Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:28:50 6,46
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:32:01 15,38
3 Leo Johansson OK Kolmården 00:32:12 15,89
4 Johan Langerak Järfälla OK 00:32:53 17,81
5 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:33:54 20,66
7 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:34:24 22,06
8 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:34:29 22,29
11 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:34:58 23,64
12 Linus Lundberg OK Bävern 00:34:59 23,69
12 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:34:59 23,69
14 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:35:17 24,53
15 Samuel Pihlström OK Landehof 00:35:26 24,95
16 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:35:35 25,37
17 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:35:40 25,61
19 Anton Silier Järfälla OK 00:36:31 27,99
20 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:36:33 28,08
22 Johan Calleberg Snättringe SK 00:36:48 28,78
23 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:37:01 29,39
24 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:37:05 29,57
25 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:37:15 30,04
27 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:37:27 30,60
30 Albin Toll OK Njudung 00:38:09 32,56
31 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:38:15 32,84
32 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:38:21 33,12
34 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:39:06 35,22
38 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:39:36 36,62
39 Jakob Wolfram Eksjö SOK 00:39:56 37,56
40 Casper Hedar OK Tor 00:39:58 37,65
43 Erik Bonek OK Linné 00:40:27 39,01
44 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:40:30 39,15
45 Mattias Hane OK Tyr 00:40:45 39,85
46 Anton Hänström Täby OK 00:41:39 42,37
47 Noa Sjöstrand Västerås SOK 00:41:46 42,69
50 Albin Falk Nyköpings OK 00:41:51 42,93
51 Jakob Thellsén OK Roxen 00:41:53 43,02
54 Hugo Setthagen OK Tranan 00:42:15 44,05
55 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:42:19 44,24
57 Arvid Roos OK Linné 00:42:31 44,80
58 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:42:33 44,89
61 Johan Holmberg IF Hagen 00:43:13 46,76
62 Mattis Persson Eksjö SOK 00:43:14 46,80
64 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:43:31 47,60
66 Andreas Näslund Västerås SOK 00:43:41 48,06
67 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:43:45 48,25
76 Adrian Vartia OK Löftan 00:45:05 51,99
77 Adam Hodin Årsunda IF 00:45:10 52,22
77 Adrian Skobe Kalmar OK 00:45:10 52,22
79 Benjamin Terent Forsa OK 00:45:25 52,92
81 Samuel Eriksson Eds SK 00:45:46 53,90
83 Gustav Perman OK Tyr 00:46:20 55,49
85 Albin Berger Domnarvets GoIF 00:46:24 55,67
86 Ludvig Zaar Lunds OK 00:46:27 55,81
87 Axel Leijonthorell Långhundra IF 00:46:33 56,10
89 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:46:44 56,61
90 Jakob Zäll Hjärnarps OL 00:46:47 56,75
91 Markus Österlund Västerås SOK 00:47:03 57,50
93 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:47:09 57,78
95 Anton Karlsson Mariestads FK 00:47:24 58,48
97 Simon Svahn Eksjö SOK 00:47:47 59,55
98 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:47:50 59,69
99 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:47:51 59,74
100 Simon Giselsson Ronneby OK 00:47:57 60,02
101 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:48:23 61,23
102 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:48:38 61,93
102 Richard Take OK Tyr 00:48:38 61,93
104 Nils Kylborn Almby IK 00:48:43 62,16
105 Allan Hedberg Lunds OK 00:48:55 62,73
107 Fredrik Hansson Täby OK 00:49:04 63,15
110 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:49:22 63,99
114 Emil Byberg Domnarvets GoIF 00:50:18 66,60
115 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:50:56 68,37
116 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:51:11 69,08
118 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:51:19 69,45
120 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:51:42 70,52
121 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:51:46 70,71
122 Melker Elofsson OK Njudung 00:51:56 71,18
123 Johannes Green Almby IK 00:52:20 72,30
124 Alexander Schandl OK Södertörn 00:52:21 72,34
126 Oskar Stenvi OK Linné 00:54:14 77,62
127 Emil Danielsson OK Hammaren 00:54:17 77,76
128 Pontus Eriksson Hjärnarps OL 00:54:38 78,74
129 Simon Olsson Hjärnarps OL 00:54:43 78,97
130 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:55:45 81,87
131 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:55:59 82,52
133 William Segura KFUM Örebro OK 00:56:14 83,22
134 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 00:56:15 83,27
137 Assar Johansson Tjalve IF Norrköping 00:58:14 88,83
139 Johannes Bladh Tullinge SK 00:59:34 92,56
140 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:59:40 92,84
142 Hugo Almqvist IK Hakarpspojkarna 00:59:53 93,45
143 Axel Johansson Sol Tranås 01:00:12 94,34
145 Daniel Ståhl Järbo OK 01:00:30 95,18
146 Anton Mäkinen OK Hammaren 01:00:35 95,41
147 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:00:54 96,30
148 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 01:01:09 97,00
149 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 01:02:24 100,50
151 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:02:40 101,25
153 Joel Wiklund Strängnäs-Malmby Ol 01:04:51 107,36
154 Ville Fontell OK Enen 01:05:46 109,93
155 Axel Eriksson OK Löftan 01:06:04 110,77
156 Anton Segerman IF Thor 01:06:16 111,33
157 Gustav Åman OK Vilse 87 01:07:06 113,67
159 Tobias Carlstedt Hjärnarps OL 01:09:52 121,42
163 Povel Hedberg Lunds OK 01:10:42 123,75
167 Elis Sjödin OK Nipan 01:18:15 144,90
170 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 01:26:29 167,97
172 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 01:31:18 181,46
173 Elias Larsson OK Enen 01:31:23 181,69
175 Elias Näslund OK Hammaren 01:33:54 188,74
177 Tyr Häggström Andrarums IF 01:40:35 207,47
180 David Nero Nässjö OK 02:00:55 264,43

Annonser