Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:43:06 32,64
3 Håkan Andersson Västerås SOK 00:44:03 35,00
4 Peder Hallberg IK Ymer 00:44:09 35,24
5 Peter Löfås Domnarvets GoIF 00:45:52 39,50
6 Stefan Roos IFK Göteborg 00:46:41 41,53
7 Joakim Antonsson OK Löftan 00:46:44 41,65
8 Henrik Boström OK Linné 00:47:14 42,90
10 Jonas Sand Uddevalla OK 00:49:01 47,32
11 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:50:19 50,55
12 Jonas Halai Kamrat och IF KIF 00:50:36 51,25
13 Lucian Semeniuc FK Finn 00:50:58 52,16
14 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:51:12 52,74
16 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:52:45 56,59
19 Henrik Mattsson Valbo AIF 00:54:46 61,59
20 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:56:25 65,68
21 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:58:06 69,86
23 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:58:28 70,77
24 Mattias Johansson OK PAN-Kristianstad 00:58:29 70,81
25 Jonas Lindholm Centrum OK 01:00:34 75,98
26 Martin Andersson Sjövalla FK 01:01:18 77,80
27 Anders Abel Snättringe SK 01:01:40 78,71
28 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:02:00 79,54
29 Staffan Walfridsson Tullinge SK 01:02:46 81,44
30 Per Hult Bredaryds SOK 01:03:05 82,23
31 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:03:16 82,68
32 Joakim Dahlberg FMTM 01:03:18 82,77
33 Jonatan Söderberg Gävle OK 01:03:26 83,10
34 Klas Bringert Katrineholms OK 01:04:14 85,08
35 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:04:30 85,74
36 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 01:04:55 86,78
37 Tomas Öberg OK Hällen 01:05:00 86,98
38 Robert Hellgren Norbergs OK 01:05:30 88,23
39 Jonas Pålsson FMTM 01:06:30 90,71
40 David André Göteborg-Majorna OK 01:06:33 90,83
42 Andreas Palmertz Helsingborgs SOK 01:06:59 91,91
43 Mikael Vestergård Östra Almby FK 01:08:07 94,72
44 Tobias Lidén Markbygdens OK 01:08:23 95,38
45 Jonas Karlsson Kovlands IF 01:09:51 99,02
46 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 01:10:42 101,13
47 Christian Glantz Andrarums IF 01:11:31 103,16
48 Henrik Nettelmark Surahammars SOK 01:13:24 107,83
49 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 01:15:33 113,17
50 Germund Brånsgård FMTM 01:17:19 117,55
55 Johan Ferm Sidensjö IK 01:21:41 128,39
56 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:22:20 130,00
57 Mats Gustafsson FMTM 01:22:48 131,16
58 Peter Wallentin Lerums SOK 01:22:50 131,24
59 Peter Löfgren Täby OK 01:23:12 132,15
60 Daniel Seestrand Visborgs OK 01:23:26 132,73
61 Dan Eriksson Västerbergslagens OL 01:23:43 133,43
62 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:24:55 136,41
63 Magnus Dalenstam Snättringe SK 01:25:07 136,91
64 Mikael Widén FK Boken 01:25:19 137,40
65 Asgeir Riseth Tullinge SK 01:25:47 138,56
67 Roger Sandell OK Roxen 01:27:52 143,73
68 Karl-Anton Karlsson Ulricehamns OK 01:28:09 144,43
70 Patrik Grankvist FMTM 01:33:16 157,13
71 Niklas Nyström OK Nolaskogsarna 01:35:26 162,51
73 Johan Andersson Främmestads IK 01:39:11 171,81
74 Daniel Boström OK Tor 01:42:56 181,12
75 Lars-Henrik Galborgen Eds SK 01:48:17 194,40
76 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:48:25 194,73
77 Robert Eriksson FMTM 01:50:59 201,10
79 Mats Fridén OK Gränsen 01:57:51 218,14
81 Jonas Norén Helsingborgs SOK 02:05:19 236,66
82 Jonas Sjöstrand Snättringe SK 02:13:37 257,26
84 Fredrik Hofflander Göteborg-Majorna OK 02:21:43 277,36
Jan-Ola Martinsson FK Finn

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr