Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Ersson IFK Mora OK 00:35:20 24,47
2 Anders Östberg Stora Tuna OK 00:35:53 26,01
3 Martin Johansson OK Ravinen 00:35:54 26,06
4 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:36:39 28,15
5 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:37:22 30,16
7 Per Källvik Åmåls OK 00:37:31 30,58
8 Magnus Svensson Nässjö OK 00:37:43 31,13
11 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:38:00 31,93
12 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:10 32,39
13 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:38:24 33,04
14 Michael Granqvist OK Ravinen 00:38:29 33,28
15 Lars Nordgren Eksjö SOK 00:38:56 34,54
16 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 00:39:10 35,19
21 Björn Hannrup IF Thor 00:40:21 38,50
22 Mikael Langer OK Roxen 00:40:52 39,94
23 Christer Mikaelsson Husums IF OK 00:40:59 40,27
24 OLA Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:41:10 40,78
25 Anders Brinkman Vandrarringen 00:41:18 41,15
26 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:41:20 41,25
28 Per Franzén OK Södertörn 00:41:46 42,46
29 Thomas Persson OK Gränsen 00:41:47 42,50
30 Per Carlsson Nyköpings OK 00:41:51 42,69
31 Anders Eriksson OK Milan 00:41:57 42,97
32 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:41:58 43,02
33 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 00:42:10 43,58
34 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:42:25 44,28
35 Ulf Rådberg OK Roslagen 00:42:26 44,32
35 Erik Löseth Falköpings AIK OK 00:42:26 44,32
38 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:42:32 44,60
39 Thomas Danielsson Köping-Kolsva OK 00:42:44 45,16
40 Nils Gustavsson Lidköpings VSK 00:42:46 45,25
42 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:42:51 45,49
43 Björn Carlsson OK Hällen 00:43:07 46,23
43 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 00:43:07 46,23
45 Bengt Andersson IFK Mora OK 00:43:22 46,93
46 Tjompen Svensson Skåneslättens OL 00:43:28 47,21
47 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:43:31 47,35
48 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:35 47,54
48 Jan Moberg Gävle OK 00:43:35 47,54
50 Nils Aronsson OK Tisaren 00:43:39 47,72
51 Gert Andersson Eds SK 00:43:40 47,77
53 Teddy Andersson OK Landehof 00:43:47 48,10
54 Anders Pettersson Karlskrona SOK 00:43:55 48,47
55 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:44:10 49,17
56 Oskar Nederheim Täby OK 00:44:19 49,59
57 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:44:49 50,99
58 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:45:00 51,50
59 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:45:47 53,69
60 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:45:48 53,73
61 Mats Herbert Täby OK 00:45:51 53,87
62 Bjorn Lindgren KFUM Örebro OK 00:46:09 54,71
63 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:46:11 54,81
64 Stefan Redtzer Attunda OK 00:46:32 55,78
65 Kent Berggren Tullinge SK 00:46:40 56,16
66 Anders Petterson Stigsökarna 00:46:45 56,39
67 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:46:54 56,81
68 Per Björnlinger IK Vista 00:47:00 57,09
69 Peter Edman Korsnäs IF OK 00:47:04 57,28
71 Ulf Johnsson Skogspojkarnas OK 00:47:15 57,79
72 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:47:21 58,07
73 Gustaf Ericson Järla Orientering 00:47:24 58,21
74 Marko Karkulehto OK Vilse 87 00:47:37 58,81
76 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:47:55 59,65
77 Magnus Bernhed Sävedalens AIK 00:47:58 59,79
78 Rikard Borg Linköpings OK 00:48:12 60,44
79 Christer Johansson Eksjö SOK 00:48:38 61,66
80 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:48:59 62,63
81 Anders Mansén Skarpnäcks OL 00:49:10 63,15
82 Per Andersson Ulricehamns OK 00:49:26 63,89
83 Per Sundqvist OK Tranan 00:49:28 63,99
84 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:49:29 64,03
87 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:49:56 65,29
88 Christer Broström OK Denseln 00:49:57 65,34
89 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:50:36 67,15
90 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 00:50:53 67,95
91 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:50:56 68,09
92 Jan Andersson Gävle OK 00:51:00 68,27
93 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:51:03 68,41
95 Kenneth Jonsson OK Linné 00:51:20 69,21
96 Christer Eriksson OK Kolmården 00:51:21 69,25
97 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:51:29 69,62
99 Pär Johansson OK Alehof 00:51:40 70,14
103 Magnus Larsson Västerås SOK 00:52:35 72,70
104 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:52:36 72,75
105 Niklas Sander OK Milan 00:52:44 73,12
106 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:52:45 73,17
107 Magnus Johansson OK Kolmården 00:52:54 73,59
108 Jonny Johansson OK Njudung 00:52:55 73,63
109 Urban Petersson Linköpings OK 00:53:19 74,75
110 Mikael Wahlbom OK Orion 00:53:24 74,98
111 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:53:28 75,17
111 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:53:28 75,17
113 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:53:31 75,31
114 Jörgen Sköld Linköpings OK 00:53:33 75,40
115 Ove Eriksson OK Roslagen 00:53:39 75,68
116 Mats Jonsson Skåneslättens OL 00:53:55 76,43
117 Staffan Broman OK Roslagen 00:54:00 76,66
118 Niclas Lidström Frösö IF 00:54:02 76,75
119 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:54:14 77,31
120 Mats Drugge Vittjärvs IK 00:54:17 77,45
121 Tore Nallgård Västerås SOK 00:54:23 77,73
122 Dennis Roos SOK Träff 00:54:30 78,06
123 Per Andén Hässleholms OK 00:55:17 80,25
124 Per Johansson OK Reftele 00:55:30 80,85
125 Lars-Åke Classon NAIS Orienteringsklubb 00:55:59 82,21
126 Peter Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:56:00 82,25
127 Anders Larsson Almby IK 00:56:01 82,30
128 Roger Nyberg Snättringe SK 00:56:05 82,49
129 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:56:20 83,18
130 Stig Gustafsson IK Ymer 00:56:22 83,28
132 Erik Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:56:25 83,42
134 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:56:53 84,72
135 Johan Falk Ulricehamns OK 00:57:00 85,05
136 Martin Ekdala Kungälvs OK 00:57:07 85,37
137 Sveke Jonsson OK Dellen 00:57:31 86,49
138 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:57:54 87,56
139 Stig Dahl Visborgs OK 00:58:18 88,68
140 Mats Lindström OK Skärmen 00:58:24 88,96
141 Håkan Rostö Rånäs OK 00:58:35 89,48
142 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:58:37 89,57
145 Stefan Andersson IFK Mora OK 00:59:13 91,25
146 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:59:14 91,29
148 Bo Svedevall OK Roxen 00:59:39 92,46
149 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:59:43 92,64
150 Kjell Josefsson OK Kolmården 00:59:48 92,88
151 Anders Sjöberg OK Reftele 00:59:54 93,16
152 Tomas Andréasson Frölunda OL 00:59:57 93,30
153 Stefan Lauri Gammelstads IF 01:00:06 93,72
153 Anders Lundberg OK Roslagen 01:00:06 93,72
155 Christer Lagerhäll Rehns BK 01:00:12 94,00
155 Mikael Johansson OK Skärmen 01:00:12 94,00
157 Torulf Bäckman Frösö IF 01:00:29 94,79
159 Inge Andersson Rembo IK 01:01:29 97,58
160 Joacim Ahnheim Tibro OK 01:01:31 97,68
161 Johan Balck Täby OK 01:02:27 100,29
162 Christer Lindell Linköpings OK 01:02:29 100,38
163 Fritiof Andersson Gudhems IF 01:03:09 102,24
163 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:03:09 102,24
166 Magnus Hedegård OK Kolmården 01:03:55 104,39
167 Kjell Svensson OK Älme 01:04:12 105,18
170 David Söderström Sala OK 01:04:23 105,69
171 Erik Johansson Umeå OK 01:04:26 105,83
172 Jan Johansson Skåneslättens OL 01:04:31 106,06
173 Ola Bengtsson Åmåls OK 01:04:40 106,48
175 Johan Blomgren SOK Aneby 01:05:11 107,93
176 Thomas Hahne Insjöns IF OK 01:05:46 109,56
178 Jonas Ericson Sundbybergs IK 01:06:45 112,31
179 Lars Halvarson Leksands OK 01:07:37 114,73
181 Mats Bredfelt Lunds OK 01:08:30 117,20
184 Johan Åtting Linköpings OK 01:10:19 122,28
185 Johan Jylltorp Linköpings OK 01:11:01 124,24
186 Erik Wedin NAIS Orienteringsklubb 01:11:07 124,52
187 Per Brahm Långhundra IF 01:11:30 125,59
188 Magnus Granberg Piteå IF Orientering 01:12:24 128,11
189 Philip Mullins Sjövalla FK 01:12:36 128,66
190 Håkan Svahn OK Ravinen 01:13:24 130,90
191 Jonatan Lampa IF Rigor 01:14:51 134,96
192 Mikael Jungbjer Göteborgs Skidklubb 01:17:09 141,39
193 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 01:17:15 141,67
195 Anders Johansson Karlskrona SOK 01:20:40 151,22
196 Mats Hansson OK Alehof 01:21:20 153,08
197 Dan Johansson Tjalve IF Norrköping 01:21:32 153,64
198 Anders Röstin Söders-Tyresö 01:24:02 160,63
200 Peter Svahn Eksjö SOK 01:24:36 162,22
202 Thomas Almgren Borås GIF 01:26:36 167,81
203 Esko Leinonen OK Kolmården 01:28:16 172,47
205 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:33:05 185,93
206 Sven Sandin OK Södertörn 01:34:49 190,78
207 Magnus Lindberg Vandrarringen 01:37:49 199,17
208 Lars Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 01:37:59 199,63
209 Torbjörn Andersson Tibro OK 01:38:06 199,96
210 Stefan Karlsson Alsiö IF Hagen 01:38:34 201,26
212 Torbjörn Svensson Tullinge SK 01:39:03 202,62
213 Jan Kalered OK Denseln 01:41:40 209,93
215 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 01:49:40 232,30
216 Pekka Alakulju Väsby OK 01:54:41 246,33
Stefan Funkquist IF Hansa-Hoburg

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr