Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lina Ås Lunds OK 00:25:56 62,05
2 Sara Ljungqvist Lunds OK 00:27:19 68,44
3 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:27:56 71,30
5 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:29:00 76,23
7 Lina Uller Kils OK 00:29:41 79,39
8 Malva Arvidsson Brattås CK 00:29:53 80,31
10 Filippa Braun Växjö OK 00:30:32 83,32
11 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:30:49 84,63
12 Amanda Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:50 89,33
13 Maja Eliasson Domnarvets GoIF 00:32:15 91,25
14 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:32:26 92,10
15 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:32:41 93,26
16 Ella Jacobson OK Tor 00:32:44 93,49
17 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:32:52 94,10
18 Lisa Hafstad Wallander Brattås CK 00:32:55 94,34
19 Saga Källstrand Åmåls OK 00:33:07 95,26
21 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:33:29 96,96
22 Emilia Elverlind OK Tranan 00:34:49 103,12
24 Signe Feil Sundsvalls OK 00:35:04 104,28
25 Linnea Junevik Leksands OK 00:35:22 105,66
26 Kajsa Wallin Strängnäs-Malmby Ol 00:35:30 106,28
27 Hanna Morén Hjärnarps OL 00:35:36 106,74
29 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:36:02 108,75
30 Tove Olsson OK Södertörn 00:36:41 111,75
32 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:37:01 113,29
33 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:20 114,76
35 Pauline Haglund IFK Hedemora OK 00:38:22 119,53
36 Tuva Sirviö Umeå OK 00:38:30 120,15
37 Aprilia Cinthio Skåneslättens OL 00:38:43 121,15
38 Maja Falk Sundbybergs IK 00:38:52 121,85
39 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:39:07 123,00
40 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:39:11 123,31
41 Tuva Holmström OK Ravinen 00:39:27 124,54
42 Alva Hagelberg Eksjö SOK 00:40:01 127,16
44 Amanda Bäck Arboga OK 00:40:27 129,17
45 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:40:57 131,48
46 Signe Hördegårdh IFK Göteborg 00:41:23 133,48
47 Sofie Lindell Gustavsbergs OK 00:41:46 135,25
49 Alice Johansson FK Boken 00:41:58 136,18
52 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:42:45 139,80
53 Pia Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:43:28 143,11
54 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:43:31 143,34
55 Ylva Hansson OK Kåre 00:43:48 144,65
56 Lova Kronmar Karlskrona SOK 00:44:16 146,81
57 Stina Söderqvist Linköpings OK 00:44:23 147,35
58 Hannah Landergren Hestra IF 00:44:24 147,43
59 Alice Röken Täby OK 00:44:34 148,20
60 Matilda Persson OK Enen 00:45:02 150,36
61 Maja Lundholm Umeå OK 00:45:21 151,82
62 Klara Pettersson Åmåls OK 00:45:40 153,28
63 Julia Gellerbrant Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:43 153,52
64 Saga Palmertz Helsingborgs SOK 00:45:45 153,67
65 Elsa Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:52 154,21
66 Sofia Melin OK Kolmården 00:45:56 154,52
67 Julia Abaji Eksjö SOK 00:45:58 154,67
68 Molly Bergstrand Brattås CK 00:46:22 156,52
69 Erika Fredrixon OK Skogshjortarna 00:46:45 158,29
70 Elin Saleskog Ronneby OK 00:46:59 159,37
71 Anna-Lisa Kinell IFK Göteborg 00:47:05 159,83
72 Clara Lövgärd OK Alehof 00:47:24 161,30
74 Moa Göhl Finspångs SOK 00:48:31 166,46
75 Ella Laine Degerfors OK 00:48:39 167,08
76 Liv Pauler Skogslöparna 00:49:02 168,85
77 Elvira Skobe Kalmar OK 00:49:16 169,93
78 Alice Wahlberg Falköpings AIK OK 00:50:04 173,63
79 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:50:24 175,17
80 Linnéa Westlin Valbo AIF 00:51:04 178,25
81 Maja Josefsson Västvärmlands OK 00:51:34 180,56
82 Vilma Thorpman Åmåls OK 00:51:39 180,95
83 Lisa Ohrt Sol Tranås 00:52:41 185,73
84 Meja Envall IK Hakarpspojkarna 00:54:32 194,28
85 Greta Hedman Östersunds OK 00:54:35 194,51
86 Molly Wirefeldt Nybro OK 00:54:51 195,74
87 Ida Husby Skåneslättens OL 00:54:58 196,28
89 Alva Grönqvist Jönköpings OK 00:57:45 209,15
90 Hanna Schälin OK Alehof 00:57:55 209,92
91 Frida Odén Fjärås AIK 00:57:59 210,23
92 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:58:11 211,16
93 Linnea Björklund OK Tyr 00:58:37 213,16
94 Sara Bengtsson OK Alehof 00:58:40 213,39
95 Sara Storm-Andersson OK Tyr 00:58:46 213,85
96 Ally Blom Frölunda OL 00:59:06 215,39
97 Linnea Sjöberg OK Branten 00:59:29 217,17
98 Elin Abel Snättringe SK 00:59:49 218,71
99 Moa Karlsson Sundsvalls OK 00:59:59 219,48
100 Julina Nyström OK Nolaskogsarna 01:00:07 220,09
101 Maja Rundlöf Väsby OK 01:00:32 222,02
102 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 01:01:17 225,49
103 Signe Wiksten Gävle OK 01:04:07 238,59
104 Alva Karlsson Mariestads FK 01:04:18 239,44
105 Lina Ahlstedt Åmåls OK 01:05:12 243,60
107 Elina Lingbro Dömstedt Umeå OK 01:05:37 245,52
109 Molly Hög IK Gandvik 01:08:06 257,01
110 Frida Hägglund OK Nolaskogsarna 01:10:26 267,79
111 Nelly Rindeskog Västerbergslagens OL 01:12:36 277,81
113 Ebba Flodman OK Hammaren 01:17:20 299,70
114 Sofia Gustafsson Göteborg-Majorna OK 01:20:55 300,00
115 Frida Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:23:39 300,00
116 Greta Bladlund Karlsbyhedens OK 01:24:15 300,00
116 Olivia Unnerud Långhundra IF 01:24:15 300,00
118 Julia Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:26:02 300,00
119 Linnéa Bjärby Frosta OK 01:41:05 300,00
120 Loveli Kung Garphyttans IF 01:45:35 300,00
121 Hillevi Larsson OK Enen 01:46:59 300,00
122 Emy Pettersson IK Gandvik 02:07:08 300,00
Vide Häggström Andrarums IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr