Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunilla Svärd IF Thor 00:34:39 3,69
3 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:38:09 9,91
4 Hanna Palm IK Hakarpspojkarna 00:40:31 14,12
5 Lena Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:40:57 14,88
6 Susanne Wiklund Björk Trollhättans SOK 00:41:15 15,42
7 Anette Larsson OK Tor 00:41:41 16,19
9 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:42:17 17,25
11 Tina Junegard Tullinge SK 00:44:04 20,42
13 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:45:30 22,97
14 Annika Ivarsson Linköpings OK 00:45:48 23,50
16 Jenny Röjgård OK Kolmården 00:46:15 24,30
17 Maria Junevik Leksands OK 00:46:16 24,33
19 Jenny Nyman Vänersborgs SK 00:46:36 24,92
22 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:46:52 25,39
23 Kersti Ringi OK Kåre 00:47:18 26,16
25 Camilla Engel OK Ravinen 00:47:34 26,64
27 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:47:55 27,26
29 Annika Asketun OK Roxen 00:48:42 28,65
30 Annica Berggren OK Kolmården 00:49:14 29,60
31 Carina Gustafsson OK Gynge 00:49:19 29,75
32 Annika Johansson OK Tranan 00:50:17 31,46
34 Anna Nordin Sundsvalls OK 00:50:59 32,71
37 Annika Ridell IF Thor 00:51:36 33,80
39 Lena Mases Stora Tuna OK 00:52:37 35,61
42 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:54:23 38,75
43 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK 00:54:48 39,49
46 Nina Gumaelius Tibro OK 00:55:52 41,38
48 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:56:12 41,97
49 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 00:56:34 42,62
50 Lena Lindman Finspångs SOK 00:57:29 44,25
55 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:57:46 44,76
56 Anna Ljungqvist Lunds OK 00:58:00 45,17
57 Louise Axelsson FK Göingarna 00:58:01 45,20
59 Jenny Johansson IK Ymer 00:58:28 46,00
60 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 00:58:33 46,15
61 Anna Svensson SOK Viljan 00:58:40 46,36
62 Karin Andersson IF Hagen 00:58:49 46,62
63 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:58:54 46,77
65 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:59:14 47,36
66 Pia Gustås OK Linné 00:59:35 47,98
67 Maria Lang Västerviks OK 01:00:09 48,99
68 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 01:00:34 49,73
72 Therese Holmström OK Ravinen 01:02:05 52,42
73 Kristina Ljunggren Linköpings OK 01:02:22 52,93
76 Marina Johansson OK Njudung 01:02:55 53,90
78 Berit Bengtsson OK Lindéna 01:03:14 54,47
79 Jenny Lind Öhgren Karlsbyhedens OK 01:03:40 55,24
80 Karin Hofstedt Täby OK 01:03:55 55,68
81 Maria Olsson HJS-Vansbro OK 01:04:02 55,89
86 Agneta Eriksson OK Kolmården 01:05:38 58,73
87 Ingela Thoresson Andrarums IF 01:05:50 59,09
92 Nina Ivers Attunda OK 01:06:27 60,18
97 Marie-Louise Persson FK Herkules 01:09:26 65,48
100 Lena Andersson Sundsvalls OK 01:10:06 66,66
102 Kristina Nilsson OK Tranan 01:10:38 67,61
104 Ann Roller Järfälla OK 01:11:34 69,27
105 Jessica Björck OK Älme 01:14:07 73,80
110 Maria Svanberg OK Renen 01:17:16 79,39
111 Annsofi Hermansson Kungälvs OK 01:18:05 80,84
114 Carolina Andersson OK Roslagen 01:21:02 86,08
115 Maria Edvardsson Järfälla OK 01:21:23 86,71
116 Carina Thynell Härlövs IF 01:21:27 86,83
117 Jeanette Jansson Kungälvs OK 01:22:18 88,33
119 Ingela Levinsson Malmö OK 01:23:27 90,38
120 Clary Rex Sundsvalls OK 01:24:28 92,18
121 Karin Stenebo Attunda OK 01:24:59 93,10
123 Cecilia Fochsen Waxholms OK 01:25:56 94,79
124 Carin Anderson Kexholms SK 01:26:33 95,88
126 Lisa Österling OK Södertörn 01:28:18 98,99
134 Charlotta Pers OK Kolmården 01:37:47 115,84
137 Camilla Weihart OK Orinto 01:43:15 125,55

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr