Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johanna Källvik Leufven Åmåls OK 00:53:15 7,74
3 Erika Källvik Leufven Åmåls OK 00:53:41 8,28
5 Klara Axelsson Eksjö SOK 00:54:15 8,98
9 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:55:06 10,02
10 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:56:12 11,38
12 Sandra Boström OK Linné 00:58:15 13,90
13 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:58:22 14,05
14 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:59:01 14,85
15 Hanna Kjellin Forsa OK 00:59:16 15,15
16 Vilma von Krusenstierna OK Kåre 00:59:34 15,52
18 Siri Suter Eksjö SOK 01:00:15 16,37
20 Fanny Sundblad Eksjö SOK 01:01:31 17,93
22 Frida Johansson OK Djerf 01:02:06 18,65
23 Frida Vikström Sundsvalls OK 01:02:18 18,89
25 Ronja Hugg Forsa OK 01:02:46 19,47
27 Maja Mörth Leksands OK 01:03:11 19,98
30 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 01:03:22 20,21
32 Lina Svärd IF Thor 01:04:18 21,36
33 Ida Øbro OK Orion 01:04:23 21,46
35 Jenny Wegebro Sundsvalls OK 01:04:59 22,20
36 Lisa Jonsson Nordin Skåneslättens OL 01:05:06 22,34
39 Stina Johansson OK Bävern 01:05:58 23,41
40 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 01:06:27 24,00
42 Malva Steen OK Enen 01:07:10 24,89
44 Lisa Berggren OK Kolmården 01:07:35 25,40
45 Anna Hallmén OK Tisaren 01:07:45 25,61
47 Ella Sjöberg Tullinge SK 01:08:26 26,45
48 Johanna Nilsson Kungälvs OK 01:08:43 26,80
51 Vilma Karlsson Snättringe SK 01:09:11 27,37
53 Elise Josefsson OK PAN-Kristianstad 01:09:37 27,90
56 Sofia Johansson OK Skärmen 01:10:38 29,16
57 Emelie Karlsson Sävedalens AIK 01:10:45 29,30
62 Elin Schagerström Garphyttans IF 01:11:23 30,08
63 Elsa Holmgård Kils OK 01:11:25 30,12
68 Linnéa Johansson Täby OK 01:13:05 32,18
69 Tove Ekström Linköpings OK 01:13:36 32,81
71 Ella Andersson OK Södertörn 01:14:08 33,47
72 Ella Nordström Kils OK 01:14:21 33,74
74 Ebba Hjertberg Hestra IF 01:15:26 35,07
75 Elsa Lindeblom Hestra IF 01:15:32 35,19
77 Alva Ringi OK Kåre 01:16:25 36,28
78 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 01:16:32 36,43
79 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 01:16:38 36,55
81 Frida Hector Snättringe SK 01:16:52 36,84
84 Linnéa Gustafsson OK Hällen 01:20:11 40,92
85 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 01:20:31 41,33
86 Sofie Josefsson OK PAN-Kristianstad 01:20:32 41,35
87 Ellen Wahlbom OK Orion 01:20:50 41,72
88 Elsa Christoffersson OK Renen 01:21:06 42,05
90 Sofia Westin Vittjärvs IK 01:21:19 42,32
91 Hanna Lagerberg OK Södertörn 01:22:33 43,84
92 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 01:22:52 44,23
94 Tova Hermodsson Lunds OK 01:23:57 45,56
95 Tindra Jernström Avesta OK 01:25:24 47,35
96 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:26:57 49,26
97 Ronja Jungåker OK Kåre 01:27:07 49,46
99 Ellen Skoog OK Hammaren 01:30:37 53,77
100 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 01:31:08 54,41
101 Victoria Asketun OK Roxen 01:31:19 54,64
103 Maja Kindlund OK Tranan 01:34:09 58,13
104 Ebba Jensen Skåneslättens OL 01:34:45 58,87
106 Alva Lindell IF Thor 01:35:23 59,65
109 Elin Svensson OK Älme 01:36:57 61,58
111 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:41:33 67,24
113 Sofia Klasson Hestra IF 01:50:02 77,69
Selma Gumaelius Waxholms OK
Linnea Dagsberg OK Orion

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr