Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:52 33,32
3 Marcus Stenebo Attunda OK 00:28:45 36,73
5 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:29:14 38,60
5 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:29:14 38,60
7 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:29:16 38,73
9 Hugo Persson OK Denseln 00:29:44 40,53
10 Filip Broling Bredaryds SOK 00:30:17 42,66
11 Tobias Johansson OK Löftan 00:30:18 42,72
12 Johan Årbrink Linköpings OK 00:30:58 45,30
13 Linus Vernström Ronneby OK 00:31:19 46,65
14 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:31:32 47,48
16 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:31:58 49,16
17 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:32:11 50,00
18 Henrik Svensson OK Ravinen 00:32:39 51,80
19 Elias Danielsson OK Hammaren 00:33:13 53,99
20 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:33:24 54,69
23 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:34:38 59,46
24 Johan Fochsen Waxholms OK 00:34:41 59,65
25 Emil Larsson OK Tisaren 00:34:50 60,23
27 Ludvig Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:35:12 61,65
29 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:36:00 64,74
30 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:36:09 65,32
31 Jon Hansson OK Kåre 00:36:30 66,67
32 Victor Hansson OK Löftan 00:36:36 67,06
33 Elis Ivers Attunda OK 00:36:59 68,54
34 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:37:01 68,66
37 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:37:32 70,66
38 Noel Helmersson OK Tisaren 00:37:43 71,37
40 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:38:11 73,17
41 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:38:50 75,68
43 Olle Sandström OK Ravinen 00:39:08 76,84
44 David Hermansson Åmåls OK 00:39:34 78,51
45 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:39:48 79,42
47 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:40:16 81,22
48 Leo Alvolin OK Kåre 00:40:17 81,28
49 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:40:18 81,35
51 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:40:38 82,63
52 Karl Kylborn Almby IK 00:40:41 82,83
54 Jonatan Green Almby IK 00:41:33 86,18
55 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:41:40 86,63
56 Axel Arnesson Östersunds OK 00:42:12 88,69
57 Albin Sjöblom OK Kåre 00:42:29 89,78
58 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:42:30 89,84
60 Gustav Andersson OK PAN-Kristianstad 00:43:01 91,84
61 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:43:03 91,97
63 Gustav Andersson OK Löftan 00:43:37 94,16
64 Eskil Costermans Järla Orientering 00:43:58 95,51
65 Albin Samuelsson OK Vivill 00:44:18 96,80
66 Anders Skoglund Sol Tranås 00:44:30 97,57
68 Karl Granfors OK Landehof 00:44:32 97,70
69 Rasmus Påledal OK Roxen 00:45:00 99,50
72 Albin Hugosson Lunds OK 00:45:34 101,69
73 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:45:48 102,59
76 Tim Martinsson OK Motala 00:46:23 104,84
77 William Rebane Kils OK 00:46:52 106,71
81 Alfred Johansson OK Alehof 00:47:27 108,96
82 Rickard Berndtsson Frölunda OL 00:47:28 109,03
83 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:47:40 109,80
84 Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:47:42 109,93
87 Joel Ringström OK Landehof 00:48:29 112,96
88 Gabriel Claesson Jönköpings OK 00:48:30 113,02
89 Lucas Wanner Avesta OK 00:49:09 115,53
90 Bruno Göransson Almby IK 00:49:28 116,75
91 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:49:45 117,85
92 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:50:00 118,81
93 Johan Björck OK Älme 00:50:26 120,49
94 William Rönnborg IK Uven 00:50:35 121,07
95 Fabian Sund OK Hammaren 00:50:56 122,42
96 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:09 123,26
97 Max Österling OK Södertörn 00:51:12 123,45
98 Axel Gidlund OK Linné 00:51:54 126,15
99 Albin Malmgren Ockelbo OK 00:51:55 126,22
101 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:54:30 136,20
102 Linus Zederin OK Nackhe 00:54:42 136,97
103 Samuel Klein Björkfors GoIF 00:54:45 137,16
104 Albin Kjellberg Björkfors GoIF 00:55:01 138,19
105 Johan Wall Jungbjer Göteborgs Skidklubb 00:55:30 140,06
106 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:56:05 142,31
107 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:56:10 142,63
108 Liam Karlsson Alvesta SOK 00:56:25 143,60
111 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:57:02 145,98
112 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:57:26 147,53
115 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:57:58 149,59
116 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:58:13 150,55
117 Eric Bäck Arboga OK 00:59:30 155,51
118 Elias Petersson IK Ymer 00:59:41 156,22
119 Mathias Nordlinder OK Linné 01:04:16 173,92
120 Simon Albinsson OK Tyr 01:04:40 175,47
121 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 01:06:01 180,68
123 Anton Mörkfors Järfälla OK 01:07:56 188,08
124 Johan Lindén Selånger SOK 01:07:57 188,15
125 Erik Elf Ölmstads IS 01:09:04 192,46
126 Ludwig Andersson Andrarums IF 01:10:44 198,90
127 Måns Edgren Skarpnäcks OL 01:11:00 199,93
129 David Olander Lunds OK 01:13:21 209,01
130 David Morén Hjärnarps OL 01:13:26 209,33
131 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 01:16:48 222,33
132 Loke Holmgren OK Hammaren 01:20:03 234,89
133 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 01:20:49 237,85
134 Oliwer Göransson Lidköpings VSK 01:21:41 241,20
136 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:24:00 250,14
137 Viktor Ericson Sundbybergs IK 01:24:58 253,88
138 Eric Johansson OK Kåre 01:25:30 255,94
139 Anton Hedström OK Renen 01:27:08 262,25
140 Albin Jägstedt Halmstad OK 01:27:38 264,18
141 Erik Bernersson OK Enen 01:27:56 265,34
142 Arvid Wigforss Arboga OK 01:45:20 300,00
143 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 01:52:03 300,00
Joel Golsäter Korsnäs IF OK
Jakob Asp IFK Göteborg

Annonser

OOCup 2022