Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Göran Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:35:52 45,08
3 Roland Karlsson Ronneby OK 00:39:10 56,07
4 Kurt Andersson Storviks IF 00:39:49 58,23
5 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:40:47 61,45
6 Åke Gatelid OK Skogshjortarna 00:41:39 64,34
7 Roland Offrell Frosta OK 00:42:10 66,06
8 Lennart Sturesson Västerviks OK 00:42:18 66,50
9 Henrik Hvoslef IK Stern 00:42:47 68,11
12 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:44:22 73,38
13 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:44:41 74,43
14 Kjell Mjoberg Hallstahammars OK 00:45:14 76,27
15 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:45:51 78,32
16 Bo Svensson Örkelljunga FK 00:46:17 79,76
17 Anders Buhré Nybro OK 00:46:19 79,87
18 Magne Hagström Frölunda OL 00:46:25 80,20
19 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:46:39 80,98
20 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:47:16 83,03
21 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:47:19 83,20
22 Björn Linnersjö OK Orion 00:47:44 84,59
23 Raimo Salminen OK PAN-Kristianstad 00:47:50 84,92
24 Erland Ling Jönköpings OK 00:48:22 86,70
25 Stig Öst Korsnäs IF OK 00:48:51 88,31
26 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:49:24 90,14
27 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:49:25 90,19
28 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 00:49:52 91,69
29 Gustav Krigh OK Nipan 00:50:01 92,19
30 Ernie Broström Halmstad OK 00:50:29 93,74
31 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:51:53 98,40
32 Stig Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:51:58 98,68
33 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:52:50 101,57
34 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:52:58 102,01
35 Uno Berg OK Motala 00:53:07 102,51
36 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 00:53:10 102,68
37 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:53:42 104,45
38 Stig Karlsson Torsås OK 00:53:44 104,56
39 Peter Dahlstedt OK PAN-Kristianstad 00:53:49 104,84
40 Göte Natanaelsson Ljungskile FK 00:53:50 104,89
41 Anders Persson OK Hammaren 00:54:09 105,95
42 Janne Jansson Malungs OK Skogsmårdarna 00:54:16 106,34
43 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:54:19 106,50
44 Bo Källström OK Milan 00:54:52 108,33
45 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 00:54:59 108,72
46 Lennart Karlsson OK Grip 00:55:16 109,67
48 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:55:49 111,50
49 Alf Olsson Forserums SOK 00:56:08 112,55
51 Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 00:56:40 114,33
52 Torgny Jonsson Växjö AIS 00:56:47 114,72
53 Kurt Boström OK Linné 00:56:56 115,21
54 Lennart Berggren OK Silvanus 00:57:34 117,32
54 Lars-Inge Eklund Vimmerby OK 00:57:34 117,32
56 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:58:02 118,88
58 Göran Enqvist Skellefteå OK 00:58:20 119,88
59 Henrik Bergman OK Linné 01:00:13 126,14
60 Torsten Claesson OK Älme 01:01:05 129,03
61 Gert Johansson IK Gandvik 01:01:16 129,64
62 Arne Gustafsson Malmö OK 01:01:35 130,69
63 Bengt Fahlin IBM-Klubben 01:01:52 131,64
64 Lars-Göran Björnlinger IK Vista 01:02:12 132,75
65 Hubert Hugosson OK Gynge 01:02:54 135,08
66 Sten Sundin OK Tisaren 01:03:12 136,08
67 Roland Eriksson Hästveda OK 01:03:32 137,19
68 Anders Johansson Nyköpings OK 01:03:55 138,46
69 Bo Sundén Karlsbyhedens OK 01:04:13 139,46
71 Bertil Olofsson Andrarums IF 01:04:42 141,07
72 Åke Björklund Västerviks OK 01:06:17 146,34
73 Gunnar Persson Svanesunds GIF 01:06:39 147,56
74 Regor Niklasson IK Albion 01:07:02 148,84
76 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:07:54 151,72
77 Stig Johansson Markbygdens OK 01:08:04 152,28
78 Bo Jonsson Bolidens SK 01:08:13 152,78
79 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 01:08:20 153,17
81 Åke Berglund Högåkers OK 01:09:17 156,33
82 Lars Kjellman Vandrarringen 01:09:34 157,27
83 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 01:09:38 157,49
84 Lars-Åke Larsson OK Tranan 01:10:33 160,54
85 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:11:26 163,49
86 Mats Rosén Hästveda OK 01:11:56 165,15
88 Ruben Edvardsson Hästveda OK 01:12:34 167,26
89 Håkan Brost Malmö OK 01:13:24 170,03
90 Kurt Rydin OK Tranan 01:13:57 171,86
91 Nils-Åke Nilsson Härlövs IF 01:15:25 176,75
92 Bo Henrysson Skåneslättens OL 01:16:11 179,30
93 Inge Nilsson OK Älme 01:16:13 179,41
94 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 01:19:00 188,67
95 Bertil Ryberg OK Klyftamo 01:19:21 189,84
96 Bo Skoog Valbo AIF 01:20:40 194,22
97 John-Erik Bergstrand Värend GN OL 01:22:13 199,38
98 Karl-Axel Johansson IK Uven 01:22:33 200,49
100 Göran Thour Värend GN OL 01:27:58 218,53
101 Ulf Bolinder Västerås SOK 01:33:40 237,50
102 JB Larsson OK Löftan 01:35:00 241,94
104 Anders Ahlqvist IBM-Klubben 01:41:22 263,13
105 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 01:45:29 276,84
Gunnar Bylund Rydboholms SK
Melvin Kristiansen IF Rigor

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF