11
31 Stina Nordin Sundsvalls OK 01:24:02 24,93
32 Frida Junegard Tullinge SK 01:25:03 25,93
33 Matilda Eriksson OK Kåre 01:25:18 26,18
34 Elin Lundgren Vittjärvs IK 01:25:52 26,73
38 Emma Helmersson Västerås SOK 01:27:42 28,54
41 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 01:27:53 28,72
41 Märta Ransjö Zander OK Tyr 01:27:53 28,72
43 Amanda Berggren Tullinge SK 01:28:30 29,33
45 Elvira Björklund Trollhättans SOK 01:29:14 30,05
46 Klara Yngvesson Umeå OK 01:29:21 30,17
52 Maria Eriksson Eds SK 01:32:42 33,47
56 Alice Aroneng Hestra IF 01:34:54 35,63
57 Agnes Westerberg OK Roxen 01:35:24 36,13
59 Emma Kindbom IF Hagen 01:35:46 36,49
61 Jennie Börjesson-Eriksson Storviks IF 01:36:10 36,88
64 Sarah Persson OK Denseln 01:36:56 37,64
66 Tone Albrektsson OK Ravinen 01:37:06 37,80
67 Line Sølberg OK Tisaren 01:37:28 38,16
68 Kajsa Mattsson OK Kåre 01:37:29 38,18
69 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 01:38:05 38,77
70 Chantelle Hesselberg OK Hällen 01:38:38 39,31
71 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:39:37 40,28
73 Emma Nilsson OK Tranan 01:40:24 41,05
74 Elin Johansson Finspångs SOK 01:40:37 41,26
75 Klara Djerf Lerums SOK 01:41:10 41,81
76 Emma Bengtsson Årsunda IF 01:41:14 41,87
79 Olivia Nilsson OK PAN-Kristianstad 01:42:47 43,40
80 Lova Eveborn OK Roxen 01:42:51 43,46
81 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:43:30 44,10
82 Myrra Carlsson OK Orion 01:44:09 44,74
83 Stina Eriksson Jönköpings OK 01:45:15 45,83
84 Saga Sander OK Milan 01:46:27 47,01
86 Emma Djerf Lerums SOK 01:50:15 50,75
87 Elsa Andersson Bredaryds SOK 01:50:22 50,87
90 Julia Eriksson OK Kolmården 01:54:55 55,35
93 Hanna Röstin OK Ravinen 02:03:12 63,51
94 Elin Lundqvist OK Orion 02:03:34 63,87
95 Jenny Lindberg Vandrarringen 02:04:26 64,73
97 Erica Eriksson Hjärnarps OL 02:18:28 78,55
99 Wilma Jansson Vänersborgs SK 02:37:07 96,92
Gabriella S Bergander Eksjö SOK
Sara Kindlund OK Tranan

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr