O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - D16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Tilda Östberg
|
Stora Tuna OK |
00:31:46 |
8,30 |
|
2 |
Alva Sonesson
|
Falköpings AIK OK |
00:32:19 |
9,45 |
|
4 |
Alicia Lundgren
|
Växjö OK |
00:34:38 |
14,25 |
|
5 |
Signe Nilsson
|
Nyköpings OK |
00:35:30 |
16,05 |
|
8 |
Tove Pettersson
|
OK Roxen |
00:36:01 |
17,12 |
|
9 |
Ellen Blennow
|
Falköpings AIK OK |
00:36:25 |
17,95 |
|
10 |
Moa Alsiö
|
IF Hagen |
00:37:55 |
21,07 |
|
12 |
Elin Lindblad
|
OK Djerf |
00:38:51 |
23,00 |
|
14 |
Ebba Berglin
|
Karlskrona SOK |
00:39:16 |
23,87 |
|
14 |
Malin Kristiansson
|
Trollhättans SOK |
00:39:16 |
23,87 |
|
16 |
Julia Rangert
|
IK Hakarpspojkarna |
00:39:17 |
23,90 |
|
18 |
Alma Holmqvist Johansson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:39:32 |
24,42 |
|
21 |
Tilde Engberg
|
Härnösands OK |
00:41:04 |
27,60 |
|
22 |
Elin Edström
|
Härnösands OK |
00:41:19 |
28,12 |
|
23 |
Magdalena Nilsson
|
Högåkers OK |
00:41:23 |
28,26 |
|
26 |
Amanda Jansson
|
OK Djerf |
00:42:26 |
30,44 |
|
26 |
Elin Berg
|
OK Ravinen |
00:42:26 |
30,44 |
|
28 |
Moa Karlsson
|
Storviks IF |
00:42:38 |
30,85 |
|
29 |
Ebba Lindman
|
IK Hakarpspojkarna |
00:42:39 |
30,89 |
|
30 |
Anna Lithell
|
OK Linné |
00:42:46 |
31,13 |
|
32 |
Lovisa Wigertz
|
Långhundra IF |
00:42:53 |
31,37 |
|
33 |
Lovisa Lager
|
Halmstad OK |
00:43:05 |
31,79 |
|
34 |
Maja Porle
|
Växjö OK |
00:43:07 |
31,86 |
|
35 |
Elsa Aderstedt Althoff
|
Kungälvs OK |
00:43:45 |
33,17 |
|
39 |
Ylva Sandén
|
OK Södertörn |
00:44:03 |
33,79 |
|
40 |
Ida Roos
|
IF Hagen |
00:44:11 |
34,07 |
|
42 |
Alma Wilhelmsson
|
Falköpings AIK OK |
00:44:18 |
34,31 |
|
45 |
Petrina Costermans
|
Järla Orientering |
00:44:27 |
34,62 |
|
47 |
Cecilia Lindgren
|
OK Kåre |
00:44:37 |
34,97 |
|
48 |
Linnea Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:44:47 |
35,32 |
|
49 |
Julia Gunnarsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:44:49 |
35,38 |
|
50 |
Vera Rolfsson
|
Skarpnäcks OL |
00:45:03 |
35,87 |
|
52 |
Hilda Axelsson
|
FK Göingarna |
00:45:47 |
37,39 |
|
53 |
Nora Aroneng
|
Hestra IF |
00:45:51 |
37,53 |
|
54 |
Lovisa Weiden
|
Skåneslättens OL |
00:45:57 |
37,74 |
|
56 |
Clara Spik
|
Leksands OK |
00:46:11 |
38,22 |
|
57 |
Klara Höglund
|
Eksjö SOK |
00:46:12 |
38,26 |
|
58 |
Emilia Engel
|
OK Ravinen |
00:46:16 |
38,39 |
|
59 |
Tina Ljungqvist
|
Lunds OK |
00:46:24 |
38,67 |
|
60 |
Moa Hjorth
|
Domnarvets GoIF |
00:46:40 |
39,22 |
|
61 |
Isabella Aumo
|
Kungälvs OK |
00:47:54 |
41,78 |
|
64 |
Alice Palmgren
|
Sundsvalls OK |
00:48:15 |
42,51 |
|
69 |
Lisa Hallgren
|
Bjursås OK |
00:49:12 |
44,48 |
|
71 |
Anna Flakberg
|
IFK Göteborg |
00:49:58 |
46,07 |
|
72 |
Lovisa Tunesson
|
Skogspojkarnas OK |
00:50:12 |
46,56 |
|
73 |
Meja Eneljung
|
IFK Göteborg |
00:50:17 |
46,73 |
|
74 |
Lovisa Johansson
|
Karlskrona SOK |
00:50:31 |
47,21 |
|
75 |
Wilma Bergander
|
Eksjö SOK |
00:50:35 |
47,35 |
|
77 |
Wilma Larsson
|
OK Tor |
00:50:54 |
48,01 |
|
78 |
Linnea Samuelsson
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:50:56 |
48,08 |
|
79 |
Hanna Henningsson
|
Bredaryds SOK |
00:51:05 |
48,39 |
|
80 |
Hanna Johannesson
|
Ronneby OK |
00:51:12 |
48,63 |
|
84 |
Louise Ramebäck
|
Umeå OK |
00:51:39 |
49,56 |
|
85 |
Alva Rytther
|
Västerbergslagens OL |
00:51:58 |
50,22 |
|
86 |
Katarina Norrby
|
OK Södertörn |
00:51:59 |
50,26 |
|
86 |
Emelie Wiberg
|
Skogslöparna |
00:51:59 |
50,26 |
|
88 |
Lotten Sandén
|
OK Södertörn |
00:52:02 |
50,36 |
|
89 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:52:42 |
51,74 |
|
90 |
Ida Helgesson
|
Hestra IF |
00:52:48 |
51,95 |
|
94 |
Hanna Svanberg
|
OK Renen |
00:54:13 |
54,89 |
|
95 |
Vendela Lönkvist
|
OK Vivill |
00:54:14 |
54,93 |
|
96 |
Elin Carlsson
|
IK Trenne Ullared |
00:54:23 |
55,24 |
|
98 |
Smilla Sandström
|
Skogslöparna |
00:54:55 |
56,34 |
|
99 |
Frida Arnesson
|
Skarpnäcks OL |
00:55:14 |
57,00 |
|
101 |
Klara Bolin
|
Tullinge SK |
00:56:44 |
60,11 |
|
103 |
Sofie Fröjd
|
Sundsvalls OK |
00:57:03 |
60,77 |
|
106 |
Anna Johnsson
|
Skogspojkarnas OK |
00:57:11 |
61,05 |
|
107 |
Thea Sjösten Andersson
|
IFK Mora OK |
00:57:31 |
61,74 |
|
109 |
Tove Eriksson
|
Ryda SK |
00:58:36 |
63,99 |
|
110 |
Maja Holmgren
|
Västerås SOK |
01:01:09 |
69,28 |
|
112 |
Agnes Källström
|
Sala OK |
01:02:39 |
72,39 |
|
113 |
Emelie Rönnborg
|
IK Uven |
01:03:12 |
73,53 |
|
114 |
Tyra Alm
|
Järla Orientering |
01:04:31 |
76,26 |
|
115 |
Kajsa Toftner
|
OK Kompassen |
01:04:41 |
76,61 |
|
118 |
Evelina Olsson
|
OK Nackhe |
01:06:45 |
80,90 |
|
119 |
Lisa Hallmén
|
OK Tisaren |
01:06:48 |
81,00 |
|
120 |
Sara Sundin
|
Waxholms OK |
01:08:17 |
84,08 |
|
121 |
Hanna Carlqvist
|
FK Friskus-Varberg |
01:08:25 |
84,36 |
|
122 |
Elsa Ericsson
|
FK Friskus-Varberg |
01:09:26 |
86,47 |
|
123 |
Elin Unander
|
Sundsvalls OK |
01:12:34 |
92,97 |
|
125 |
Ida Johnsson
|
OK Kåre |
01:14:42 |
97,40 |
|
126 |
Agnes Jonsson
|
Domnarvets GoIF |
01:14:48 |
97,60 |
|
127 |
Nadja Dixonkassman
|
Nyköpings OK |
01:22:53 |
114,38 |
|
128 |
Vendela Jonsell
|
Vallentuna-Össeby OL |
01:24:06 |
116,90 |
|
130 |
Ebba Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
01:26:45 |
122,40 |
|
131 |
Matilda Johannesson
|
Frölunda OL |
01:28:41 |
126,41 |
|
132 |
Emma Nilsson
|
Alvesta SOK |
01:40:08 |
150,17 |
|
133 |
Elin Dahl
|
Visborgs OK |
01:46:34 |
163,52 |
|
|
Matilda Drottenmyr
|
Visborgs OK |
|
|
|
|
Ida Wickberg
|
OK Nolaskogsarna |
|
|
|
|
Julia Wanner
|
Avesta OK |
|
|