Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:54:57 10,20
2 Erik Berzell Järla Orientering 00:55:24 10,89
3 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:55:57 11,74
5 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:57:30 14,12
6 Didrik Hall Nyköpings OK 00:57:51 14,66
7 Axel Wrådhe Attunda OK 01:00:24 18,58
8 Isak Langerak Järfälla OK 01:01:08 19,71
9 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:01:48 20,73
10 Simon Bohman Rånäs OK 01:02:21 21,58
11 Benjamin Edlund Hestra IF 01:02:24 21,66
12 Assar Hellström OK Ravinen 01:02:30 21,81
13 Anders Johansson Rehns BK 01:02:47 22,25
14 Markus Larsson Hestra IF 01:03:43 23,68
15 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:05:27 26,35
16 Mathias Drage OK Tisaren 01:05:32 26,48
17 Joel Lännevall OK Roslagen 01:06:11 27,48
18 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:06:24 27,81
19 Mattias Olofsson OK Enen 01:06:28 27,91
20 Arvid Henriksson Järla Orientering 01:06:46 28,37
21 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:07:02 28,78
22 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 01:07:48 29,96
24 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 01:08:37 31,22
25 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:09:26 32,47
26 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:10:31 34,14
27 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:12:11 36,70
28 Jesper Sjögren Hestra IF 01:12:14 36,78
29 Linus Landergren Hestra IF 01:12:53 37,78
30 Charlie Stolt Rehns BK 01:13:26 38,63
31 Gustav Boquist IK Uven 01:13:42 39,04
32 David Sundström Söderhamns OK 01:14:09 39,73
33 Johan Antonsson OK Löftan 01:14:21 40,04
36 David Hector Snättringe SK 01:15:21 41,57
37 Moltas Viebke Malmö OK 01:15:27 41,73
39 Robert Pettersson IF Thor 01:16:05 42,70
40 Anders Lindberg Forsa OK 01:16:11 42,86
42 Johan Ivarsson OK Kullingshof 01:16:38 43,55
43 Ruairi Short OK Linné 01:16:47 43,78
44 Emil Andersson Tullinge SK 01:16:49 43,83
45 Anton Karlsson OK Kullingshof 01:16:55 43,98
45 Lukas Olsson Väsby OK 01:16:55 43,98
47 Jefta Langerak Järfälla OK 01:18:17 46,09
48 Markus Living IL Tyrving 01:18:30 46,42
50 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:20:08 48,93
52 Andreas Magnusson OK Måsen 01:20:23 49,32
53 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 01:20:43 49,83
56 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:23:09 53,57
57 Erik Hansson Bredareds IF 01:24:22 55,44
58 Simon Börjeson Ryda SK 01:24:49 56,13
62 Rickard Ingesson Lunds OK 01:26:09 58,18
65 Håkan Palm OK Klemmingen 01:27:37 60,44
66 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:28:01 61,06
67 Thomas Pettersson Attunda OK 01:28:37 61,98
68 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:29:48 63,80
69 Ola Jansson Rasbo IK 01:30:12 64,41
70 Sam Eriksson Andrarums IF 01:30:38 65,08
71 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 01:31:33 66,49
73 Rasmus Steen OK Enen 01:33:34 69,59
74 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 01:34:16 70,67
75 Martin Lindqvist Stenungsunds OK 01:34:25 70,90
77 Otto Lundman OK Roslagen 01:35:44 72,92
79 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:38:30 77,18
81 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:39:47 79,15
82 Joakim Olsson Väsby OK 01:40:08 79,69
83 Johan Nyman Forsa OK 01:40:36 80,41
84 Adam Nyman Centrum OK 01:41:07 81,20
85 Kristian Svensson Rävetofta OK 01:41:34 81,90
86 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 01:42:52 83,89
89 Patrich Kung Garphyttans IF 01:47:57 91,71
90 Anders Dahlin OK Sarven 01:48:06 91,94
91 Jonas Gustafsson Andrarums IF 01:50:15 95,25
92 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:51:35 97,30
94 Love Lindström Attunda OK 01:57:22 106,20
98 Martin Strömgren OK Linné 02:19:31 140,26
99 Mats Johansson Istrums SK 02:21:05 142,67
100 Björn Jansson Väsby OK 02:26:37 151,18
101 Filip Olsson Väsby OK 02:28:12 153,62
Simon Engel Hässleholms OK
Jonas Lundblad Tullinge SK

Annonser