Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johanna Roos OK Linné 00:29:25 28,94
2 Hanna Alsiö IF Hagen 00:30:30 32,12
3 Alice Johansson Finspångs SOK 00:31:07 33,94
4 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:31:11 34,13
5 Ebba Ottosson Gävle OK 00:31:16 34,38
6 Sara Åbom Gävle OK 00:31:57 36,39
7 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:31:58 36,44
8 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:32:01 36,59
9 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:32:13 37,17
10 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:32:23 37,66
12 Lisa Swartz OK Orion 00:32:53 39,14
13 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:33:11 40,02
14 Ella Turesson OK Renen 00:33:15 40,21
15 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:20 40,46
18 Lovis Bergstrand Brattås CK 00:34:28 43,79
19 Enni Lindskog OK Älme 00:34:31 43,94
22 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:34:57 45,22
23 Liv Norberg Avesta OK 00:34:59 45,31
24 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:35:26 46,64
25 Maja Graad IF Rigor 00:35:28 46,74
26 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:35:30 46,83
28 Ellen Pelander OK Djerf 00:35:42 47,42
29 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:36:07 48,65
31 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:36:58 51,15
32 Ida Bengtsson OK Alehof 00:37:09 51,69
33 Hanna Öberg Gamleby OK 00:37:25 52,47
34 Maja Ahlström Västerås SOK 00:37:31 52,77
36 Wilma Leickt Tullinge SK 00:37:47 53,55
37 Alice Persson OK Tyringe 00:37:54 53,90
39 Alice Larsson Umeå OK 00:38:03 54,34
41 Alva Svensson FK Åsen 00:39:00 57,13
42 Alice Olvegård FK Göingarna 00:39:03 57,28
44 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:39:46 59,39
47 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:40:04 60,27
48 Saga Andersson Tullinge SK 00:40:14 60,76
48 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:40:14 60,76
50 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:40:24 61,25
51 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:40:40 62,04
52 Linn Andersson OK Tyr 00:40:43 62,18
54 Evelina Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:10 63,51
55 Ina Åman OK Vilse 87 00:41:16 63,80
56 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:41:21 64,05
57 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:41:29 64,44
57 Ellen Funke Leksands OK 00:41:29 64,44
59 Emmy Palm FK Boken 00:41:43 65,13
60 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:41:53 65,62
61 Ellen Toll OK Njudung 00:41:54 65,67
62 Tove Vallerius Gamleby OK 00:41:55 65,71
63 Alice Andersson Eds SK 00:42:00 65,96
64 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:42:01 66,01
65 Ester Blomster IF Thor 00:42:05 66,20
67 Märta Södervall Tullinge SK 00:43:08 69,29
68 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:43:09 69,34
70 Molly Granäng Kungälvs OK 00:43:49 71,30
71 Elsa Boberg IF Rigor 00:44:01 71,89
72 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:44:04 72,04
73 Alva Eriksson Östersunds OK 00:44:07 72,19
74 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:44:28 73,22
75 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:44:36 73,61
75 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:44:36 73,61
77 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:44:38 73,71
77 Julia Westh Mullsjö SOK 00:44:38 73,71
79 Ella Servin Långhundra IF 00:44:40 73,81
79 Klara Ersson OK Kåre 00:44:40 73,81
84 Emma Rindstig SOK Viljan 00:45:20 75,77
85 Emma Norin Söders-Tyresö 00:45:29 76,21
86 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:46:09 78,17
87 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:46:12 78,32
89 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:46:26 79,00
90 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:46:28 79,10
91 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:46:30 79,20
93 Meja Alenius Nyköpings OK 00:46:43 79,84
94 Elin Wolgast Snättringe SK 00:46:55 80,43
95 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:47:16 81,46
98 Miia Roller Järfälla OK 00:48:25 84,84
99 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:48:41 85,62
100 Jonna Lindblad OK Djerf 00:49:02 86,65
101 Liv Herne OK Ravinen 00:49:09 87,00
102 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:49:14 87,24
103 Sarah Borglund Härnösands OK 00:49:16 87,34
104 Ida Hjort OK Roxen 00:49:46 88,81
106 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:50:23 90,63
107 Moa Lundin OK Linné 00:51:11 92,98
110 Alva Dahlin Kovlands IF 00:52:02 95,48
110 Annie Eriksson OK Löftan 00:52:02 95,48
113 Matilda Asp IFK Göteborg 00:52:29 96,80
114 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:52:51 97,88
116 Lisa Nilsson OK Linné 00:53:17 99,16
118 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:53:52 100,87
120 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:54:23 102,39
121 Melissa Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:55:54 106,86
122 Vera Elfström OK Orinto 00:56:20 108,13
124 Maja Inghammar Hestra IF 00:56:26 108,43
125 Elin Danielsson Istrums SK 00:56:57 109,95
126 Linn Olsson OK Södertörn 00:57:52 112,64
127 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:58:00 113,04
128 Hanne Husby Skåneslättens OL 00:58:04 113,23
129 Viola Holmström Härlövs IF 00:58:07 113,38
130 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:59:13 116,62
131 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 01:00:21 119,95
133 Hanny Edström Härnösands OK 01:01:44 124,02
136 Ebba Näsman Lerums SOK 01:03:32 129,32
138 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 01:05:22 134,71
139 Tova Jessen Främmestads IK 01:06:35 138,29
140 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 01:08:31 143,98
141 Moa Johansson Väsby OK 01:10:53 150,94
142 Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:11:11 151,83
143 Linnea Skobe Kalmar OK 01:13:54 159,82
145 Frida Berggren Östersunds OK 01:23:26 187,87
146 Emelie Hagman OK Orinto 01:24:39 191,45
147 Allis Nilsson Vimmerby OK 01:26:36 197,19
151 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 01:41:39 241,47
152 Vera Hallgren OK Österåker 01:49:01 263,14
Ylva Thoren Örnsköldsviks OK

Annonser

Bagheera