Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:39:17 7,27
5 Elin Edström Härnösands OK 00:41:37 11,14
6 Tove Pettersson OK Roxen 00:42:40 12,88
7 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:43:37 14,45
8 Elin Berg OK Ravinen 00:43:38 14,48
9 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:45:27 17,49
10 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:45:31 17,60
11 Moa Alsiö IF Hagen 00:47:18 20,56
12 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:47:29 20,86
14 Alicia Lundgren Växjö OK 00:48:25 22,41
15 Klara Höglund Eksjö SOK 00:48:39 22,80
16 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:49:00 23,38
18 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:49:01 23,41
19 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:49:14 23,77
20 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:49:17 23,85
22 Elin Lindblad OK Djerf 00:49:41 24,51
24 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:49:43 24,57
25 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:49:49 24,73
26 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:49:58 24,98
27 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:50:18 25,53
28 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:50:28 25,81
30 Moa Karlsson Storviks IF 00:50:51 26,45
31 Lovisa Lager Halmstad OK 00:51:01 26,72
34 Amanda Jansson OK Djerf 00:51:37 27,72
35 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:52:06 28,52
36 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:52:07 28,55
38 Tilde Engberg Härnösands OK 00:52:32 29,24
39 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:53 29,82
43 Ida Roos IF Hagen 00:53:18 30,51
44 Wilma Larsson OK Tor 00:53:22 30,62
45 Lotten Sandén OK Södertörn 00:53:29 30,81
46 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:53:37 31,03
47 Emilia Engel OK Ravinen 00:53:51 31,42
49 Moa Hjorth Domnarvets GoIF 00:54:53 33,13
50 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:54:54 33,16
53 Ida Helgesson Hestra IF 00:55:32 34,21
55 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:55:52 34,76
57 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:56:27 35,73
59 Petrina Costermans Järla Orientering 00:57:15 37,06
62 Clara Spik Leksands OK 00:58:08 38,52
63 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:58:22 38,91
64 Maja Porle Växjö OK 00:58:47 39,60
65 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:58:49 39,65
66 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:59:05 40,09
69 Katarina Norrby OK Södertörn 01:00:38 42,66
70 Louise Ramebäck Umeå OK 01:00:48 42,94
71 Hilda Axelsson FK Göingarna 01:01:15 43,69
72 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 01:01:26 43,99
73 Ylva Sandén OK Södertörn 01:01:52 44,71
74 Lisa Hallmén OK Tisaren 01:02:08 45,15
76 Meja Eneljung IFK Göteborg 01:02:54 46,42
77 Hanna Henningsson Bredaryds SOK 01:03:09 46,84
78 Thea Sjösten Andersson IFK Mora OK 01:03:10 46,86
80 Emelie Rönnborg IK Uven 01:03:43 47,78
82 Signe Nilsson Nyköpings OK 01:04:15 48,66
84 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 01:04:29 49,05
85 Emma Nilsson Alvesta SOK 01:04:30 49,07
86 Tilda Andersson Tullinge SK 01:04:53 49,71
89 Sara Sundin Waxholms OK 01:06:13 51,92
91 Anna Lithell OK Linné 01:06:41 52,69
92 Nora Aroneng Hestra IF 01:06:53 53,03
93 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 01:07:16 53,66
94 Kajsa Toftner OK Kompassen 01:07:59 54,85
95 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 01:08:19 55,40
96 Wilma Bergander Eksjö SOK 01:08:37 55,90
97 Isabella Aumo Kungälvs OK 01:08:46 56,15
98 Klara Bolin Tullinge SK 01:09:07 56,73
100 Smilla Sandström Skogslöparna 01:09:45 57,78
101 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 01:09:55 58,05
102 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 01:10:12 58,52
103 Tina Ljungqvist Lunds OK 01:10:15 58,61
106 Tyra Alm Järla Orientering 01:11:52 61,29
107 Lisa Hallgren Bjursås OK 01:13:41 64,30
108 Elin Dahl Visborgs OK 01:13:46 64,44
109 Agnes Jonsson Domnarvets GoIF 01:14:12 65,16
111 Alice Palmgren Sundsvalls OK 01:14:18 65,32
112 Hanna Svanberg OK Renen 01:17:24 70,46
113 Tove Eriksson Ryda SK 01:17:27 70,54
114 Alva Rytther Västerbergslagens OL 01:17:31 70,65
118 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:21:52 77,87
120 Evelina Olsson OK Nackhe 01:22:05 78,22
121 Clara Dahl Härlövs IF 01:23:02 79,80
123 Ida Johnsson OK Kåre 01:23:35 80,71
124 Julia Wanner Avesta OK 01:25:31 83,92
125 Agnes Källström Sala OK 01:26:57 86,29
126 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 01:28:14 88,42
127 Maja Holmgren Västerås SOK 01:33:09 96,57
128 Elin Unander Sundsvalls OK 01:34:52 99,42
129 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:34:54 99,47
131 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 01:35:54 101,13
133 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:44:40 115,66
134 Nadja Dixonkassman Nyköpings OK 01:47:09 119,78
Agnes Broman OK Roslagen

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr