Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Albin Thunberg OK Alehof 01:01:30 10,85
3 Simon Lundin Finspångs SOK 01:03:00 12,93
4 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:03:25 13,50
5 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 01:03:56 14,22
6 Per Lindman Finspångs SOK 01:04:25 14,89
7 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 01:04:27 14,93
9 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:05:07 15,86
10 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:05:43 16,69
11 Pontus Petersson OK Orion 01:05:55 16,97
13 Oskar Eklöf Hagaby GoIF Örebro 01:07:22 18,97
14 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:08:02 19,90
15 Emil Åberg OK Kåre 01:09:28 21,88
19 Erik Sundberg Stora Tuna OK 01:11:22 24,51
20 Simon Larsson Sävedalens AIK 01:11:39 24,91
21 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 01:12:06 25,53
24 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:12:48 26,50
24 Karl Levin Sävedalens AIK 01:12:48 26,50
27 Emil Thellsén OK Roxen 01:14:04 28,25
28 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:14:08 28,34
29 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:14:58 29,50
30 Dag Stridh OK Nolaskogsarna 01:15:03 29,61
31 Asaf Avner Karlskrona SOK 01:16:03 31,00
35 Jonas Bäckström Arlestedt Malungs OK Skogsmårdarna 01:16:52 32,13
36 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:17:23 32,84
38 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:17:41 33,26
39 Albin Bergkvist OK Kåre 01:17:51 33,49
41 Måns Sandgren OK Orion 01:18:53 34,92
44 Pontus Jansson Kungälvs OK 01:19:00 35,08
46 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:20:20 36,93
47 Victor Axbom OK Landehof 01:21:22 38,36
48 Christian Foley Järfälla OK 01:21:27 38,48
49 Patrik Johansson Kexholms SK 01:21:33 38,61
50 Robin Jakobsson Gamleby OK 01:21:59 39,21
51 Erik Sköld Linköpings OK 01:22:07 39,40
52 Viktor Tovesson OK Orion 01:22:21 39,72
53 Johan Wikström Sävedalens AIK 01:23:24 41,18
54 Måns Lennermo Nässjö OK 01:23:26 41,22
55 Joel Hallberg Umeå OK 01:23:34 41,41
56 Mats Johnsson Centrum OK 01:23:43 41,61
58 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:24:16 42,38
59 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:24:52 43,21
61 Elias Öhgren Stora Tuna OK 01:25:39 44,29
62 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:25:46 44,45
64 Martin Norrbom Sala OK 01:26:39 45,68
65 Mattias Nilsson OK Alehof 01:27:29 46,83
67 Simon Lennermo Nässjö OK 01:29:03 49,00
68 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:29:16 49,30
69 Martin Ankel OK Alehof 01:30:52 51,52
70 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:30:55 51,58
72 Håkan Almqvist Nybro OK 01:31:47 52,78
73 Aron Laurell-Håkansson Kungälvs OK 01:32:54 54,33
75 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:36:10 58,85
76 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:38:32 62,13
77 Henrik Persson Umeå OK 01:39:56 64,07
78 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:40:00 64,16
79 Henrik Johansson Umeå OK 01:40:02 64,21
80 Marcus Hansson Linköpings OK 01:40:47 65,25
81 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:41:46 66,61
83 Leon Hansson Visborgs OK 01:44:51 70,88
86 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:53:44 83,18
88 Johan Philipsson Markaryds FK 01:58:30 89,78
90 Markus Nordmark Nässjö OK 02:01:56 94,54
93 Erik Erlandsson OK Vivill 02:07:11 101,81
95 Anton Strandberg Skogslöparna 02:35:16 140,69
Filip Jounot Tjalve IF Norrköping
Anton Backlund Säterbygdens OK

Annonser