Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:20:14 7,17
2 Johan Aronsson OK Tisaren 01:22:20 9,30
3 Oskar Andrén OK Tisaren 01:23:01 9,99
4 Erik Martinsson Linköpings OK 01:24:14 11,23
5 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:24:42 11,70
6 Sebastian Baumann IFK Mora OK 01:25:03 12,06
7 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:25:05 12,09
8 Göran Winblad Rehns BK 01:25:56 12,96
9 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:25:57 12,97
10 Jonas Engström OK Hällen 01:26:34 13,60
11 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:26:54 13,94
12 Albin Andersson Markbygdens OK 01:26:57 13,99
13 Love Sintring Hagaby GoIF Örebro 01:28:04 15,12
14 Oscar Vångell Ärla IF 01:28:18 15,36
15 Erik Lindgren OK Tisaren 01:28:50 15,90
17 John Persson IFK Göteborg 01:29:02 16,10
18 Anton Nilsson OK Tranan 01:29:08 16,21
19 Anton Hallor OK Tisaren 01:29:13 16,29
22 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:29:40 16,75
23 Martin Jansson OK Rodhen 01:29:54 16,98
24 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:30:00 17,09
25 Oskar Lundqvist OK Orion 01:30:40 17,76
28 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 01:32:48 19,93
29 Jakob Andersson OK Linné 01:33:02 20,17
30 Mikael Andersson OK Kolmården 01:33:49 20,96
32 Sixten Walheim OK Rodhen 01:33:59 21,13
33 Ken Peeters OK Linné 01:34:06 21,25
35 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:34:30 21,66
36 Fredrik Persson Domnarvets GoIF 01:34:52 22,03
37 Emil Kalered OK Denseln 01:35:58 23,15
38 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:36:09 23,33
40 Emil Øbro OK Orion 01:39:43 26,95
41 Brent Godman Gotlands Bro OK 01:39:58 27,21
42 Anders Österlund Västerås SOK 01:40:05 27,33
43 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 01:41:35 28,85
44 Albin Sjöhed Gävle OK 01:42:01 29,29
45 Mikael Pihel OK Tisaren 01:43:24 30,69
47 Mathias Nyström Norbergs OK 01:43:42 31,00
48 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:43:54 31,20
49 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 01:44:26 31,74
50 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:44:34 31,88
52 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:45:20 32,66
53 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:46:33 33,89
54 Robert Johansson Täby OK 01:46:43 34,06
56 Erik Björklund OK Linné 01:47:07 34,47
58 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:48:15 35,62
60 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 01:48:36 35,98
61 Jonathan Karlsson OK Tisaren 01:48:44 36,11
62 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:49:21 36,74
63 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:49:34 36,96
64 Karl Enges Attunda OK 01:49:39 37,04
65 Simon Andersson OK Rodhen 01:49:43 37,11
66 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:50:23 37,79
69 Tomas Holmberg Centrum OK 01:51:40 39,09
72 Per Carlborg Linköpings OK 01:55:02 42,51
74 Simon Martelius Attunda OK 01:56:29 43,98
75 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:58:18 45,83
77 Magnus Björk OK Rodhen 02:01:26 49,01
78 Andreas Johansson IFK Göteborg 02:02:48 50,40
79 John Kumlin IK Ymer 02:03:21 50,96
80 Adam Georgsson Karlskrona SOK 02:04:45 52,38
81 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 02:05:32 53,17
83 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 02:08:08 55,81
84 Petter Eriksson Åmåls OK 02:12:01 59,76
85 Joel Johnsson OK Nackhe 02:12:27 60,20
87 Gustaf Walther OK Denseln 02:17:26 65,26
90 Andreas Nilsson Sävedalens AIK 02:21:52 69,76
95 Daniel Netz IFK Göteborg 02:49:43 98,05
Halvor Eid Nielsen Ärla IF
Joel Bergkvist Centrum OK
Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping
Johan Söderlund OK Tyr
Johan Larsson OK Skogshjortarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr