Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 00:34:55 34,92
2 Anne Kaill IK Omega 00:40:00 48,43
3 Inger Wennberg OK Renen 00:42:23 54,76
5 Ulla Johansson Åmåls OK 00:43:12 56,93
6 Mona Palm Lessebo OK 00:43:20 57,29
7 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 00:43:46 58,44
8 Britt Fredriksson Kroppa IF 00:44:07 59,37
9 Margareta Lundh Södertälje-Nykvarn OF 00:45:05 61,94
10 Gudrun Elvhage IF Thor 00:45:59 64,33
11 Gudrun Persson Hallstahammars OK 00:46:35 65,92
12 Gunilla Lind OK Landehof 00:46:43 66,28
13 Brittmarie Eriksson OK Rodhen 00:46:58 66,94
14 Lena Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:48:32 71,11
15 Britt-Marie Andersson OK Amne 00:49:10 72,79
16 Berit Klamfelt Tibro OK 00:49:19 73,19
17 Eva Hadmark-Persson Tullinge SK 00:49:25 73,45
18 Birgitta Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:50:18 75,80
19 Karin Bergström Gävle OK 00:50:39 76,73
20 Lilian Lagerström Gustavsbergs OK 00:51:10 78,10
22 Anki Teike Forsa OK 00:51:55 80,10
23 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 00:52:11 80,80
24 Lisbeth Riberth IK Trenne Ullared 00:54:23 86,65
26 Kerstin Alneberg Stensson Strängnäs-Malmby Ol 00:54:50 87,85
27 Helene Larsson Uddevalla OK 00:55:15 88,95
28 Maria Vamling Frölunda OL 00:56:11 91,43
29 Christina Berggren Ljungskile FK 00:56:53 93,29
30 Anna-Carin Molin Falköpings AIK OK 00:57:29 94,89
31 Ann-Mari Nilsson Ystads OK 01:00:33 103,04
32 Aina Svensson Tibro OK 01:01:01 104,28
34 Karin Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 01:03:01 109,59
35 Marita Larsson Markbygdens OK 01:03:13 110,12
36 Eva Blomgren Hagaby GoIF Örebro 01:04:21 113,13
38 Berit Martinsson Finspångs SOK 01:05:11 115,35
39 Gertie Odelberg IK Ymer 01:05:26 116,01
40 Ulla Westerlund Täby OK 01:05:39 116,59
41 Yvonne Toven Stora Tuna OK 01:06:01 117,56
42 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 01:06:52 119,82
44 Eva Rönnestrand Frösö IF 01:07:33 121,64
45 Annica Börjesson Sävedalens AIK 01:07:39 121,90
47 Stina Gunnarsson Ärla IF 01:09:15 126,15
48 Ulla Kjell Linköpings OK 01:10:12 128,68
49 Marite Åkerström SOK Träff 01:10:49 130,32
50 Margareta Granberg OK Älvsjö-Örby 01:11:12 131,33
53 Gunnel Litzell OK Kullingshof 01:15:31 142,80
54 Carin Andersson OK Denseln 01:15:39 143,16
55 Elisabeth Ericsson Nyköpings OK 01:16:20 144,97
56 Annalena Karlsson Linköpings OK 01:18:42 151,26
57 Anita Karlsson Oskarströms OK 01:22:08 160,39
58 Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 01:28:39 177,70
59 Monica Ohlin Rånäs OK 01:30:06 181,55
60 Anita Lindbohm Skarpnäcks OL 01:32:08 186,96
61 Monica Wass Falkenbergs OK 01:35:18 195,37
62 Liv Erlandsson OK Vivill 01:43:22 216,81
63 Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 01:53:47 244,48
Susanne Olsson Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr