Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Brandt Domnarvets GoIF 00:18:36 46,76
2 Annie Lund OK Kolmården 00:19:56 54,25
3 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:20:28 57,24
4 Tuva Östangård Gamleby OK 00:20:34 57,80
5 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:20:38 58,17
6 Alva Björk Trollhättans SOK 00:20:49 59,20
7 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:21:05 60,70
8 Elsa Kaipe OK Kåre 00:21:13 61,45
9 Moa Birkebaek Stora Tuna OK 00:21:14 61,54
11 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:21:27 62,76
12 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:21:31 63,13
13 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:21:44 64,35
14 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:21:45 64,44
15 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:55 65,38
16 Elsa Hedin OK Linné 00:22:15 67,25
17 Alva Ersson IFK Mora OK 00:22:22 67,90
19 Tuva Selin FK Göingarna 00:22:41 69,68
24 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:23:30 74,26
25 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:23:36 74,82
26 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:23:44 75,57
27 Audrey Hansson Frölunda OL 00:23:49 76,04
28 Vilma Nilsson Attunda OK 00:24:03 77,35
29 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:24:14 78,38
30 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:24:15 78,47
31 Julia Forsgren OK Tyr 00:24:17 78,66
32 Maja Axelsson Lerums SOK 00:24:26 79,50
34 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:24:50 81,74
35 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:24:57 82,40
35 Julia Andersson OK Tor 00:24:57 82,40
37 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:25:09 83,52
38 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:25:17 84,27
39 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:25:19 84,46
39 Klara Hart OK Linné 00:25:19 84,46
41 Emelie Svärd IF Thor 00:25:23 84,83
42 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:25:48 87,17
43 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:25:54 87,73
44 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:26:13 89,51
45 Agnes Berlin OK Orion 00:26:14 89,60
46 Elsa Södervall IK Gandvik 00:26:17 89,88
47 Klara Eberlén OK Skogshjortarna 00:26:20 90,16
48 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:26:31 91,19
50 Mira Nordin Korsnäs IF OK 00:26:39 91,94
51 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:26:44 92,41
52 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:26:53 93,25
53 Lea Friberg OK Vivill 00:27:04 94,28
55 Emilia Bergman Tullinge SK 00:27:21 95,87
56 Hanna Nilsson Hestra IF 00:27:30 96,71
57 Elin Ådahl Umeå OK 00:27:37 97,36
58 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:27:46 98,20
62 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:28:20 101,38
63 Linn de Boussard IFK Enskede 00:28:36 102,88
65 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:28:52 104,38
67 Sanna Hörnell Domnarvets GoIF 00:29:15 106,53
68 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:29:25 107,46
69 Klara Nilsson Hestra IF 00:29:46 109,43
72 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:29:54 110,18
73 Tova Lindbäck OK Renen 00:30:19 112,51
74 Nora Cederberg-Löwgren Stora Tuna OK 00:30:26 113,17
75 Tilde Blom OK Nackhe 00:30:41 114,57
77 Malin Strömqvist Attunda OK 00:30:49 115,32
78 Sofia Hugg Forsa OK 00:30:55 115,88
81 Linn Björneld Kalmar OK 00:31:44 120,46
82 Emma Alfredsson OK Tyr 00:31:45 120,56
83 Emma Hasselström OK Renen 00:31:48 120,84
84 Kajsa Hall Västerås SOK 00:31:56 121,59
85 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:32:02 122,15
86 Ellen Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:32:07 122,62
87 Ida Andersson OK Löftan 00:32:42 125,89
88 Julia Boge OK Alehof 00:33:25 129,91
89 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:33:33 130,66
90 Moa Holmvik Mullsjö SOK 00:33:35 130,85
91 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:33:39 131,22
92 Klara Junegard Tullinge SK 00:33:40 131,31
93 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:33:54 132,62
94 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:34:08 133,93
96 Mindra Langer OK Roxen 00:34:35 136,46
97 Frida Westfeldt IF Thor 00:35:02 138,98
97 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:35:02 138,98
101 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:35:32 141,79
102 Anja Berger Domnarvets GoIF 00:35:35 142,07
104 Tindra Molin Falköpings AIK OK 00:36:27 146,93
105 Fanny Waltersson OK Roxen 00:36:32 147,40
106 Moa Holsten Hestra IF 00:37:46 154,32
107 Milla Forkéus OK Tyr 00:38:18 157,31
109 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:39:07 161,90
110 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:39:14 162,55
112 Josefine Nilsson Finspångs SOK 00:39:51 166,01
113 Johanna Pihlström OK Landehof 00:40:19 168,63
114 Lovisa Gullquist Västvärmlands OK 00:40:31 169,75
116 Klara Gustafsson Främmestads IK 00:42:06 178,64
117 Malva Österberg OK Eken 00:45:27 197,44
118 Nova Matthews Tullinge SK 00:47:08 206,89
119 Alva Perbo Skogslöparna 00:47:50 210,81
122 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:04:58 300,00
Tilde Mansén Skarpnäcks OL
Sandra Ling IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera