Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:54:26 7,52
4 Simon Harden FK Boken 00:54:35 7,74
5 August Mollén OK Denseln 00:54:49 8,09
7 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:55:18 8,82
8 Hugo Lillieström OK Roxen 00:55:29 9,10
12 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:57:20 11,88
16 Jannis Bonek OK Linné 00:58:35 13,76
17 Olof Skoglund Kils OK 00:58:52 14,18
18 Erik Hannrup IF Thor 00:58:56 14,28
20 EMIL Björnlinger IK Hakarpspojkarna 01:00:00 15,89
21 Tino Polsini Eksjö SOK 01:00:49 17,11
24 Emil Auselius Bredaryds SOK 01:01:30 18,14
25 Axel Granqvist OK Ravinen 01:01:49 18,62
26 Albin Andersson Tullinge SK 01:01:57 18,82
27 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:02:08 19,09
31 Ludvig Ek Nyköpings OK 01:03:07 20,57
34 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 01:03:56 21,80
37 Emil Karlsson Hestra IF 01:04:09 22,13
37 Andreas Jonsson OK Orion 01:04:09 22,13
40 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:04:50 23,15
43 Felix Persson Haninge SOK 01:04:56 23,30
44 Oskar Nyman OK Tyr 01:05:00 23,40
45 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:05:06 23,55
48 Isac Ericsson Växjö OK 01:05:35 24,28
49 Marcus Carlsson IF Hagen 01:05:56 24,81
50 Gustav Runefors Växjö OK 01:06:02 24,96
51 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:06:14 25,26
52 Erik Herne OK Ravinen 01:06:32 25,71
53 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 01:06:37 25,83
54 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 01:07:12 26,71
58 Axel Olsson IF Hagen 01:08:06 28,06
59 Albin Björnudd IFK Umeå 01:08:24 28,51
60 Albin Alsiö IF Hagen 01:08:43 28,99
60 Filip Bengtsson OK Lindéna 01:08:43 28,99
63 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 01:09:35 30,29
64 Noel Waldenfjord Järfälla OK 01:09:37 30,34
66 Oskar Forsberg Tullinge SK 01:09:48 30,62
67 Hannes Svahn OK Ravinen 01:09:57 30,84
68 Johannes Öhgren OK Kåre 01:10:20 31,42
69 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 01:10:22 31,47
70 Hampus Nyström IF Hagen 01:10:35 31,80
71 Victor Hansson Jönköpings OK 01:10:44 32,02
76 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:11:56 33,83
78 Daniel Bogren IF Hagen 01:12:06 34,08
82 Walter Lagerhäll Rehns BK 01:13:37 36,36
85 Georg Gröll Eksjö SOK 01:13:56 36,83
92 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:16:47 41,12
94 Jonas Andersson OK Roxen 01:18:47 44,12
96 John Larsson Rånäs OK 01:19:55 45,83
98 Martin Lamm Frölunda OL 01:21:06 47,61
101 Sandro Schmid OK Linné 01:22:12 49,26
104 Georg Eklöw OK Södertörn 01:22:57 50,39
105 Carl Holmberg IF Hagen 01:23:01 50,49
106 Hugo Lindbärg OK Södertörn 01:24:15 52,34
108 Elias Andersson OK Norrvirdarna 01:27:49 57,71
110 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 01:30:31 61,76
112 Emil Grehn OK Rodhen 01:35:17 68,93
113 Algot Najvik OK PAN-Kristianstad 01:36:12 70,31
114 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 01:39:24 75,12
Lukas Olm Kils OK
Emil Pettersson Karlskrona SOK
Olle Grywenz OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF