Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Jacob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:34:47 5,40
4 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:34:48 5,44
6 Emil Wingstedt Halden SK 00:37:02 10,56
8 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:45 12,20
10 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:38:11 13,19
12 Björn Cederberg OK PAN-Kristianstad 00:38:37 14,19
15 Gustav Hindér OK Tisaren 00:40:30 18,50
16 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:40:35 18,69
17 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:40:51 19,30
18 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:41:22 20,49
19 Arvid Våg IFK Göteborg 00:42:02 22,02
20 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:42:13 22,44
21 Anton Tynong Ärla IF 00:43:07 24,50
22 Simon Markendahl OK Klyftamo 00:43:21 25,03
24 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:43:41 25,80
26 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:43:59 26,49
29 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:44:43 28,17
30 Lars Drageryd Ärla IF 00:45:08 29,12
31 Emil Folino Karlskrona SOK 00:45:14 29,35
32 Erik Karlsson OK Ravinen 00:45:30 29,96
33 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:45:59 31,07
34 Simon Sjöhed Gävle OK 00:46:19 31,83
35 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:46:30 32,25
37 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:46:52 33,09
37 Henrik Olausson Sävedalens AIK 00:46:52 33,09
39 Erik Nero Mullsjö SOK 00:46:54 33,17
40 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 00:47:11 33,82
41 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:47:15 33,97
42 Jens Wicksén Centrum OK 00:47:55 35,50
43 Erik Mattsson Järla Orientering 00:48:18 36,38
45 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:48:25 36,65
46 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:48:47 37,49
49 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:49:13 38,48
50 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:27 39,01
51 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:49:34 39,28
52 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:50:14 40,81
53 Jonas Nyberg OK Alehof 00:50:21 41,08
54 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:50:23 41,15
55 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:50:30 41,42
56 Robert Sandberg OK Roslagen 00:50:35 41,61
57 Tobias Forsen Tullinge SK 00:50:41 41,84
58 Erik Boman Gävle OK 00:50:50 42,19
59 Mattias Andersson IK Gandvik 00:51:11 42,99
60 Emil Nilsson Umeå OK 00:51:26 43,56
61 Theodor Wahlbom OK Orion 00:51:30 43,71
62 Jakob Attås OK Tisaren 00:51:37 43,98
64 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:51:38 44,02
65 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:51:55 44,67
66 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:52:00 44,86
67 Christoffer Andersén Västerås SOK 00:52:03 44,97
68 Joakim Gustafsson Finspångs SOK 00:52:10 45,24
69 Björn Schilobolski Åmåls OK 00:52:17 45,51
70 Johan Engström OK Orion 00:52:24 45,78
71 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:52:34 46,16
72 Anders Granberg OK Klemmingen 00:52:46 46,62
73 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:53:18 47,84
74 Erik Fors Hestra IF 00:54:01 49,48
75 Anders Ohlsson Uddevalla OK 00:54:02 49,52
77 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:54:38 50,89
79 Daniel Andersson IK Gandvik 00:55:13 52,23
80 Magnus Södervall IK Gandvik 00:55:22 52,57
81 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:55:23 52,61
83 Erik Andersson IK Gandvik 00:55:45 53,45
85 Johan Blick OK Alehof 00:55:51 53,68
86 Magnus Wilhelmsson Forsa OK 00:55:54 53,80
88 Christofer Näsholm Ärla IF 00:56:17 54,68
89 Martin Karlsson Centrum OK 00:56:41 55,59
90 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:57:02 56,39
91 Jonatan Bylars Forsa OK 00:57:12 56,78
93 David Djurbäck Sävedalens AIK 00:57:31 57,50
94 Henrik Åberg IF Thor 00:57:39 57,81
95 Magnus Karlsson Centrum OK 00:57:47 58,11
96 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:57:59 58,57
98 Henrik Lidhage IK Ymer 00:58:53 60,63
99 Erik Edén Waxholms OK 00:59:11 61,32
99 Magnus Dahlin IK Gandvik 00:59:11 61,32
101 Anton Hemlin IK Uven 00:59:23 61,78
102 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:59:50 62,81
103 Måns Widemark Tjalve IF Norrköping 00:59:54 62,96
104 Emanuel Strid OK Torfinn 01:00:05 63,38
106 Anders Sjöbom Njurunda OK 01:00:22 64,03
107 Tobias Andersson OK Österåker 01:00:23 64,07
108 Martin Blomgren Stora Tuna OK 01:00:30 64,34
109 Daniel Håkansson OK Gränsen 01:00:32 64,42
110 Jens Sundell OK Branten 01:00:56 65,33
111 Anton Österblad Karlskrona SOK 01:00:58 65,41
112 Niclas Westerberg IF Hagen 01:01:04 65,64
113 Andreas Branell Ryda SK 01:01:15 66,06
114 Björn Bängtsson Centrum OK 01:02:11 68,20
115 Marcus Ramström OK Kåre 01:02:15 68,35
116 Joel Andersson IK Gandvik 01:02:26 68,77
117 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 01:03:01 70,11
118 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 01:03:18 70,76
119 Joel Udd Markbygdens OK 01:03:34 71,37
120 Per Dahlbäck Brattås CK 01:03:42 71,67
121 Anders Johansson Uddevalla OK 01:04:08 72,67
122 Erik Skaar Ryda SK 01:04:17 73,01
123 Filip Södervall IK Gandvik 01:04:26 73,35
124 Magnus Persson Bottnaryds IF 01:04:31 73,55
125 Robert Larsson Gamleby OK 01:04:40 73,89
126 Joel Bohman Rånäs OK 01:04:47 74,16
127 Svante Persson Söderhamns OK 01:05:24 75,57
129 Andreas Frisk Vaggeryds SOK 01:05:51 76,60
130 Daniel Nilsson Hästveda OK 01:06:02 77,02
131 Daniel Härström Falköpings AIK OK 01:06:14 77,48
133 Lars Dahlström HJS-Vansbro OK 01:07:24 80,15
134 Karl Larsson Uddevalla OK 01:07:54 81,30
135 Magnus Johansson Åre OK 01:07:56 81,38
136 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 01:08:16 82,14
137 Mårten Holmström OK Österåker 01:08:21 82,33
137 Patrik Larsson Andrarums IF 01:08:21 82,33
139 Peter Kjellberg Istrums SK 01:08:57 83,71
140 Sebastian Runander Trosabygdens OK 01:08:58 83,74
141 Jens Uddén Ljungskile FK 01:09:22 84,66
142 Martin Lönn Länna IF 01:10:13 86,61
143 Andreas Brag IK Gandvik 01:10:16 86,72
144 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:10:17 86,76
145 Tim Zetterberg Falköpings AIK OK 01:10:21 86,91
146 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:10:48 87,95
147 Jens Wickberg Forsa OK 01:11:03 88,52
148 Jussi Uusihonko Malmö OK 01:11:18 89,09
150 David Fors OK Skogsstjärnan 01:12:06 90,93
151 Erik Lunnari Åmåls OK 01:12:25 91,65
152 David Stigsmark Stora Tuna OK 01:12:36 92,07
153 Oskar Eklund Målilla OK 01:12:48 92,53
154 Joel Börjesson-Eriksson Storviks IF 01:13:16 93,60
155 Johan Granath Tjällmo-Godegårds OK 01:13:28 94,06
156 Anton Daniels Attunda OK 01:13:37 94,40
157 Simon Wallman OK Kullingshof 01:13:40 94,52
158 Tommy Stenkvist Ryda SK 01:13:55 95,09
159 Johan Leijgård Gudhems IF 01:13:57 95,17
160 Aron Davidsson Uddevalla OK 01:14:33 96,54
161 Joel Pettersson Tullinge SK 01:14:48 97,11
162 Mikael Andersson IK Gandvik 01:14:51 97,23
164 Jesper Tibell Långhundra IF 01:16:11 100,28
165 Per Skogberg Göteborg-Majorna OK 01:16:20 100,63
167 Tobias Andersson Göteborgs Skidklubb 01:16:34 101,16
168 Carl Andersson IF Thor 01:18:04 104,60
169 Anton Pettersson Tibro OK 01:18:44 106,13
170 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:19:06 106,97
171 Per Rösth OK Storsjön 01:21:12 111,78
172 Emil Tallhage Centrum OK 01:22:13 114,11
174 Emil Jansson OK Rodhen 01:23:05 116,10
175 Samuel Johansson OK Hammaren 01:24:30 119,34
176 Markus Pålsson OK Kompassen 01:26:24 123,70
177 Daniel Christensson Södertälje-Nykvarn OF 01:26:36 124,16
179 Axel Sjöberg OK Hammaren 01:28:05 127,56
186 Johan Nilsson Hultsfreds OK 01:36:26 146,69
187 Erik Ramqvist Lidköpings VSK 01:39:18 153,26
189 Oscar Sturk Waxholms OK 01:41:17 157,81
193 Henrik Wallerman Borås GIF 01:53:58 186,88
194 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:57:59 196,08
195 Jakob Lilja OK Enen 02:00:01 200,74
Niklas Olsson IFK Mora OK
Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK

Annonser

Bagheera