Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:37:16 29,56
2 Bo Herdersson Markbygdens OK 00:40:43 39,17
3 Johan Källman Norbergs OK 00:42:08 43,12
5 Göran Svenson SOK Viljan 00:42:17 43,54
6 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:42:32 44,23
7 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:42:45 44,84
8 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:43:27 46,79
9 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:44:24 49,44
10 OLA Lindholm Köping-Kolsva OK 00:44:41 50,23
12 Anders Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:45:45 53,20
14 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:47:22 57,71
15 Hans Antonsson OK Löftan 00:47:54 59,19
16 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 00:48:15 60,17
17 Lars Grankvist Täby OK 00:48:21 60,45
18 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:48:50 61,79
19 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:54 61,98
20 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:09 62,68
21 Hans Svenson SOK Viljan 00:49:16 63,00
22 Kenneth Wåhlberg OK Kåre 00:49:31 63,70
23 Tommy Westerberg IF Hagen 00:49:37 63,98
24 Håkan Olsson Hjobygdens OK 00:49:39 64,07
25 Kjell Martinsson OK Tranan 00:49:51 64,63
27 Kent Eriksson Lerums SOK 00:50:51 67,42
29 Göran Andersson OK Tylöskog 00:51:38 69,60
30 Arne Johansson OK Ravinen 00:51:58 70,53
31 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:52:31 72,06
32 Björn Palm Lessebo OK 00:52:42 72,57
33 Roger Bergvik Växjö OK 00:52:51 72,99
35 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:53:46 75,55
36 Jörgen Nilsson Ronneby OK 00:54:05 76,43
37 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:54:11 76,71
38 Willy Olsson Rävetofta OK 00:54:50 78,52
40 Lars-Erik Hermansson OK Linné 00:55:11 79,49
40 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 00:55:11 79,49
42 Sören Svensson Sjövalla FK 00:55:35 80,61
43 Mats Hemström Gävle OK 00:55:51 81,35
45 Olle Bohman Hjärnarps OL 00:56:18 82,61
46 Torbjörn Lundberg Piteå IF Orientering 00:56:58 84,46
47 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:57:08 84,93
50 Åke Persson Hjärnarps OL 00:57:22 85,58
51 Björn Abelsson Sundsvalls OK 00:57:42 86,51
52 Hans Käck Dalaportens Ol 00:58:05 87,58
53 Sten Blomström IK Stern 00:58:39 89,16
55 Karl-Evert Svensson IF Hagen 00:58:46 89,48
56 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:58:51 89,71
56 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:58:51 89,71
58 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:59:02 90,22
59 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:59:26 91,34
60 Christian Elvhage IF Thor 00:59:29 91,48
61 Lennart Gustavsson Jönköpings OK 00:59:47 92,32
62 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:59:58 92,83
63 Per-Erik Jansson IF Thor 01:00:02 93,01
64 Roland Warenius Avesta OK 01:00:21 93,89
65 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 01:00:44 94,96
66 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 01:01:25 96,87
67 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 01:01:29 97,05
68 Björn Engström Lerums SOK 01:01:32 97,19
69 Gert Olsson Tockarps IK 01:01:47 97,89
70 Tommy Lundqvist Bjursås OK 01:01:48 97,94
72 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:02:00 98,49
73 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 01:02:08 98,87
74 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 01:02:11 99,00
76 Leif Wallenbro Väsby OK 01:02:39 100,31
78 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 01:03:43 103,28
80 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:04:31 105,51
81 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:04:58 106,76
84 Jan Åsberg Häverödals SK 01:06:19 110,53
85 Anders Kumlin IK Ymer 01:06:36 111,32
87 Lennart Andersson Göteborgs Skidklubb 01:06:38 111,41
88 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:07:15 113,13
89 Karl-Gustav Larsson OK P4 01:07:20 113,36
90 Kurt Eide Brandval/Kongsvinger OK 01:08:35 116,84
91 Leonard Jansson Rasbo IK 01:08:42 117,17
92 Bo Winander Järfälla OK 01:09:24 119,12
93 Mats Håkansson Malmö OK 01:09:29 119,35
94 Christer Hellström Stora Tuna OK 01:11:21 124,55
95 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:11:28 124,88
95 Gunnar Magnusson Lunds OK 01:11:28 124,88
97 Tommy Wåhlin Västerås SOK 01:12:13 126,97
98 Börje Ljungberg Umeå OK 01:12:40 128,22
99 Lennart Lundgen Avesta OK 01:13:17 129,94
101 Lars Persson OK Kompassen 01:13:35 130,78
102 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:13:36 130,83
103 Lars Johansson Malmö OK 01:13:43 131,15
104 Kent Nilsson Andrarums IF 01:14:03 132,08
105 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:14:08 132,31
106 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:15:57 137,38
107 Peter Rasmussen Nyköpings OK 01:16:48 139,75
109 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:20:15 149,36
111 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:28:59 173,70
117 Tommy Held FK Åsen 01:42:42 211,94
118 Lars Olov Carlheim Skarpnäcks OL 01:52:48 240,09
Lars Strinnholm Östersunds OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF