Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:33:27 16,86
3 Yuri Omelchenko OK Orion 00:33:32 17,09
4 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 00:33:38 17,36
5 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:33:45 17,68
6 Christian Eriksson Linköpings OK 00:33:55 18,14
7 Fredrik Sundström Hestra IF 00:34:10 18,82
8 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:34:27 19,59
9 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:00 21,09
10 Martin Boberg IF Rigor 00:35:39 22,86
11 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:35:56 23,63
11 Tomas Albinsson OK Österåker 00:35:56 23,63
13 Patrik Leickt Tullinge SK 00:36:15 24,50
14 Thomas Rex Sundsvalls OK 00:36:27 25,04
15 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:36:29 25,13
16 Joakim Persson Haninge SOK 00:36:30 25,18
18 Patrik Nilsson Linköpings OK 00:38:29 30,58
19 Martin Sigrand OK Södertörn 00:38:41 31,13
20 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:38:47 31,40
24 Anders Selin FK Göingarna 00:39:48 34,17
25 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:40:12 35,26
26 Johan Otterström Linköpings OK 00:40:14 35,35
27 Peter Asp IFK Göteborg 00:40:18 35,54
31 Magnus Wihlborg OK Gynge 00:42:09 40,58
32 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:42:20 41,08
34 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:42:40 41,99
35 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:43:08 43,26
36 Pär Moqvist Lerums SOK 00:43:42 44,80
37 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:43:56 45,44
38 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:44:03 45,76
39 Jörgen Theander Haninge SOK 00:44:26 46,80
40 Daniel Bjärsvik IK Hakarpspojkarna 00:44:43 47,58
41 Lars Greilert Haninge SOK 00:44:48 47,80
43 Dan Johansson FK Boken 00:45:09 48,76
44 Björn Zettervall Karlskrona SOK 00:45:25 49,48
47 Stefan Rosén Hästveda OK 00:45:32 49,80
48 Andreas Eklund Göteborg-Majorna OK 00:46:06 51,35
49 Göran Kimell Gotlands Bro OK 00:46:36 52,71
50 Roger Norberg OK Hällen 00:46:44 53,07
51 Johan Lidmar Snättringe SK 00:47:02 53,89
52 Sven-Johan Prytz Tjalve IF Norrköping 00:47:22 54,80
53 Staffan Olofsson Sjövalla FK 00:47:37 55,48
54 Henrik Morast Haninge SOK 00:47:45 55,84
55 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:05 56,75
58 Mattias Ericsson Göteborg-Majorna OK 00:49:10 59,71
60 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:49:59 61,93
62 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:50:04 62,16
64 Ulf Andersson Haninge SOK 00:50:44 63,98
65 Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:50:46 64,07
66 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:50:59 64,66
67 Mats Ekman Finspångs SOK 00:51:20 65,61
68 Fredrik Morast Haninge SOK 00:51:46 66,79
69 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 00:51:53 67,11
70 Ulf Åman OK Vilse 87 00:52:17 68,20
71 Olle Malmring Freidig 00:53:02 70,25
73 Johan Swartz OK Orion 00:54:54 75,33
76 Johan Agås Sundsvalls OK 00:56:43 80,29
77 Börje Persson OK Ravinen 00:57:06 81,33
78 Magnus Wall Jungbjer Göteborgs Skidklubb 00:58:52 86,15
81 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:01:49 94,19
82 Andreas Pihlström OK Landehof 01:02:14 95,32
85 Antoine Jolly Kungälvs OK 01:04:16 100,87
87 Johan Wallin Strängnäs-Malmby Ol 01:04:44 102,14
89 Henrik Weiden Skåneslättens OL 01:05:00 102,87
90 Pär Johannesson Frölunda OL 01:05:14 103,50
92 Björn Larsson Tjalve IF Norrköping 01:05:56 105,41
93 Henrik Hansson Järfälla OK 01:06:10 106,05
93 Lars Dahl Härlövs IF 01:06:10 106,05
96 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 01:06:45 107,64
98 Magnus Cinthio Skåneslättens OL 01:07:32 109,77
99 Michael Nilsson Andrarums IF 01:07:36 109,95
101 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:07:43 110,27
102 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:08:29 112,36
103 Björn Lindblad Sävedalens AIK 01:08:38 112,77
104 Jonas Karlsson Väsby OK 01:08:46 113,13
105 Jonas Viberg VK Uvarna 01:09:13 114,36
106 Patrik Stenils OK Hällen 01:09:49 116,00
110 Peter Flemsjö Frölunda OL 01:12:09 122,36
111 Johan Edström Bottnaryds IF 01:13:12 125,22
112 Patrik Eveborn OK Roxen 01:13:19 125,54
114 Magnus Strömqvist Attunda OK 01:13:52 127,04
115 Johan Dahm Tjalve IF Norrköping 01:14:06 127,67
119 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 01:30:32 172,47
120 Anders Nau Haninge SOK 01:36:15 188,05
124 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:45:49 214,13

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF