Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:30:59 7,16
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:33:44 14,39
3 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:34:32 16,49
4 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:34:43 16,97
5 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:34:47 17,15
7 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:35:44 19,65
9 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:36:24 21,40
10 Samuel Pihlström OK Landehof 00:36:29 21,62
11 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:36:49 22,50
12 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:37:44 24,91
13 Leo Johansson OK Kolmården 00:37:50 25,17
14 Adrian Vartia OK Löftan 00:38:25 26,70
16 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:38:45 27,58
18 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:39:21 29,16
23 Anton Silier Järfälla OK 00:39:58 30,78
24 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:40:09 31,26
26 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:40:20 31,74
27 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:40:27 32,05
28 Johan Calleberg Snättringe SK 00:40:28 32,09
30 Hugo Setthagen OK Tranan 00:40:47 32,93
31 Casper Hedar OK Tor 00:40:57 33,36
36 Anton Hänström Täby OK 00:42:16 36,83
37 Linus Lundberg OK Bävern 00:42:22 37,09
39 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:42:25 37,22
40 Johan Langerak Järfälla OK 00:42:37 37,75
42 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:42:47 38,18
43 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:42:54 38,49
46 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:43:33 40,20
47 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:43:35 40,29
48 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:43:45 40,73
50 Albin Falk Nyköpings OK 00:44:25 42,48
52 Allan Hedberg Lunds OK 00:44:43 43,27
54 Arvid Roos OK Linné 00:44:59 43,97
57 Johannes Bladh Tullinge SK 00:45:32 45,42
58 Mattis Persson Eksjö SOK 00:45:36 45,59
59 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:45:41 45,81
60 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:45:52 46,29
61 Emil Byberg Domnarvets GoIF 00:45:55 46,42
63 Albin Toll OK Njudung 00:45:59 46,60
64 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:46:02 46,73
65 Andreas Näslund Västerås SOK 00:46:22 47,61
66 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:46:26 47,78
69 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:47:46 51,29
70 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:47:49 51,42
71 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:48:38 53,57
72 Benjamin Terent Forsa OK 00:48:46 53,92
74 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:48:57 54,40
75 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:49:03 54,66
78 Mattias Hane OK Tyr 00:50:19 57,99
79 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:50:33 58,61
80 Erik Bonek OK Linné 00:50:43 59,05
81 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:50:59 59,75
84 Emil Danielsson OK Hammaren 00:51:16 60,49
89 Albin Berger Domnarvets GoIF 00:52:16 63,12
90 William Segura KFUM Örebro OK 00:52:26 63,56
91 Jakob Thellsén OK Roxen 00:52:40 64,17
94 Simon Giselsson Ronneby OK 00:53:27 66,23
95 Nils Kylborn Almby IK 00:53:36 66,63
97 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:54:08 68,03
102 Axel Leijonthorell Långhundra IF 00:55:39 72,02
103 Jakob Wolfram Eksjö SOK 00:55:44 72,24
104 Fredrik Hansson Täby OK 00:55:49 72,46
105 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:56:05 73,16
106 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:56:06 73,20
107 Gustav Perman OK Tyr 00:56:10 73,38
109 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:56:26 74,08
113 Axel Johansson Sol Tranås 00:58:02 78,28
114 Ludvig Zaar Lunds OK 00:58:14 78,81
115 Adam Hodin Årsunda IF 00:58:23 79,20
117 Melker Elofsson OK Njudung 00:59:45 82,80
119 Alexander Schandl OK Södertörn 01:00:25 84,55
120 Simon Olsson Hjärnarps OL 01:00:54 85,82
121 Johan Holmberg IF Hagen 01:01:19 86,92
122 Noa Sjöstrand Västerås SOK 01:01:28 87,31
123 Adrian Skobe Kalmar OK 01:01:39 87,79
124 Simon Svahn Eksjö SOK 01:02:36 90,29
125 Ville Fontell OK Enen 01:02:41 90,51
128 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:03:39 93,05
129 Gustav Björklund IFK Mora OK 01:04:37 95,59
130 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 01:04:51 96,21
132 Axel Berglund Ulricehamns OK 01:06:46 101,25
134 Samuel Eriksson Eds SK 01:07:15 102,52
135 Johannes Green Almby IK 01:07:32 103,26
136 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 01:07:51 104,10
137 Tim Dalheimer IK Vikings OK 01:08:04 104,67
139 Povel Hedberg Lunds OK 01:08:24 105,54
141 Joel Wiklund Strängnäs-Malmby Ol 01:09:19 107,95
142 Anton Mäkinen OK Hammaren 01:10:30 111,06
143 Richard Take OK Tyr 01:11:01 112,42
144 Markus Österlund Västerås SOK 01:11:17 113,12
145 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:11:38 114,04
147 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 01:14:52 122,55
148 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 01:16:33 126,97
149 Gustav Åman OK Vilse 87 01:17:07 128,46
152 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 01:17:44 130,08
156 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:19:59 136,00
158 Tobias Carlstedt Hjärnarps OL 01:22:39 143,01
160 Anton Karlsson Mariestads FK 01:23:39 145,64
161 Axel Eriksson OK Löftan 01:23:44 145,86
162 Mattias Levin Svaide Roma SOK 01:25:01 149,24
163 Daniel Ståhl Järbo OK 01:25:07 149,50
165 Oskar Stenvi OK Linné 01:29:03 159,84
166 Hugo Almqvist IK Hakarpspojkarna 01:30:00 162,34
167 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 01:31:13 165,54
168 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:32:39 169,31
171 David Nero Nässjö OK 01:41:13 191,83
173 Tyr Häggström Andrarums IF 01:48:15 210,33
174 Elis Sjödin OK Nipan 01:58:09 236,36
176 Elias Larsson OK Enen 02:15:22 281,63
177 Anton Segerman IF Thor 02:23:40 300,00
Isak Eriksson OK Nolaskogsarna
Elias Näslund OK Hammaren

Annonser