Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Notstam Arboga OK 00:35:30 33,97
2 Jens Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:38:22 42,71
4 Johan Berglund Sävedalens AIK 00:39:32 46,27
5 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:39:51 47,23
6 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:41:31 52,32
7 Lennart Agén Tullinge SK 00:41:42 52,88
8 Anders Kärrström Tullinge SK 00:42:06 54,10
9 Benny Mild Gällstadbygdens SOK 00:42:13 54,45
10 Johnny Nilsson Stora Skedvi IK SOFF 00:42:29 55,27
11 Ulf Peterson Kungälvs OK 00:42:41 55,88
12 Kjell Boman Söderhamns OK 00:43:06 57,15
13 Anders Johansson Hestra IF 00:43:11 57,40
14 Bror Widén Uddevalla OK 00:43:12 57,45
15 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:44:15 60,66
17 Lennart Erfors OK Torfinn 00:44:32 61,52
18 Jan Zetterberg Hudiksvalls OK 00:45:20 63,96
19 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:45:54 65,69
20 Bengt Arnesson IK Dran 00:46:33 67,67
21 Lars Rönnols Täby OK 00:47:56 71,89
22 Ulf Svensson OK Njudung 00:48:00 72,09
22 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:48:00 72,09
24 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:48:08 72,50
25 Stefan Arbin Annebergs GIF 00:48:26 73,42
27 Håkan Forsman Ronneby OK 00:49:09 75,60
28 Hans Ohlin Rånäs OK 00:50:03 78,35
29 Yngve Ernstsson FK Göingarna 00:50:04 78,40
29 Dag Sundin Strängnäs-Malmby Ol 00:50:04 78,40
31 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:50:16 79,01
32 Carl Johan Högstrand Markbygdens OK 00:51:03 81,40
33 Leif Johansson Kexholms SK 00:51:23 82,41
34 Anders Ek Gävle OK 00:51:44 83,48
35 Göran Hedman Valbo AIF 00:52:24 85,51
36 Torgny Ottosson OK Torfinn 00:52:49 86,79
37 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:53:44 89,58
38 Olof Granberg Waxholms OK 00:53:59 90,34
39 Christer Segerqvist Gävle OK 00:54:00 90,40
40 Bert-Ove Larsson Uddevalla OK 00:54:06 90,70
41 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:54:50 92,94
42 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:55:52 96,09
43 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:56:46 98,83
44 Bo Andersson Strängnäs-Malmby Ol 00:57:08 99,95
45 Mats Hastad Fellingsbro GoIF 00:57:11 100,11
47 Leif Strandberg Skogslöparna 00:58:08 103,00
48 Lage Jonsson Lindebygdens OK 00:58:10 103,10
50 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:58:19 103,56
51 Anders Runander Trosabygdens OK 00:58:55 105,39
52 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:59:12 106,26
53 Peter Larsson Trollhättans SOK 00:59:33 107,32
54 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:59:39 107,63
55 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:59:52 108,29
56 Eddie Israelsson Lindebygdens OK 01:00:27 110,07
57 Jan Johansson Gamleby OK 01:00:48 111,14
58 Sören Karlsson Mullsjö SOK 01:01:10 112,26
59 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 01:01:19 112,71
60 Ove Jansson Sundsvalls OK 01:01:28 113,17
61 Tommy Roos Falköpings AIK OK 01:01:47 114,14
62 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 01:01:50 114,29
64 Stefan Blomgren Hagaby GoIF Örebro 01:04:17 121,76
65 Lennart Widerström IK Ymer 01:04:23 122,07
66 LARS-Göran Pettersson SOK 68 01:05:37 125,83
67 Bo Davidsson Solna OK 01:06:10 127,51
68 Ulf Bengtson Sol Tranås 01:06:44 129,23
69 Per-Olof Larsson Hestra IF 01:07:47 132,44
70 Torgny Johansson Björkfors GoIF 01:09:04 136,35
72 Benny Hoffman Gudhems IF 01:09:19 137,11
73 Rudolf Brogren Kungälvs OK 01:10:49 141,69
74 Christer Johansson Linköpings OK 01:14:15 152,16
76 Lars Larsson Sjövalla FK 01:16:53 160,19
77 Kjell Wilhelmsson Andrarums IF 01:17:41 162,63
80 Lennart Vamling Frölunda OL 01:21:28 174,18
81 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:23:43 181,04
83 Lars Kilborn SOK 68 01:28:10 194,61
84 Sture Larsson Länna IF 01:29:51 199,75
85 Göran Berggren Ljungskile FK 01:29:56 200,00
86 Odd Ohlsson Uddevalla OK 01:30:25 201,47
88 Mats Wicbom OK Linné 01:33:31 210,93
89 Janåke Andersson OK Denseln 01:34:55 215,20
90 Tommy Östh Ljusdals OK 01:35:20 216,47
91 Ulf Bengtsson OK Kompassen 01:39:11 228,22
92 Richard Bengtsson Lunds OK 01:40:07 231,06
93 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 01:42:23 237,98
94 Anders Göransson Arboga OK 01:43:34 241,59
95 Lars-Olof Larsson Täby OK 01:45:38 247,89
96 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:46:34 250,74
97 Hans Karlsson Länna IF 02:00:11 292,27
98 Claes Hammarling Länna IF 02:03:44 300,00
Thore Jansson Kungälvs OK
Göran Doyle Sundbybergs IK
Bengt Robertsson Almby IK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF