Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:34:09 9,67
3 Carina Svensson Bredaryds SOK 00:36:11 13,69
4 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 00:36:58 15,24
5 Anneli Östberg Stora Tuna OK 00:37:33 16,39
7 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:38:55 19,09
8 Anna Ekbring Kexholms SK 00:39:28 20,18
9 Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 00:39:59 21,20
12 Anette Palm HJS-Vansbro OK 00:40:40 22,55
13 Anita Wehlin Skogspojkarnas OK 00:40:47 22,78
17 Carina Sandberg Säterbygdens OK 00:41:14 23,67
18 Laila Ingelsson OK Hammaren 00:41:17 23,77
20 Inger Gunnarsson Västerås SOK 00:41:41 24,56
22 Ingela Eriksson Gävle OK 00:42:01 25,22
23 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:42:16 25,72
24 Yvonne Franzén Almby IK 00:42:35 26,34
25 Marianne Carlberg Rånäs OK 00:42:49 26,80
27 Marianne Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:38 28,42
28 Åsa Jellvert Göteborg-Majorna OK 00:43:40 28,48
29 Monica Boman Gävle OK 00:44:14 29,60
30 Anna-Karin Öhgren Karlsbyhedens OK 00:44:15 29,64
31 Annika Ardell OK Rodhen 00:44:52 30,86
32 Eva Pettersson Karlskrona SOK 00:45:04 31,25
33 Camilla Rosén Annebergs GIF 00:45:33 32,21
34 Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 00:45:40 32,44
35 Anna Folkegård Strängnäs-Malmby Ol 00:45:44 32,57
36 Camilla Adlerteg OK Enen 00:46:05 33,26
36 Susanne Andersson Piteå IF Orientering 00:46:05 33,26
38 Annika Josefsson Karlskrona SOK 00:46:17 33,66
39 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 00:46:18 33,69
43 Ingrid Johansson Laholms IF OK 00:46:45 34,58
44 Åsa Alsiö IF Hagen 00:46:59 35,04
45 Sonja Haas Nybro OK 00:47:01 35,11
46 Ing-Marie Aroneng Bredareds IF 00:47:09 35,37
48 Kajsa Holmqvist Hagaby GoIF Örebro 00:47:24 35,86
49 Anette Sjöberg Gävle OK 00:47:25 35,90
50 Johanna Sundström Järla Orientering 00:47:27 35,96
51 Maria Widmark IF Hagen 00:47:33 36,16
52 Ann-Sofie Johansson Umeå OK 00:47:35 36,23
53 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 00:47:39 36,36
54 Britt-Mari Stensson Helsingborgs SOK 00:47:51 36,75
55 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 00:47:58 36,99
56 Torun Pahlm Garphyttans IF 00:47:59 37,02
57 Laila Hallmén OK Tisaren 00:48:16 37,58
58 Maria Hart OK Linné 00:49:09 39,32
59 Annika Aasa IK Uven 00:49:12 39,42
60 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:49:29 39,98
61 Anna von Krusenstierna OK Kåre 00:49:37 40,25
62 Eva Wadman Västerås SOK 00:49:42 40,41
63 Ann-Mari Silfver Långhundra IF 00:50:08 41,27
65 Maria Skogsberg Mariestads FK 00:50:51 42,69
66 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 00:51:24 43,77
67 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 00:52:09 45,26
70 Lena Gumaelius Waxholms OK 00:52:35 46,11
72 Berit Gummus IFK Mora OK 00:53:29 47,89
73 Pia Käck Fritzell Gudhems IF 00:53:39 48,22
75 Kristina Spångberg Lunds OK 00:53:45 48,42
76 Anneli Karlsson FK Finn 00:54:07 49,15
77 Maria Cole Väsby OK 00:54:26 49,77
79 Inger Gustås Linköpings OK 00:54:56 50,76
80 Susanne Söderholm Strängnäs-Malmby Ol 00:55:36 52,08
81 Matilda Östman Attunda OK 00:55:52 52,61
82 Lotta Stenström Strängnäs-Malmby Ol 00:55:57 52,77
83 Caroline Liljebjörn Nybro OK 00:56:22 53,59
84 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:56:35 54,02
85 Eva Pedersen OK Skogshjortarna 00:56:39 54,15
86 Liselott Kihl Sundbybergs IK 00:57:26 55,70
87 Anna Johansson Jönköpings OK 00:57:38 56,10
88 Anette Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:58:28 57,75
89 Helena Königsson Robertsfors IK 00:58:58 58,73
91 Åsa Hallgren OK Österåker 00:59:19 59,43
92 Kristina Martelius Attunda OK 00:59:28 59,72
93 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:59:32 59,85
94 Evonne Strand OK Linné 01:00:44 62,23
95 Cecilia Westström Sundbybergs IK 01:00:56 62,62
98 Agneta Hallberg Hansson Jönköpings OK 01:02:16 65,26
99 Lotta Stål Västerbergslagens OL 01:02:41 66,08
102 Christina Sterner Tockarps IK 01:03:21 67,40
104 Karin Laurell OK Flundrehof 01:04:20 69,35
105 Ebba Hedegård OK Kolmården 01:04:32 69,74
106 Charlotta Askeljung OK Klemmingen 01:04:59 70,63
107 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK 01:05:18 71,26
108 Marita Filipsson Markaryds FK 01:05:19 71,29
109 Åsa Persson Laxå OK 01:05:43 72,08
110 Eva Berndtsson OK Kroppefjäll 01:05:57 72,54
112 Ingela Andersson Lunds OK 01:06:35 73,79
114 Susanne Rantakokko OK Nipan 01:08:33 77,68
116 Annika Repo Wallman OK Skogsvargarna 01:12:26 85,36
117 Anette Thoresson Andrarums IF 01:12:29 85,46
118 Nina Djerf Lerums SOK 01:12:43 85,92
120 Katarina Alnehäll Täby OK 01:13:57 88,36
128 Katarina Borne Frölunda OL 01:36:54 133,74
134 Kerstin Dahl Härlövs IF 01:59:32 178,49

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr