Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lena Turesson OK Renen 00:28:59 7,82
3 Karin Andersson OK Tisaren 00:34:39 20,66
4 Marika Nylund Ek Nyköpings OK 00:34:58 21,38
5 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:35:11 21,87
6 Karin Ersson IFK Mora OK 00:35:16 22,06
7 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:35:38 22,89
8 Åsa Bäckstrand Umeå OK 00:35:42 23,04
9 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:48 23,26
10 Susanne Pettersson OK Roxen 00:36:36 25,08
11 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:36:43 25,34
12 Malin Palmberg OK Hammaren 00:36:48 25,53
13 Anna Kårén Sundsvalls OK 00:36:50 25,61
15 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:37:48 27,80
17 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:38:10 28,63
18 Mia Eronn Linköpings OK 00:39:15 31,08
19 Annelie Johansson OK Skärmen 00:39:58 32,70
20 Maria Lillieström OK Roxen 00:40:09 33,12
21 Åsa Skoog OK Hammaren 00:40:10 33,16
24 Gith Thellsén OK Roxen 00:40:57 34,93
25 Heléna Kruskopf Korsnäs IF OK 00:41:01 35,08
27 Marie Nord Sol Tranås 00:41:35 36,37
28 Annika Ericsson Växjö OK 00:41:49 36,90
30 Anneli Wendelius IFK Lidingö SOK 00:42:06 37,54
31 Åsa Eriksson Forsa OK 00:42:11 37,73
32 Åse Fuxborg Sjövalla FK 00:42:12 37,77
34 Boel Nyberg OK Kåre 00:42:35 38,63
35 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 00:42:37 38,71
36 Marika Husby Skåneslättens OL 00:43:18 40,26
39 Malin Lamm Frölunda OL 00:43:47 41,35
39 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 00:43:47 41,35
41 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:43:55 41,66
42 Åsa Josarp FK Friskus-Varberg 00:44:11 42,26
43 Maria Modig OK PAN-Kristianstad 00:44:12 42,30
44 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:44:17 42,49
45 Annika Knutas Nynäshamns OK 00:44:26 42,83
46 Susanne Grahn Gamleby OK 00:44:58 44,03
47 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:45:05 44,30
48 Kristina Berlin Karlskrona SOK 00:45:07 44,37
50 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 00:45:28 45,17
51 Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK 00:45:37 45,51
52 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:45:39 45,58
53 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 00:45:40 45,62
54 Åsa Blomster IF Thor 00:45:42 45,70
55 Monica Sjöberg OK Branten 00:45:43 45,73
56 Ulrika Silver Gävle OK 00:46:09 46,72
57 Karolina Karlsson Nybro OK 00:46:45 48,08
58 Eva Lindström Storviks IF 00:46:55 48,45
59 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:47:02 48,72
61 Eva Nelking Skåneslättens OL 00:47:12 49,09
62 Annika Lidh OK Tranan 00:47:16 49,25
63 Lotta Sundblad Eksjö SOK 00:47:30 49,77
64 Marica Tynell Rånäs OK 00:47:32 49,85
65 Maria Asp IFK Göteborg 00:47:34 49,93
67 Åsa Ekberg Lidköpings VSK 00:48:02 50,98
67 Petronella Ivarsson OK Hammaren 00:48:02 50,98
69 Karin Lovang Lindell IF Thor 00:48:11 51,32
71 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:48:30 52,04
72 Camilla Näslund OK Hammaren 00:48:38 52,34
72 Jenny Östlund OK Kolmården 00:48:38 52,34
76 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 00:49:20 53,93
77 Ann-Louise Klasér Korsnäs IF OK 00:49:22 54,00
78 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:49:29 54,27
79 Annika Ohlsson Ärla IF 00:49:30 54,31
80 Susanna Erikers IK Jarl Rättvik 00:49:57 55,33
81 Erika Fältman Leksands OK 00:50:02 55,51
82 Heli Ericsson Göteborg-Majorna OK 00:50:05 55,63
83 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:50:12 55,89
86 Elisabeth Isaksson Norman VK Uvarna 00:50:51 57,37
87 Ulrika Sander OK Milan 00:50:57 57,59
88 Christina Lilje Gävle OK 00:51:16 58,31
90 Catrine Olsson Torsås OK 00:51:25 58,65
92 Kati Remes OK Renen 00:51:58 59,90
93 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:52:02 60,05
94 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:52:03 60,08
95 Helena Södervall IK Gandvik 00:52:12 60,42
96 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:52:23 60,84
97 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:52:24 60,88
97 Karin Linder OK Hällen 00:52:24 60,88
100 Lotta Borg Linköpings OK 00:52:48 61,78
101 Anneli Wiklund Finspångs SOK 00:53:02 62,31
103 Catarina Larsson Västerås SOK 00:53:11 62,65
104 Eva Engman OK Denseln 00:53:19 62,95
105 Charlotte Ståhl Sundbybergs IK 00:53:20 62,99
106 Emma Carlstedt Hjärnarps OL 00:53:40 63,75
108 Malena Ahlström Västerås SOK 00:54:12 64,96
109 Liselott Nordgren OK Kåre 00:54:22 65,33
110 Kristin Ramsell Leksands OK 00:54:34 65,79
111 Marita Söderlind Örnsköldsviks OK 00:54:45 66,20
112 Monica Johansson Hjärnarps OL 00:54:46 66,24
113 Jenny Vinblad Lunds OK 00:54:51 66,43
114 Charlotte Drejmo OK Landehof 00:55:08 67,07
115 Ulrika Willén Östersunds OK 00:55:27 67,79
116 Malin Åman OK Vilse 87 00:55:31 67,94
117 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:55:47 68,54
119 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:56:04 69,19
122 Christina Hallin OK Milan 00:56:48 70,85
123 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:57:10 71,68
124 Anna Rönnborg IK Uven 00:57:11 71,72
127 Marie Anebreid Mullsjö SOK 00:58:13 74,06
128 Jeanette Blom OK Löftan 00:58:24 74,47
129 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:58:32 74,77
129 Malin Wallenius Frölunda OL 00:58:32 74,77
131 Ulrika Odén Fjärås AIK 00:59:12 76,29
132 Anna Hall Västerås SOK 00:59:19 76,55
133 Liselotte Johansson OK Löftan 00:59:22 76,66
134 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 00:59:36 77,19
135 Kristina Holmgren Västerås SOK 00:59:39 77,30
137 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 01:00:47 79,87
138 Anna Lindell Gustavsbergs OK 01:01:00 80,36
139 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 01:01:06 80,59
140 Lena Broberg Snättringe SK 01:01:14 80,89
142 Maria Turesson Härlövs IF 01:01:47 82,14
144 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 01:02:27 83,65
145 Kaisa Mårtensson Garphyttans IF 01:02:29 83,72
145 Petra Hurtig Halvarson Leksands OK 01:02:29 83,72
147 Cecilia Björkhammer Björkfors GoIF 01:02:38 84,06
148 Sofia Erlandsson OK Milan 01:02:43 84,25
149 Stina Nordahl Domnarvets GoIF 01:03:05 85,08
150 Sara Thörn OK Södertörn 01:03:15 85,46
151 Sofia Sörqvist Markbygdens OK 01:03:18 85,58
155 Annica Berglund Ulricehamns OK 01:04:55 89,24
156 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:04:58 89,35
157 Marita Olars Leksands OK 01:05:04 89,58
158 Sara Göras Leksands OK 01:05:06 89,65
159 Elisabet Lindblom Larsson OK Enen 01:05:15 89,99
160 Åsa Eneroth Lunds OK 01:05:22 90,26
161 Anna Schandl OK Södertörn 01:05:50 91,32
163 Jenny Söderberg Järla Orientering 01:06:44 93,35
164 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 01:06:57 93,85
165 Anna Grahn IK Uven 01:07:35 95,28
166 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 01:07:47 95,73
167 Josefina Berglund FK Boken 01:08:28 97,28
169 Ingeborg Nilsson OK Denseln 01:09:15 99,06
171 Maria Westlin Valbo AIF 01:11:13 103,51
172 Birgitta Andersson Främmestads IK 01:11:33 104,27
175 Marita Finderup Göteborg-Majorna OK 01:13:52 109,52
177 Camilla Berglund Karlsbyhedens OK 01:14:31 110,99
178 Anette Johansson OK Kolmården 01:14:44 111,48
179 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 01:14:59 112,05
180 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 01:15:51 114,01
181 Maria Johansson Liss Gagnefs OK 01:16:23 115,22
183 Nina Karlsson IFK Lidingö SOK 01:16:43 115,98
186 Maria Fredriksson Nyköpings OK 01:18:50 120,77
187 Carina Eriksson Hjärnarps OL 01:19:30 122,28
188 Lotta Morén Hjärnarps OL 01:20:20 124,17
190 Erika Rask Kungälvs OK 01:20:36 124,77
191 Agneta Lindbäck OK Renen 01:22:02 128,02
192 Katarina Stockheden OK Gränsen 01:22:50 129,84
194 Maria Landergren Hestra IF 01:24:29 133,57
195 Anna Beischer IK Uven 01:25:11 135,16
196 Marie Albinsson Hjärnarps OL 01:25:27 135,76
197 Monica Grönqvist Jönköpings OK 01:25:42 136,33
198 Annette Bergström Täby OK 01:27:19 139,99
200 Lisa Leickt Tullinge SK 01:32:45 152,31
201 Maria Kylborn Almby IK 01:33:29 153,97
202 Linda Wänström Finspångs SOK 01:33:42 154,46
203 Anna Levin Svaide Roma SOK 01:33:51 154,80
204 Linda Thorén Ronneby OK 01:34:17 155,78
205 Sara Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:40:25 169,68
206 Clary Bernersson OK Enen 01:58:13 210,01
207 Anette Engström Valbo AIF 02:15:44 249,70
208 Anneli Sjöstrand FMTM 02:23:34 267,45
Petra Björndal OK Grip

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr