Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:48:06 13,77
2 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:48:10 13,89
3 Matthias Niggli OK Tisaren 00:48:41 14,84
4 Magnus Persson OK Tisaren 00:50:15 17,71
5 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:50:16 17,74
6 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:50:47 18,69
7 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:50:51 18,81
9 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 00:51:20 19,69
10 Jonas Martner Frölunda OL 00:52:20 21,53
11 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:52:30 21,83
12 Nick Barrable OK Ravinen 00:53:16 23,24
14 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:53:43 24,06
15 Martin Lindskog OK Ravinen 00:53:59 24,55
16 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:54:33 25,59
18 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:57:27 30,90
19 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:58:10 32,21
20 Henrik Roos OK Linné 00:58:32 32,88
21 Björn Beckius Linköpings OK 00:58:54 33,55
22 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:59:14 34,16
23 Olof Borell OK Linné 00:59:15 34,19
24 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 01:00:14 35,99
25 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:45 36,94
26 Peter Ettling Skogspojkarnas OK 01:00:58 37,34
27 Jesper Håkansson FK Göingarna 01:01:40 38,62
28 Mikael Pihl OK PAN-Kristianstad 01:02:04 39,35
28 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 01:02:04 39,35
31 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:03:37 42,19
32 Anders Oksvold OK Kåre 01:03:44 42,40
33 Sven Granfors OK Landehof 01:03:46 42,46
34 Anders Tväråna OK Linné 01:04:12 43,26
35 Mats Åberg OK Linné 01:04:33 43,90
38 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 01:06:02 46,62
39 Anders Påhlman Istrums SK 01:06:14 46,98
40 Anders Carlheim Attunda OK 01:06:29 47,44
42 Per Grönroos OK Alehof 01:07:20 49,00
44 Anders Lövgärd OK Alehof 01:08:26 51,01
46 Erik Aderstedt Kungälvs OK 01:08:45 51,59
47 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 01:09:34 53,09
49 Mats Sandin Haninge SOK 01:12:42 58,83
51 Måns Faxén Växjö OK 01:13:15 59,83
52 Björn Carlheim Attunda OK 01:13:18 59,92
53 Magnus Hedman Kungälvs OK 01:13:52 60,96
54 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 01:13:58 61,15
55 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:14:05 61,36
57 Andreas Lundholm Umeå OK 01:14:21 61,85
58 Villy Galin Härnösands OK 01:14:37 62,34
59 Joakim Karmetun OK Njudung 01:15:08 63,28
61 Fredrik Ståhl Hjärnarps OL 01:15:12 63,40
62 Anders Haglund OK Milan 01:15:24 63,77
64 Andreas Krafft Länna IF 01:16:36 65,97
68 John Hartley Söders-Tyresö 01:17:58 68,47
70 Martin Lerjen Centrum OK 01:18:23 69,23
71 Ola Häggström Andrarums IF 01:18:53 70,15
73 Jon Lindskog OK Älme 01:19:23 71,07
74 Mattias Rehn Gränna-Bygdens OK 01:19:29 71,25
75 Magnus Alinder Sjövalla FK 01:20:17 72,71
76 Jan Hjort Falköpings AIK OK 01:20:29 73,08
77 Dan Hörnell OK Linné 01:23:37 78,82
78 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:23:38 78,85
79 Jonas Selling Länna IF 01:24:46 80,92
80 Mattias Jägstedt Halmstad OK 01:25:04 81,47
82 Erik Backlund Trollhättans SOK 01:26:04 83,30
86 Joakim Önnemar Leksands OK 01:28:28 87,70
87 Henrik Hellborg Centrum OK 01:29:46 90,08
89 Anders H Johansson Göteborg-Majorna OK 01:30:24 91,24
90 Mats Thunwall Fagersta OK 01:30:36 91,61
92 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:32:02 94,23
93 Robert Widmark Umeå OK 01:34:08 98,08
96 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:37:19 103,91
97 Patrik Servin Långhundra IF 01:39:30 107,91
98 Per-fredrik Andersson Trollhättans SOK 01:40:08 109,07
99 Mikael Nilsson Lunds OK 01:41:18 111,20
100 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:41:37 111,78
102 Mattias Fredsberg OK Roxen 01:54:59 136,26
104 Mattias Berglund Lidköpings VSK 02:05:14 155,03
107 Filip Joelsson Gustavsbergs OK 02:17:15 177,04
109 Andreas Carlsson OK Kolmården 02:38:46 216,45
Mattias Kovacic Frosta OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr