Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:35:58 29,30
2 Jörgen Ivarsson Hestra IF 00:37:16 33,04
3 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:37:44 34,39
4 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:38:42 37,17
5 Göran Attås OK Tisaren 00:38:57 37,89
7 Torbjörn Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:39:24 39,19
8 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:40:15 41,64
9 Anders Jönsson OK Triangeln 00:40:24 42,07
10 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:41:15 44,52
12 Gunnar Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:09 47,11
13 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:42:57 49,41
15 Mikael Backlund Dalaportens Ol 00:43:17 50,38
16 Erik Andersson OK Österåker 00:43:38 51,38
18 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:43:46 51,77
19 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:44:27 53,74
20 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:44:33 54,02
21 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:45:02 55,42
23 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:45:38 57,15
24 Harald Magnusson OK Bävern 00:46:39 60,07
25 Mats Eriksson Göteborg-Majorna OK 00:47:39 62,95
27 Magnus Wide Frölunda OL 00:47:49 63,44
28 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:47:52 63,58
29 Mats Wallman Västerbergslagens OL 00:48:02 64,06
30 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:49:01 66,89
31 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:49:14 67,52
31 Evert Johansson OK Bävern 00:49:14 67,52
33 Klas Fredriksson Istrums SK 00:49:19 67,76
34 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:49:23 67,95
35 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:49:28 68,19
36 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:49:29 68,24
36 Jan Sundbüe OK Hällen 00:49:29 68,24
39 Björn Reger Söders-Tyresö 00:50:12 70,30
40 Gunnar Håkansson IK Uven 00:50:51 72,17
42 Stefan Westlin OK Måsen 00:51:37 74,38
43 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:52:09 75,92
44 Leif Andersson Bjursås OK 00:52:36 77,22
45 Bosse Haglund Bredareds IF 00:52:48 77,79
47 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:52:56 78,18
48 Sören Andersson FK Boken 00:53:00 78,37
49 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:53:12 78,94
50 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:53:41 80,34
51 Tomas Movin Snättringe SK 00:54:17 82,06
53 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:55:05 84,37
55 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:55:23 85,23
56 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:56:41 88,98
57 Gunnar Gustavsson OK Reftele 00:57:37 91,67
58 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:58:05 93,01
59 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:58:06 93,06
60 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:58:34 94,40
62 Roger Djupsjö Halmstad OK 00:59:11 96,18
63 Peter Larsson FK Boken 00:59:14 96,32
65 Roger Tinglöf Väsby OK 01:00:04 98,73
66 Kenneth Hagström OK Letstigen 01:00:28 99,88
68 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 01:02:13 104,92
69 Lars Karlsson FMTM 01:02:14 104,97
72 Jan-Ingvar Nygren FK Boken 01:04:12 110,63
76 Gunnar Sjölund Skogslöparna 01:07:36 120,43
77 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:07:59 121,53
78 Leif Larsson Åmåls OK 01:08:22 122,64
79 Lars Mosslind Vandrarringen 01:12:38 134,93
80 Åke Strid Almby IK 01:13:06 136,27
81 Håkan Svensson Almby IK 01:13:31 137,47
83 Per Fröberg Tjalve IF Norrköping 01:18:36 152,12
84 Lars Gustafsson OK Kåre 01:19:42 155,29
85 Magnus Freij OK Måsen 01:21:36 160,76
86 Johan Karlsson Norbergs OK 01:22:53 164,46
87 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:22:58 164,70
88 Jens Danielsson Istrums SK 01:24:46 169,88
90 Krister Österblad FK Boken 01:27:23 177,42
91 Jan Eriksson OK Nackhe 01:27:35 178,00
92 Jan-Erik Carlsson Boxholm-Mjölby OL 01:28:31 180,69
94 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby Ol 01:30:03 185,10
95 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 01:31:19 188,75
96 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:31:42 189,86
97 Göran Hansson Täby OK 01:33:20 194,56
100 Per-Olof Svensson Länna IF 01:36:35 203,92
102 Per-Olof Lundquist Rasbo IK 01:40:29 215,16
104 Eric Jönsson OK Triangeln 02:13:45 300,00
106 Anders Westerlund FK Boken 03:36:22 300,00
Jerry Rasmusson Herrestads AIF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr