Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H50-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:40:06 12,55
6 Michael Björnlinger IK Vista 00:42:12 17,10
8 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:43:42 20,35
9 Lars Schagerström Garphyttans IF 00:43:48 20,57
10 Ulrik Olsson Brattås CK 00:43:51 20,67
14 Sven Lundgren Växjö OK 00:45:28 24,18
18 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:48:02 29,74
20 Jonas Persson Torsås OK 00:48:28 30,68
21 Håkan Olofsson Ärla IF 00:48:37 31,00
25 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:49:30 32,91
27 Magnus Forsberg OK Norrvirdarna 00:49:41 33,31
30 Ola Jernström Avesta OK 00:50:09 34,32
31 Johan Hallgren Bjursås OK 00:50:52 35,87
33 Ingemar Magnusson OK Måsen 00:51:18 36,81
37 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:52:57 40,39
38 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:53:06 40,71
39 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:53:12 40,93
40 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:53:16 41,07
45 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:54:12 43,10
46 Peter Nilsson OK Tranan 00:54:13 43,13
47 Stefan Aroneng Hestra IF 00:54:16 43,24
50 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:55:12 45,26
50 Mårten Källström Sala OK 00:55:12 45,26
56 Stig Johan Wiklund Strängnäs-Malmby Ol 00:56:24 47,86
57 Lars Helgesson Hestra IF 00:56:33 48,19
61 Jonatan Börjesson OK Skogshjortarna 00:57:04 49,31
62 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:57:30 50,24
65 Mats Söderberg Kalmar OK 00:57:58 51,26
67 Kent Klasson Hestra IF 00:59:08 53,78
68 Per Sundström Västerås SOK 01:00:39 57,07
69 Ulf Holsten Hestra IF 01:00:54 57,61
71 Stefan Musslinder Falköpings AIK OK 01:01:10 58,19
72 Håkan Karlsson FK Finn 01:01:20 58,55
74 Stefan Karlsson Tidaholm SOK Sisu 01:02:38 61,36
75 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 01:02:52 61,87
80 Jan Petter Hansen IL Gular 01:04:27 65,30
82 Urban Anderson Kexholms SK 01:04:50 66,13
84 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 01:05:03 66,60
85 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:05:04 66,64
86 Magnus Porle Växjö OK 01:05:50 68,30
89 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:07:50 72,63
90 Johan Bökman Helsingborgs SOK 01:08:31 74,11
94 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 01:10:39 78,73
96 Magnus Olsson Hjärnarps OL 01:12:41 83,14
98 Christian Jansson OK Tranan 01:13:58 85,92
100 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 01:14:18 86,64
102 Johan Hansson Jönköpings OK 01:20:17 99,60
103 Anders Levin Svaide Roma SOK 01:21:41 102,63
105 Mats Lundqvist Östersunds OK 01:24:06 107,87
108 Peter Askeljung OK Klemmingen 01:31:19 123,50
109 Nils Linder OK Hällen 01:35:51 133,32
110 Olof Barr Skåneslättens OL 01:37:10 136,17
111 Björn Carlstedt Hjärnarps OL 01:38:11 138,38
112 Per Wadman Västerås SOK 01:38:32 139,13
114 Jörgen Dalén Sala OK 01:40:32 143,47
118 Bengt Zetterberg OK Skärmen 01:50:26 164,91
121 Mats Toftner OK Kompassen 02:08:38 204,34
122 Jan Gradin Andrarums IF 02:17:01 222,50
Lars Eriksson Hjärnarps OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr