Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gudrun Nilsson Lunds OK 00:36:50 36,33
2 Britta Eklund Trosabygdens OK 00:37:34 38,20
3 Gunvor Arbin Annebergs GIF 00:38:54 41,61
4 Mona Hull Almby IK 00:40:22 45,36
6 Christina Flordal Ljusdals OK 00:44:04 54,82
7 Gun Svensson Rehns BK 00:44:37 56,23
8 Britt-Marie Larsson SOK 68 00:45:04 57,38
9 Annika Norström Hallstahammars OK 00:45:59 59,72
10 Lena Sterner Bottnaryds IF 00:46:03 59,90
11 Annie Gunnarstorp OK Motala 00:46:16 60,45
12 Ingegerd Lusensky Strängnäs-Malmby Ol 00:46:21 60,66
13 Anita Ljungberg Umeå OK 00:47:30 63,60
15 Gun Klarström Rehns BK 00:48:26 65,99
16 Kristina Wåhlin Västerås SOK 00:48:43 66,71
17 Kerstin Eriksson Björkfors GoIF 00:48:46 66,84
18 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 00:49:17 68,16
19 Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:50:14 70,59
20 Mona Forsberg Nyköpings OK 00:50:33 71,40
21 Annica Lindell Lang Västerbergslagens OL 00:50:47 72,00
22 Mona Petersen OK Motala 00:51:31 73,87
22 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:31 73,87
24 Aila Halttunen Haninge SOK 00:51:38 74,17
25 Monica Svärd OK Klemmingen 00:51:43 74,39
26 Ingegerd Olsson OK Alehof 00:52:04 75,28
27 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:52:12 75,62
29 Åsa Ståhl Hjärnarps OL 00:53:05 77,88
30 Barbro Östlund OK Roxen 00:53:24 78,69
31 Maud Göthe-Lundgren Linköpings OK 00:53:27 78,82
32 Lena Jakobsson Västerås SOK 00:53:56 80,05
33 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 00:54:04 80,39
34 Irene Gustafsson OK Måsen 00:54:17 80,95
35 Lena Abel Härnösands OK 00:55:05 82,99
36 Birgitta Johansson IK Gandvik 00:55:41 84,53
37 Maja-Stina Gustavsson OK Roxen 00:55:50 84,91
38 Monica Berggren Bodafors OK 00:57:23 88,87
39 Karin Walltin Östersunds OK 00:57:32 89,26
40 Marianne Rosén IK Ymer 00:57:41 89,64
41 Ann-Britt Lingfors IF Hallby SOK 00:57:49 89,98
42 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 00:58:38 92,07
44 Eva Adolfsson IK Ymer 01:01:16 98,80
45 Ingalill Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:03:23 104,22
47 Majvie Annegård SOK Viljan 01:05:50 110,48
48 Vanja Gummesson Nybro OK 01:05:54 110,65
49 Mania Larson IBM-Klubben 01:07:24 114,49
50 Kerstin Sjögren Gustafsson OK Gränsen 01:08:42 117,81
52 Kerstin Frisk Engstrand Rehns BK 01:10:36 122,67
54 Eva Johansson Kungälvs OK 01:15:26 135,03
55 Barbro Martinsson OK Tyringe 01:15:41 135,67
56 Marianne Sjöberg OK Gränsen 01:18:09 141,98
57 Elisabeth Österberg Linköpings OK 01:24:33 158,34
58 Margareta Held FK Åsen 01:46:23 214,17

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF