Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:04:45 7,21
2 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:06:13 9,05
3 Oskar Andrén OK Tisaren 01:06:16 9,12
4 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:06:21 9,22
5 Ken Peeters OK Linné 01:06:31 9,43
5 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:06:31 9,43
7 Jakob Andersson OK Linné 01:06:37 9,56
8 Sixten Walheim OK Rodhen 01:06:38 9,58
9 Per Carlborg Linköpings OK 01:07:12 10,29
10 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:07:52 11,13
11 John Persson IFK Göteborg 01:08:46 12,26
12 Martin Jansson OK Rodhen 01:09:11 12,79
13 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:09:36 13,31
14 Emil Kalered OK Denseln 01:09:48 13,56
15 Jonas Engström OK Hällen 01:10:02 13,86
16 Albin Sjöhed Gävle OK 01:10:54 14,95
17 Emil Øbro OK Orion 01:11:05 15,18
18 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:11:36 15,83
19 Oskar Lundqvist OK Orion 01:11:47 16,06
21 Fredrik Persson Domnarvets GoIF 01:11:48 16,08
21 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:11:48 16,08
23 Albin Andersson Markbygdens OK 01:12:17 16,69
24 Erik Martinsson Linköpings OK 01:12:27 16,90
25 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:12:42 17,22
26 Mikael Andersson OK Kolmården 01:13:01 17,61
27 Oscar Vångell Ärla IF 01:13:02 17,63
28 Sebastian Baumann IFK Mora OK 01:13:41 18,45
29 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:13:48 18,60
30 Love Sintring Hagaby GoIF Örebro 01:13:58 18,81
31 Göran Winblad Rehns BK 01:14:14 19,15
32 Johan Aronsson OK Tisaren 01:14:25 19,38
35 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:15:20 20,53
36 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:15:33 20,80
38 Karl Enges Attunda OK 01:16:32 22,04
39 Anton Hallor OK Tisaren 01:16:51 22,44
40 Erik Lindgren OK Tisaren 01:18:01 23,91
42 Brent Godman Gotlands Bro OK 01:19:09 25,34
45 Robert Johansson Täby OK 01:19:47 26,13
46 Erik Björklund OK Linné 01:19:49 26,17
47 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:19:59 26,38
48 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:20:14 26,70
49 Anders Österlund Västerås SOK 01:20:15 26,72
50 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 01:20:16 26,74
52 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:20:33 27,10
54 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:20:50 27,45
55 Anton Nilsson OK Tranan 01:21:41 28,52
56 Simon Martelius Attunda OK 01:22:09 29,11
58 Simon Andersson OK Rodhen 01:24:22 31,90
59 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 01:25:51 33,77
62 Joel Johnsson OK Nackhe 01:27:00 35,22
63 Mikael Pihel OK Tisaren 01:27:36 35,97
64 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 01:28:33 37,17
65 Tomas Holmberg Centrum OK 01:31:00 40,25
66 Magnus Björk OK Rodhen 01:31:11 40,49
67 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 01:31:17 40,61
68 Andreas Johansson IFK Göteborg 01:33:11 43,00
69 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:33:22 43,23
70 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:33:43 43,67
71 Adam Georgsson Karlskrona SOK 01:36:29 47,16
72 Petter Eriksson Åmåls OK 01:37:01 47,83
73 John Kumlin IK Ymer 01:37:07 47,96
75 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:40:20 52,00
79 Joel Bergkvist Centrum OK 01:47:07 60,54
82 Jonathan Karlsson OK Tisaren 01:51:33 66,13
85 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:55:06 70,60
88 Andreas Nilsson Sävedalens AIK 02:03:25 81,07
92 Daniel Netz IFK Göteborg 02:23:53 106,83
Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping

Annonser