Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:36:55 18,73
3 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:36:59 18,87
6 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:37:44 20,42
9 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:39:00 23,05
10 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:39:40 24,43
11 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:40:05 25,30
12 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:40:29 26,13
13 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:40:42 26,58
16 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:42:02 29,34
17 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:42:11 29,65
18 Linnea Lund OK Kolmården 00:42:13 29,72
23 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:44:05 33,59
24 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:44:06 33,63
25 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:44:07 33,66
27 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:44:22 34,18
28 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:44:37 34,70
30 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:45:17 36,08
31 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:45:40 36,88
33 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:46:18 38,19
34 Sara Wänström Finspångs SOK 00:46:34 38,75
35 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:46:59 39,61
36 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:47:53 41,48
38 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:48:10 42,06
39 Thilda Seldén IF Rigor 00:48:42 43,17
41 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:49:00 43,79
43 Ida Johansson Främmestads IK 00:49:15 44,31
45 Åsa Sundström Järla Orientering 00:49:56 45,73
48 Julia Näslund OK Hammaren 00:50:35 47,08
49 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:50:41 47,29
50 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:50:57 47,84
52 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:51:18 48,56
53 Tuva Spik Leksands OK 00:51:29 48,95
55 Sofia Green Almby IK 00:51:55 49,84
56 Ida Hänström Täby OK 00:52:19 50,67
56 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:52:19 50,67
58 Klara Persson Halmstad OK 00:52:29 51,02
58 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:52:29 51,02
60 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:52:40 51,40
61 Cornelia Krafft Länna IF 00:52:42 51,47
62 Elsa Göras Leksands OK 00:52:58 52,02
63 Alice Ek Nyköpings OK 00:53:01 52,13
64 Cecilia Hector Snättringe SK 00:53:31 53,16
65 Märta Kämmerling OK Motala 00:53:38 53,41
66 Elsa Karlsson OK Landehof 00:53:40 53,47
67 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:54:00 54,17
69 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:54:13 54,62
70 Emilia Johnsson OK Kåre 00:54:23 54,96
72 Olivia Grönqvist Jönköpings OK 00:54:53 56,00
73 Emma Almgren OK Ravinen 00:54:59 56,21
74 Malin Kindbom IF Hagen 00:55:01 56,27
75 Fanny Östlund OK Kolmården 00:55:14 56,72
77 Moa Wallenborg OK Kontinent 00:55:33 57,38
78 Frida Johansson OK Skärmen 00:56:13 58,76
81 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:56:47 59,94
82 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:57:01 60,42
83 Alice Helmersson Vandrarringen 00:57:09 60,70
84 Greta Blücher Östersunds OK 00:58:40 63,85
86 Sanna Sander OK Milan 00:59:04 64,68
87 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 00:59:23 65,33
89 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:59:40 65,92
90 Kajsa Heyden Lunds OK 00:59:48 66,20
91 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:59:55 66,44
92 Amanda Hall Västerås SOK 00:59:59 66,58
94 Julia Berg KFUM Örebro OK 01:00:06 66,82
95 Emma Eliasson Domnarvets GoIF 01:00:17 67,20
96 Ella Persson Eksjö SOK 01:00:22 67,37
99 Sofia Elverlind OK Tranan 01:00:47 68,24
101 Lisa Olm Kils OK 01:01:22 69,45
103 Elin Lindberg Vandrarringen 01:01:35 69,90
104 Stina Lind SOK Viljan 01:01:40 70,07
105 Hedda Röstin OK Ravinen 01:01:46 70,28
107 Hilda Martander Trollhättans SOK 01:02:59 72,80
108 Elsa Linder OK Hällen 01:03:30 73,87
109 Elin Kjellman Linköpings OK 01:04:58 76,92
110 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 01:05:52 78,78
111 Ester Andersson OK Södertörn 01:06:27 79,99
112 Disa Rangert Kungälvs OK 01:06:52 80,86
113 Evelina Nilsson Högåkers OK 01:06:56 81,00
114 Elin Rahm OK Norrvirdarna 01:07:05 81,31
115 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 01:07:21 81,86
116 Rebecka Westlund Kils OK 01:07:55 83,04
117 Rebecka Pihlström OK Landehof 01:08:01 83,24
119 Ellen Hannrup IF Thor 01:08:41 84,63
120 Alva Bladh Tullinge SK 01:09:31 86,35
120 Johanna Olsson Ockelbo OK 01:09:31 86,35
122 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 01:09:53 87,12
123 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:10:10 87,70
125 Nora Andersson OK Norrvirdarna 01:10:51 89,12
128 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 01:12:11 91,89
130 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:53 93,34
131 Nora Liljegren Leksands OK 01:13:01 93,62
132 Tove Den Braver OK Gränsen 01:13:15 94,10
133 Malva Möller OK Linné 01:13:38 94,89
135 Joni Müller af Uhr OK Linné 01:15:41 99,15
136 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:16:09 100,12
137 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 01:16:18 100,43
139 Amanda Alfredsson OK Tyr 01:17:45 103,43
140 Alma Appelgren Trollhättans SOK 01:18:05 104,13
141 Johanna Halldin KFUM Örebro OK 01:18:47 105,58
142 Emma Olsson OK Gränsen 01:18:48 105,61
143 Malin Borg Linköpings OK 01:20:17 108,69
145 Rebecca Take OK Tyr 01:20:55 110,00
146 Vera Carlsson OK Hällen 01:21:53 112,01
149 Signe Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:23:48 115,98
150 Tilde Jonsson OK Österåker 01:24:37 117,68
151 Anna Nilsson Garphyttans IF 01:27:11 123,00
152 Ellen Ohrt Sol Tranås 01:27:25 123,49
153 Klara Nordström Kils OK 01:27:59 124,66
154 Amanda Lind IK Standard 01:28:25 125,56
156 Klara Strand OK Linné 01:30:32 129,95
157 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 01:30:35 130,06
160 Sofia Rask Kungälvs OK 01:32:06 133,20
162 Tova Levinsson Malmö OK 01:39:07 147,76
163 Hanna Larsson Ystads OK 01:41:16 152,22
164 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:41:23 152,46
165 Maria von Essen OK Linné 01:43:08 156,09
166 Tova Jansson Vänersborgs SK 01:45:59 162,00
167 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 01:54:26 179,53
168 Julia Arvidsson IF Rigor 02:07:44 207,12
Elsa Asp Mölndal Outdoor IF
Mathilda Karlsson Valbo AIF
Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby
Vilmalee Suwan OK Vilse 87

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF