Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Madeleine Tjärnberg Dahlin Kovlands IF 01:05:11 8,26
3 Moa Kjellstrand Centrum OK 01:08:01 11,13
4 Karin Björnlinger Ulricehamns OK 01:08:06 11,22
5 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 01:08:38 11,76
6 Malin Annegård Centrum OK 01:09:01 12,15
7 Malin Widén Uddevalla OK 01:09:15 12,39
8 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:09:22 12,50
9 Linnea Holmqvist Hagaby GoIF Örebro 01:10:03 13,20
10 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 01:10:18 13,45
11 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 01:12:35 15,77
12 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna 01:12:52 16,05
15 Pernilla Olsson Skåneslättens OL 01:14:01 17,22
17 Malin Welen Köping-Kolsva OK 01:16:01 19,25
18 Sanna Svensson Sävedalens AIK 01:16:29 19,72
19 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 01:16:31 19,76
21 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 01:17:02 20,28
23 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 01:17:31 20,77
24 Ellen Larsson IF Hagen 01:17:40 20,92
25 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 01:18:32 21,80
26 Sara Lundblad Tullinge SK 01:18:33 21,82
26 Linnea Johnsson OK Nackhe 01:18:33 21,82
28 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:18:49 22,09
29 Josefin Bengtsson IF Thor 01:18:51 22,12
30 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 01:19:35 22,87
31 Lovisa Leman Göteborgs Skidklubb 01:20:31 23,81
32 Maria Johansson Torsås OK 01:20:39 23,95
33 Annika Carlberg Sundsvalls OK 01:20:42 24,00
34 Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK 01:21:02 24,34
35 Linnea Börjars Centrum OK 01:21:11 24,49
37 Klara Pålsson Sävedalens AIK 01:21:28 24,78
38 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 01:23:32 26,87
39 Hanna Eriksson OK Denseln 01:23:51 27,19
40 Stina Persson Umeå OK 01:23:55 27,26
41 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 01:24:00 27,35
42 Magdalena Van de Voorde Tullinge SK 01:24:04 27,41
43 Karin Fägerlind Centrum OK 01:24:11 27,53
44 Linnea Sundström Vittjärvs IK 01:24:30 27,85
45 Josefin Persson Järla Orientering 01:24:52 28,23
46 Anna Fosselius OK Löftan 01:25:00 28,36
47 Erika Jansson Rasbo IK 01:25:48 29,17
48 Ebba Pegestam OK Ravinen 01:25:51 29,22
49 Matilda Olsson Skåneslättens OL 01:26:13 29,60
50 Kristin Skaar Ryda SK 01:26:26 29,82
51 Maria Brodin Fossum IF 01:27:06 30,49
52 Emilia Henrysson Tibro OK 01:27:13 30,61
54 Moa Pettersson Karlskrona SOK 01:27:42 31,10
56 Erika Lindholm Centrum OK 01:28:57 32,37
57 Moa Svensson Nässjö OK 01:29:08 32,55
58 Anna Larsson IF Hagen 01:29:11 32,60
59 Lisa Westerberg OK Milan 01:29:23 32,81
60 Anna Brodin Falkenbergs OK 01:29:46 33,20
61 Karin Svensson Finspångs SOK 01:30:25 33,86
62 Klara Svedevall OK Roxen 01:31:00 34,45
63 Karin Håkansson OK Gränsen 01:31:21 34,80
64 Nina Hallor OK Tisaren 01:31:24 34,85
65 Filippa Spånér Sävedalens AIK 01:31:36 35,06
66 Sofia Larsson Hestra IF 01:32:38 36,10
67 Stina Nero Mullsjö SOK 01:32:39 36,12
68 Lisa Palm Sävedalens AIK 01:32:40 36,14
69 Ida Hylander Nyköpings OK 01:32:48 36,27
69 Stina Berg Sävedalens AIK 01:32:48 36,27
72 Katarina Östberg Bredaryds SOK 01:32:54 36,37
73 Anna Olsson Tibro OK 01:33:16 36,75
74 Amanda Claesson Sävedalens AIK 01:33:28 36,95
75 Elin Törnroth Hjobygdens OK 01:34:17 37,78
76 Pernilla Eriksson Gävle OK 01:34:18 37,79
77 Lilja Österman Malmö OK 01:35:47 39,30
80 Sara Lundsten Sundsvalls OK 01:36:09 39,67
81 Sigrid Holmgren OK Renen 01:36:12 39,72
87 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 01:38:12 41,75
90 Jutta Jussila IFK Lidingö SOK 01:38:26 41,99
91 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 01:38:39 42,21
93 Angelica Engström Skåneslättens OL 01:40:45 44,34
94 Sara Ivarsson OK Kullingshof 01:40:50 44,42
95 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:41:24 45,00
96 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:41:42 45,30
97 Kristin Boman Gävle OK 01:42:26 46,04
98 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 01:42:41 46,30
100 Linnea Gillberg Centrum OK 01:43:18 46,92
101 Märta Berggren OK Kolmården 01:43:27 47,08
104 Linnea Nord OK Klemmingen 01:44:53 48,53
105 Fanny Brodin Istrums SK 01:46:37 50,29
106 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:46:42 50,37
107 Tove Brattgård IFK Lidingö SOK 01:47:45 51,44
109 Elinor Lindelöw Härlövs IF 01:49:32 53,25
110 Sara Jonasson Centrum OK 01:50:43 54,45
112 Maja Ingelsson OK Hammaren 01:52:04 55,81
113 Johanna Ragvald OK Linné 01:54:57 58,74
114 Stina Svedevall OK Roxen 01:56:48 60,62
115 Stina Persson Emmaboda Verda OK 01:57:07 60,94
118 Charlotte Kung Umeå OK 02:04:05 68,00
119 Emma Lundman OK Roslagen 02:11:59 76,02
120 Maria Bengtsson Sävedalens AIK 02:14:53 78,96
121 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 02:15:29 79,57
122 Regina Kelly OK Linné 02:23:20 87,53
Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr