Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:38:41 24,38
3 Anders Fries Umeå OK 00:40:49 29,82
4 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:41:24 31,31
5 Sten Gustafsson Eds SK 00:41:36 31,82
6 Clas Fries Umeå OK 00:42:02 32,92
7 Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 00:42:23 33,82
8 Lasse Johansson Eds SK 00:43:08 35,73
10 Andreas Hjertson OK Linné 00:44:24 38,96
11 Håkan Lindberg OK Vilse 87 00:45:02 40,58
12 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:45:45 42,41
15 Jan-Olof Eriksson Annebergs GIF 00:47:24 46,62
16 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:47:34 47,04
17 Torbjörn Löfving Mullsjö SOK 00:47:39 47,25
20 Anders Hedin Gävle OK 00:48:18 48,91
22 Jan-Ola Karlsson OK Njudung 00:49:25 51,76
24 Mikael Bodén Markbygdens OK 00:49:42 52,48
25 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:50:20 54,10
26 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 00:50:50 55,37
27 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:50:53 55,50
28 Åke Sundin Hällefors OK 00:51:12 56,31
30 Mats Rosander Finspångs SOK 00:52:34 59,80
31 Janne Danielsson Kalmar OK 00:52:42 60,14
32 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:52:45 60,26
37 Per Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:55:08 66,35
38 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 00:55:20 66,86
39 Mats Andersson Finspångs SOK 00:55:23 66,98
40 Mikael Johansson OK Gisle 00:55:25 67,07
41 Arne Holmer IFK Mora OK 00:55:34 67,45
42 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 00:55:35 67,49
42 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:55:35 67,49
44 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 00:56:14 69,15
45 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 00:56:27 69,70
48 Ton Langerak Järfälla OK 00:57:00 71,11
49 Kjell Nero Nässjö OK 00:57:07 71,41
50 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:57:08 71,45
51 Bengt Jonsson Hestra IF 00:57:26 72,21
53 Leif Sundling Njurunda OK 00:57:38 72,72
54 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 00:58:06 73,91
55 Perarne Evaldsson OK Gynge 00:58:24 74,68
56 Stellan Martinsson OK Tyringe 00:58:46 75,62
57 Christer Eriksson Åmåls OK 00:58:58 76,13
58 Owe Törnroth Hjobygdens OK 00:59:11 76,68
59 Jan Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:59:44 78,08
61 Björn Waldemarsson OK Nackhe 01:00:03 78,89
62 Karl-Erik Lindbäck Älvsby IF OK 01:01:25 82,38
63 Bengt-Ove Blomkvist Björkfors GoIF 01:03:15 87,05
64 Ingemar Persson Gamleby OK 01:03:19 87,22
64 Roger Gustafsson Idefjordens SK 01:03:19 87,22
67 Arne Lund Stenungsunds OK 01:04:01 89,01
68 Jan Lundgren Linköpings OK 01:04:11 89,44
69 Glenn Widerström OK Ravinen 01:05:38 93,13
70 Karl Mollén OK Denseln 01:06:20 94,92
71 Mats Lundman OK Roslagen 01:06:25 95,13
73 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 01:07:14 97,22
75 Ronnie Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:08:15 99,81
78 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:10:01 104,32
79 Kyrre Thalberg Lunds OK 01:10:16 104,96
79 Sven Granath Tjällmo-Godegårds OK 01:10:16 104,96
83 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 01:11:06 107,08
84 Sven-Olof Svensson Björkfors GoIF 01:11:42 108,61
85 Matts Björke Söders-Tyresö 01:11:50 108,95
86 Bengt Svensson OK Gisle 01:12:56 111,76
88 Bengt Hansson Säterbygdens OK 01:15:21 117,92
89 Uno Larsson Eskilstuna OL 01:16:02 119,67
92 Thomas Dagsberg OK Orion 01:22:52 137,10
94 Hans Tuvesson IF Hagen 01:30:16 155,98
95 Bernt Andersson IF Rigor 01:30:18 156,07
97 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:35:08 168,40
98 Göran Svensson OK Roxen 01:37:55 175,50

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF