Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:24:50 24,75
2 Hugo Ericsson Växjö OK 00:25:12 26,21
3 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:25:24 27,01
4 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:25:57 29,20
5 Isak Lundholm Umeå OK 00:26:15 30,40
6 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:26:31 31,46
7 Anton Carlsson IF Hagen 00:26:48 32,59
8 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:26:57 33,19
8 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:26:57 33,19
10 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:27:05 33,72
13 Hugo Kindborn OK Hällen 00:28:22 38,84
14 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:28:25 39,04
15 Eric Hallner Ockelbo OK 00:28:34 39,64
16 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:28:41 40,11
17 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:28:53 40,90
18 William Grunder Järfälla OK 00:29:41 44,10
20 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:29:49 44,63
21 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:30:08 45,89
22 Loke Hedberg Lunds OK 00:30:09 45,96
23 Mattias Hansson OK Djerf 00:30:24 46,95
24 Edvin Selin FK Göingarna 00:30:44 48,28
25 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:30:47 48,48
26 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:30:54 48,95
28 Anton Uller Kils OK 00:30:59 49,28
30 Oskar Ådahl Umeå OK 00:31:36 51,74
32 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:31:52 52,81
34 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:32:15 54,33
35 Olle Kallur OK Ravinen 00:32:21 54,73
37 Pelle Nilsson OK Linné 00:32:32 55,47
38 Henrik Franzén Almby IK 00:32:43 56,20
39 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:33:11 58,06
40 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:33:22 58,79
41 Erik Bovallius Järfälla OK 00:33:24 58,92
42 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:33:32 59,45
47 William Sturesson Lerums SOK 00:34:00 61,32
47 Edvin Henrysson Tibro OK 00:34:00 61,32
49 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:34:17 62,45
50 Fredrik Hane OK Tyr 00:34:36 63,71
51 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:34:44 64,24
53 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:34:51 64,71
56 Oscar Hultgren OK Njudung 00:35:10 65,97
57 Aron Hellgren IF Thor 00:35:22 66,77
59 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:35:33 67,50
61 Noel Braun Växjö OK 00:35:45 68,30
63 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:36:24 70,89
65 Felix Gustafsson Lunds OK 00:36:36 71,69
66 Olof Ekman Finspångs SOK 00:36:43 72,15
68 Otto Balck Täby OK 00:36:52 72,75
69 Alfred Erdelius IF Rigor 00:37:01 73,35
70 Jakob Moberg OK Löftan 00:37:19 74,55
73 Alexander Jansson OK Djerf 00:37:35 75,61
74 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:37:38 75,81
76 Albin Blomberg Segersta OK 00:38:00 77,27
77 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:38:04 77,54
78 Carl Erixon IFK Göteborg 00:38:24 78,87
79 Markus Halvarson Leksands OK 00:38:38 79,80
80 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:38:42 80,07
81 Alfred Ahltin Malmö OK 00:39:00 81,26
83 Hjalmar Berg OK Fryksdalen 00:39:12 82,06
83 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:39:12 82,06
86 Simon Markström OK Renen 00:39:33 83,46
87 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:39:45 84,25
88 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:39:46 84,32
89 Carl Hedegård OK Kolmården 00:39:52 84,72
90 Johan Hedman IF Hagen 00:40:04 85,52
92 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:40:12 86,05
94 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:40:34 87,51
97 Victor Modig OK PAN-Kristianstad 00:41:37 91,70
100 Melker Andersson Eds SK 00:42:24 94,83
102 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:42:34 95,49
106 Johan Lund Stenungsunds OK 00:43:01 97,29
108 Anton Eriksson OK Milan 00:43:53 100,74
109 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:43:56 100,94
111 Viktor Forsberg Tullinge SK 00:44:40 103,87
112 Erik Johansson FK Boken 00:44:42 104,00
113 Jacob Grahn IK Uven 00:44:46 104,27
115 Fabian Odén Fjärås AIK 00:45:08 105,73
116 Gustav Lidman Tibro OK 00:45:25 106,86
118 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:47:06 113,57
119 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:47:07 113,64
120 Tage Kinell IFK Göteborg 00:47:13 114,04
121 David Näslund OK Roslagen 00:47:19 114,44
123 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:47:35 115,50
126 Isak Fransson OK Njudung 00:48:22 118,63
128 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:48:31 119,23
129 Tobias Hällman OK Tyr 00:49:09 121,75
130 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:49:58 125,01
131 Isak Wikström OK Tyr 00:50:21 126,54
132 Olle Ekbring Kexholms SK 00:51:16 130,20
133 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:51:49 132,39
134 Philip Wiberg Ryda SK 00:51:56 132,86
136 Elias Persson Fjärås AIK 00:53:35 139,44
137 Victor Beischer IK Uven 00:53:47 140,24
139 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:54:05 141,43
140 Gustav Norberg OK Hällen 00:55:15 146,09
141 Edvin Waltersson OK Roxen 00:55:43 147,95
145 Philip Martinsson FK Finn 00:56:59 153,00
145 Elias Söderlund Skogslöparna 00:56:59 153,00
147 Stellan Gradin Andrarums IF 00:57:07 153,53
148 Hampus Persson OK Enen 00:57:18 154,26
149 Albin Genberg Ulricehamns OK 00:57:35 155,39
151 Albin Björk OK Hammaren 00:59:06 161,45
152 Jonatan Kraft Almby IK 01:00:11 165,77
153 Filip Janeke IK Hakarpspojkarna 01:00:19 166,30
154 Frank Krouwel Stora Tuna IK SK 01:01:04 169,29
155 Markus Melen OK Kåre 01:01:30 171,02
157 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 01:01:57 172,81
160 Ivar Lampa IF Rigor 01:07:54 196,55
161 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:08:59 200,87
162 David Törnqvist Tullinge SK 01:09:35 203,27
163 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:09:58 204,79
164 Tom Ekenstråle FK Herkules 01:10:20 206,26
167 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 01:16:00 228,86
168 Hannes Björndal Åkers IF 01:17:08 233,38
171 Sverre Häggström Andrarums IF 01:21:44 251,73
Erik Ling IK Hakarpspojkarna
Wilhelm Bergman Tullinge SK

Annonser

OOCup 2022