Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Braun Växjö OK 00:26:11 24,09
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:26:22 24,78
3 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:27:41 29,73
4 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:28:23 32,36
5 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:29:00 34,68
6 Hugo Kindborn OK Hällen 00:29:03 34,87
7 Hugo Ericsson Växjö OK 00:30:08 38,94
8 Isak Lundholm Umeå OK 00:30:27 40,13
10 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:31:12 42,95
11 Anton Carlsson IF Hagen 00:31:56 45,71
12 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:32:08 46,46
13 Olle Kallur OK Ravinen 00:33:09 50,28
14 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:33:13 50,53
15 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:33:16 50,72
16 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:33:22 51,09
17 Edvin Henrysson Tibro OK 00:33:53 53,04
18 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:33:59 53,41
19 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:34:15 54,41
21 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:34:31 55,42
22 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:34:35 55,67
23 Eric Hallner Ockelbo OK 00:34:40 55,98
24 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:34:51 56,67
25 Simon Markström OK Renen 00:35:37 59,55
26 Oscar Hultgren OK Njudung 00:36:01 61,05
27 Victor Beischer IK Uven 00:36:13 61,81
28 Pelle Nilsson OK Linné 00:36:14 61,87
29 Aron Hellgren IF Thor 00:36:25 62,56
30 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:36:28 62,75
31 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:37:33 66,82
32 Mattias Hansson OK Djerf 00:37:35 66,94
33 Erik Bovallius Järfälla OK 00:37:38 67,13
37 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:38:19 69,70
41 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:39:12 73,02
43 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:39:28 74,02
44 Henrik Franzén Almby IK 00:39:30 74,15
45 Edvin Selin FK Göingarna 00:39:33 74,33
47 William Grunder Järfälla OK 00:39:35 74,46
50 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:39:47 75,21
51 Anton Uller Kils OK 00:39:56 75,78
52 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:40:10 76,65
54 Markus Melen OK Kåre 00:40:50 79,16
55 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:41:13 80,60
56 Felix Gustafsson Lunds OK 00:41:14 80,66
57 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:41:18 80,91
58 Albin Blomberg Segersta OK 00:41:29 81,60
60 Jakob Moberg OK Löftan 00:41:38 82,16
61 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:41:39 82,23
66 Otto Balck Täby OK 00:42:35 85,74
67 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:44:05 91,37
68 Alexander Jansson OK Djerf 00:44:25 92,63
69 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:44:43 93,75
70 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:44:45 93,88
71 Olof Ekman Finspångs SOK 00:44:48 94,07
73 Oskar Ådahl Umeå OK 00:44:49 94,13
75 Alfred Erdelius IF Rigor 00:45:18 95,95
76 Melker Andersson Eds SK 00:45:33 96,89
78 Fredrik Hane OK Tyr 00:46:08 99,08
80 Frank Krouwel Stora Tuna IK SK 00:46:27 100,27
80 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:46:27 100,27
83 Markus Halvarson Leksands OK 00:47:02 102,46
85 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:47:56 105,84
86 William Sturesson Lerums SOK 00:48:22 107,47
87 Isak Fransson OK Njudung 00:48:23 107,54
93 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:49:41 112,42
94 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:49:50 112,99
95 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:50:00 113,61
96 Erik Johansson FK Boken 00:50:36 115,87
98 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:50:53 116,93
99 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:50:55 117,06
100 Alfred Ahltin Malmö OK 00:51:11 118,06
101 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:51:26 119,00
102 Hjalmar Berg OK Fryksdalen 00:51:50 120,50
104 Johan Hedman IF Hagen 00:52:54 124,51
105 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:53:38 127,27
108 Carl Erixon IFK Göteborg 00:55:10 133,03
111 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:55:39 134,85
113 Anton Eriksson OK Milan 00:55:46 135,29
114 Victor Modig OK PAN-Kristianstad 00:56:18 137,29
115 Tage Kinell IFK Göteborg 00:56:55 139,61
118 Olle Ekbring Kexholms SK 00:57:29 141,74
119 Edvin Waltersson OK Roxen 00:57:41 142,49
120 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:57:48 142,93
121 Carl Hedegård OK Kolmården 00:57:52 143,18
122 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:57:53 143,24
127 Johan Lund Stenungsunds OK 01:00:52 154,45
128 Albin Genberg Ulricehamns OK 01:01:15 155,90
129 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:01:19 156,15
131 Hjalmar Käll IK Gandvik 01:02:10 159,34
132 Fabian Odén Fjärås AIK 01:02:33 160,78
133 Philip Martinsson FK Finn 01:02:35 160,91
134 Jacob Grahn IK Uven 01:03:12 163,22
136 Elias Söderlund Skogslöparna 01:04:47 169,18
137 Filip Janeke IK Hakarpspojkarna 01:05:22 171,37
138 Stellan Gradin Andrarums IF 01:05:49 173,06
140 Elias Persson Fjärås AIK 01:07:13 178,32
141 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:07:36 179,76
143 Philip Wiberg Ryda SK 01:11:24 194,05
144 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:13:39 202,50
145 Tom Ekenstråle FK Herkules 01:14:01 203,88
146 Jonatan Kraft Almby IK 01:16:08 211,84
147 Hannes Björndal Åkers IF 01:16:48 214,34
148 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:17:39 217,54
151 Erik Albinsson Hjärnarps OL 01:20:13 227,18
152 David Näslund OK Roslagen 01:22:43 236,58
153 Viktor Forsberg Tullinge SK 01:24:34 243,53
154 Ivar Lampa IF Rigor 01:27:26 254,31
155 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 01:28:46 259,32
156 Isak Wikström OK Tyr 01:30:21 265,27
157 David Törnqvist Tullinge SK 01:31:18 268,84
158 Tobias Hällman OK Tyr 01:31:56 271,22
162 Sverre Häggström Andrarums IF 01:34:57 282,56
165 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 01:50:05 300,00
166 Albin Björk OK Hammaren 01:51:18 300,00
Gustav Norberg OK Hällen
Loke Hedberg Lunds OK
Hampus Persson OK Enen
Gustav Lidman Tibro OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF