Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Åbom Gävle OK 00:37:17 29,88
2 Ebba Ottosson Gävle OK 00:37:50 31,17
3 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:38:53 33,64
4 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:39:29 35,06
5 Hanna Alsiö IF Hagen 00:41:12 39,10
7 Wilma Leickt Tullinge SK 00:42:24 41,92
8 Ida Bengtsson OK Alehof 00:42:52 43,02
10 Lisa Swartz OK Orion 00:45:13 48,55
11 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:45:30 49,21
13 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:46:35 51,76
14 Enni Lindskog OK Älme 00:46:36 51,80
15 Johanna Roos OK Linné 00:46:44 52,12
16 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:46:48 52,27
17 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:47:13 53,25
18 Ellen Toll OK Njudung 00:47:17 53,41
19 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:47:23 53,65
21 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:47:39 54,27
22 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:47:41 54,35
23 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:47:57 54,98
24 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:48:01 55,14
25 Hanna Öberg Gamleby OK 00:48:05 55,29
26 Alice Larsson Umeå OK 00:49:01 57,49
28 Maja Ahlström Västerås SOK 00:49:33 58,75
29 Moa Lundin OK Linné 00:49:46 59,26
30 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:50:05 60,00
32 Alice Olvegård FK Göingarna 00:50:08 60,12
33 Ella Turesson OK Renen 00:50:29 60,94
34 Meja Alenius Nyköpings OK 00:50:30 60,98
36 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:51:13 62,67
37 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:51:14 62,71
39 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:51:30 63,33
40 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:51:48 64,04
42 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:52:12 64,98
42 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:52:12 64,98
44 Alice Johansson Finspångs SOK 00:52:55 66,67
45 Alice Persson OK Tyringe 00:52:57 66,75
46 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:53:43 68,55
47 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:53:45 68,63
48 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:53:50 68,82
50 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:54:11 69,65
52 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:55:04 71,73
53 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:55:56 73,77
54 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:56:04 74,08
55 Ellen Pelander OK Djerf 00:56:05 74,12
56 Maja Graad IF Rigor 00:56:11 74,35
57 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:56:12 74,39
58 Ebba Näsman Lerums SOK 00:56:49 75,84
59 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:56:53 76,00
61 Elsa Boberg IF Rigor 00:58:29 79,77
62 Liv Norberg Avesta OK 00:59:09 81,34
63 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:59:26 82,00
64 Emma Rindstig SOK Viljan 00:59:27 82,04
65 Linn Andersson OK Tyr 00:59:28 82,08
66 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:59:34 82,32
68 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:59:51 82,98
69 Julia Westh Mullsjö SOK 01:00:12 83,81
70 Ella Servin Långhundra IF 01:00:49 85,26
72 Jonna Lindblad OK Djerf 01:01:02 85,77
73 Tove Vallerius Gamleby OK 01:01:25 86,67
74 Hanna Stalebrant Gamleby OK 01:02:00 88,04
75 Emia Hjort Falköpings AIK OK 01:02:34 89,38
78 Emma Johansson Sundsvalls OK 01:03:10 90,79
79 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 01:04:09 93,10
80 Alva Dahlin Kovlands IF 01:04:16 93,38
81 Sarah Borglund Härnösands OK 01:04:17 93,42
83 Alva Eriksson Östersunds OK 01:05:15 95,69
85 Lisa Nilsson OK Linné 01:05:30 96,28
86 Elin Axelsson Mullsjö SOK 01:06:25 98,44
87 Molly Granäng Kungälvs OK 01:06:45 99,22
89 Emma Norin Söders-Tyresö 01:07:50 101,77
91 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 01:09:20 105,30
92 Märta Södervall Tullinge SK 01:10:05 107,06
95 Annie Eriksson OK Löftan 01:11:19 109,97
96 Elin Wolgast Snättringe SK 01:11:24 110,16
97 Ellen Funke Leksands OK 01:11:38 110,71
99 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 01:12:41 113,18
101 Miia Roller Järfälla OK 01:12:59 113,89
103 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 01:13:21 114,75
104 Liv Herne OK Ravinen 01:13:34 115,26
105 Gry Dahlgren Östersunds OK 01:14:13 116,79
106 Evelin Gummesson Finspångs SOK 01:15:18 119,34
107 Alice Andersson Eds SK 01:15:20 119,42
108 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 01:15:56 120,83
109 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 01:16:01 121,03
112 Saga Andersson Tullinge SK 01:16:30 122,16
114 Viola Holmström Härlövs IF 01:17:49 125,26
115 Stina Bern Garphyttans IF 01:19:57 130,28
116 Klara Ersson OK Kåre 01:20:15 130,99
117 Hanne Husby Skåneslättens OL 01:20:29 131,54
118 Linn Wennberg Skellefteå OK 01:20:56 132,60
119 Matilda Asp IFK Göteborg 01:21:17 133,42
120 Maja Inghammar Hestra IF 01:23:30 138,64
121 Vera Hallgren OK Österåker 01:24:03 139,93
122 Amanda Sjödin OK Tisaren 01:24:31 141,03
123 Alva Svensson FK Åsen 01:25:43 143,85
126 Ina Åman OK Vilse 87 01:26:48 146,40
127 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 01:30:46 155,74
128 Allis Nilsson Vimmerby OK 01:32:04 158,79
129 Linnea Skobe Kalmar OK 01:32:17 159,30
130 Melissa Jolly-Jansson Kungälvs OK 01:32:37 160,09
131 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 01:34:25 164,32
132 Frida Berggren Östersunds OK 01:35:38 167,19
133 Vera Elfström OK Orinto 01:37:02 170,48
134 Moa Johansson Väsby OK 01:38:36 174,17
135 Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:38:41 174,36
136 Hanny Edström Härnösands OK 01:40:06 177,70
137 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 01:41:33 181,11
138 Emelie Hagman OK Orinto 01:42:37 183,62
144 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 02:09:29 246,84
145 Linn Olsson OK Södertörn 02:17:01 264,57
Emmy Palm FK Boken
Ylva Thoren Örnsköldsviks OK
Elin Danielsson Istrums SK
Ida Hjort OK Roxen
Ester Blomster IF Thor
Tova Jessen Främmestads IK
Wilma Josefsson Väsby OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF