Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:37:28 49,99
2 Carina Lindman Finspångs SOK 00:37:56 51,33
3 Linnea Claesson Rydboholms SK 00:42:05 63,27
4 Rosa Johansson IK Uven 00:43:29 67,30
5 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 00:45:29 73,06
6 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:46:59 77,38
7 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:47:46 79,63
8 Astrid Johannesson Helsingborgs SOK 00:47:54 80,02
9 Berit Ivehag Främmestads IK 00:48:34 81,94
10 Britten Persson Finspångs SOK 00:48:35 81,98
11 Eleonor Grönvall KFUM Örebro OK 00:49:49 85,53
12 Anna-Lisa Hansson OK PAN-Kristianstad 00:49:54 85,77
13 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:49:57 85,92
14 Edla Fornander Västerbergslagens OL 00:50:04 86,25
15 Margareta Tidman OK Kolmården 00:50:19 86,97
16 Margareta Noborn Sundsvalls OK 00:50:29 87,45
17 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:51:35 90,62
18 Eva Eskilsson Hässleholms OK 00:52:01 91,87
19 Dagny Tirén OK Ravinen 00:53:19 95,61
20 Margareta Birath IBM-Klubben 00:53:43 96,76
21 Monica Möller Södertälje-Nykvarn OF 00:54:11 98,10
22 Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 00:55:40 102,37
23 Ing-Marie Bergman Visborgs OK 00:55:43 102,51
25 Evy Ekström OK Alferna 00:55:57 103,19
26 Barbro Börjeson OK Skogshjortarna 00:56:31 104,82
27 Bodil Ruter OK Älme 00:57:17 107,02
28 Margareta Jönsson Åkers IF 00:57:33 107,79
29 Margareta Wikström Växjö AIS 00:57:39 108,08
30 Lillemor Gunnarsson OK Gipen 00:57:46 108,42
32 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:58:23 110,19
33 Solveig Tjernberg Södertälje IF 00:58:56 111,77
34 Berit Byström OK Virdarna 00:59:06 112,25
35 Inger Pettersson Björkfors GoIF 01:02:02 120,70
36 May-Sofie Olsson Forserums SOK 01:02:25 121,80
37 Gun Thorsson Ryda SK 01:02:26 121,85
38 Britt-Marie Eriksson OK Grip 01:02:58 123,38
39 Gunnel Börjesson IK Uven 01:03:10 123,96
40 Siv Ekelöf Värend GN OL 01:03:23 124,58
41 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby Ol 01:04:35 128,04
42 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 01:06:12 132,69
43 Gunnel Christiansson Gamleby OK 01:06:22 133,17
44 Monica Bäckman Fagersta OK 01:06:46 134,32
45 Ann-Margret Persson Gävle OK 01:08:27 139,17
46 Inga Gustavsson IK Uven 01:08:48 140,17
47 Linnéa Hall OK Amne 01:08:52 140,36
48 Marina Wästlund OK Amne 01:09:42 142,76
49 Inger Almgren Gamleby OK 01:09:47 143,00
49 Inger Green Sjövalla FK 01:09:47 143,00
51 Lena Sandahl Gamleby OK 01:10:10 144,11
52 Ulla Öhgren Helsingborgs SOK 01:11:41 148,47
53 Eva Bergstrand Värend GN OL 01:13:34 153,89
54 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 01:13:49 154,61
55 Harriet Karlsson Torsås OK 01:14:03 155,28
56 Stina Korall Motala AIF OL 01:14:35 156,82
58 Gunilla Hvatz-Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:15:56 160,70
60 Gunvor Granath Nynäshamns OK 01:19:22 170,59
61 Rosa Björkman OK Orinto 01:20:11 172,94
62 Elisabeth Eriksson OK Milan 01:21:02 175,38
64 Monica Krigh OK Nipan 01:30:07 201,53
65 Eva Ryberg Jönköpings OK 01:33:19 210,74
66 Inga Ljungquist Lunds OK 01:37:06 221,63
67 Ulla Ling Jönköpings OK 01:43:04 238,80
68 Berit Nilsson OK Älme 01:44:09 241,92
Wiwi-Anne Nilsson Nyköpings OK
Birgitta Norlin Rimbo SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr