Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Oscar Modig OK PAN-Kristianstad 00:43:33 17,24
4 William Nilsson Nyköpings OK 00:43:55 18,01
6 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:46:10 22,74
8 Olle Hedman IF Hagen 00:46:34 23,58
9 Gustav Olsson Torsås OK 00:46:39 23,75
11 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:47:03 24,59
13 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:47:15 25,01
14 Francesco Magenes Växjö OK 00:47:21 25,22
15 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:47:43 26,00
22 Erik Vinblad Karlskrona SOK 00:48:29 27,61
23 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:48:42 28,06
24 Mattias Ivares OK Södertörn 00:48:54 28,48
26 William Ernlund OK Linné 00:49:31 29,78
28 Felix Lindell-Öhman OK Måsen 00:49:46 30,30
29 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:49:56 30,66
33 Hugo Bäsén IF Thor 00:50:25 31,67
34 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:51:05 33,07
35 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:51:22 33,67
37 Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF 00:51:32 34,02
38 Måns Eriksson Östersunds OK 00:52:04 35,14
39 Axel Blom Frölunda OL 00:52:11 35,38
43 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:52:45 36,58
44 Rasmus Täck OK Hammaren 00:53:01 37,14
45 Andreas Magnvall OK Södertörn 00:53:06 37,31
46 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:53:10 37,45
47 Hugo Ekinge OK Motala 00:53:14 37,59
49 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:53:40 38,50
51 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:54:20 39,90
54 Klas Johansson OK Tranan 00:54:27 40,15
58 Jonas Lauri FK Herkules 00:54:59 41,27
60 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:55:17 41,90
64 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:55:56 43,27
67 Hugo Håkansson IK Ymer 00:56:30 44,46
68 Albin Andersson Segersta OK 00:56:31 44,49
70 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:56:36 44,67
71 Joel Karnehed OK Roxen 00:56:45 44,98
78 Johan Herbert Täby OK 00:58:18 48,24
79 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:58:35 48,84
80 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:58:44 49,15
83 Gustav Stål Västerbergslagens OL 00:59:11 50,10
85 Martin Granberg IFK Mora OK 00:59:24 50,56
88 John Granath OK Kåre 00:59:55 51,64
94 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:00:10 52,17
96 Anton Gliveson Ronneby OK 01:00:21 52,55
97 Filip Johansson Trollhättans SOK 01:00:26 52,73
98 Filip Möller OK Södertörn 01:00:29 52,83
99 Clemens Wolfram Eksjö SOK 01:00:35 53,04
100 Daniel Hellberg Lunds OK 01:00:38 53,15
102 Johan Bjernhed Nordahl Domnarvets GoIF 01:01:40 55,32
103 Axel Forsman FK Herkules 01:01:54 55,81
106 Emil Larsson Tibro OK 01:02:16 56,58
110 Martin Skärlén Haninge SOK 01:03:09 58,44
111 Hugo Dalhammer OK Roxen 01:03:12 58,54
112 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:03:42 59,59
113 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 01:04:36 61,49
116 Magnus Ericson Järla Orientering 01:05:17 62,92
117 Simon Österling OK Södertörn 01:05:31 63,41
120 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 01:06:38 65,76
123 Robert Cole Väsby OK 01:07:25 67,41
124 Vidar Persson Täby OK 01:07:34 67,72
125 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:07:46 68,14
127 Lucas Granberg OK Kåre 01:07:48 68,21
129 Oskar Enges Attunda OK 01:07:56 68,49
133 Viktor Berg Leksands OK 01:08:44 70,18
134 Sixten Törnqvist Västerås SOK 01:08:58 70,67
137 Albin Noren Piteå IF Orientering 01:10:47 74,49
140 Viktor Wallin OK Kåre 01:11:12 75,36
141 Emil Erikmats Sävedalens AIK 01:11:30 75,99
142 Johan Lindman Finspångs SOK 01:11:46 76,55
143 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:11:53 76,80
145 Reto Giezendanner IF Hagen 01:12:19 77,71
147 Christian Lindh Sundbybergs IK 01:12:46 78,65
151 Mathias Blomster Ronneby OK 01:13:13 79,60
152 Sixten Elehed Linköpings OK 01:13:35 80,37
154 Gabriel Sturesson Lerums SOK 01:14:34 82,44
157 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:15:55 85,28
158 Nils Ottosson Gävle OK 01:16:22 86,22
159 Erik Lund Stenungsunds OK 01:16:38 86,78
160 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:17:19 88,22
163 Carl Ekbring Kexholms SK 01:19:28 92,74
164 Kalle Brahm Långhundra IF 01:19:32 92,88
165 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 01:19:56 93,72
167 William Jörnelius FK Herkules 01:21:49 97,68
168 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 01:22:03 98,17
170 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:22:19 98,73
171 Emil Hornliden Umedalens IF 01:23:30 101,22
174 Filip Johansson Kungälvs OK 01:28:44 112,22
184 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:47:03 150,72
185 Axel Toresson Lunds OK 01:51:57 161,02
Oscar Prytz Tjalve IF Norrköping
Jonathan Uller Kils OK
Jimmy Johansson Forsa OK
Jacob Enberg Halmstad OK

Annonser