Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 2, lång - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:16:22 52,31
2 Olle Ringi OK Kåre 00:16:59 57,08
3 Simon Corneliusson OK Löftan 00:18:00 64,95
4 Wilmer Selin FK Göingarna 00:18:01 65,08
5 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:18:09 66,11
6 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:18:36 69,59
9 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:19:44 78,36
10 Wille Söderqvist OK Kåre 00:19:49 79,00
11 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:13 82,10
12 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:20:19 82,87
13 Olle Dalin OK Kåre 00:20:22 83,26
14 Odin Ek Nyköpings OK 00:20:23 83,39
15 Albin Sundström Hestra IF 00:20:44 86,09
16 Svante Selin FK Göingarna 00:20:47 86,48
17 Noa Berglund Täby OK 00:20:48 86,61
18 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:20:58 87,90
20 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:21:30 92,03
21 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:21:40 93,32
22 Tom Weihart Hestra IF 00:21:53 94,99
23 Simon Lundell OK Österåker 00:22:15 97,83
25 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:22:22 98,73
26 Jacob Påledal OK Roxen 00:22:25 99,12
27 Otto Timby Umeå OK 00:22:27 99,38
28 Nils Swartz OK Orion 00:22:31 99,89
29 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:22:44 101,57
30 Emil Seldén IF Rigor 00:22:48 102,08
31 Hugo Sjölander Täby OK 00:22:50 102,34
32 Tim Lundberg OK Renen 00:22:53 102,73
34 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:23:05 104,28
35 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:23:07 104,53
36 Tim Martner Frölunda OL 00:23:08 104,66
37 Arvid Eriksson OK Tyr 00:23:09 104,79
38 Sixten Persson Skogslöparna 00:23:18 105,95
40 Marcus Grunder Järfälla OK 00:23:40 108,79
41 Linus Nilsson OK Tyr 00:24:12 112,92
42 Linus Alinder Sjövalla FK 00:24:19 113,82
43 Petter Ryberg Mariestads FK 00:24:24 114,46
43 Dante Rangert Kungälvs OK 00:24:24 114,46
45 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:24:44 117,04
46 Simon Westh Mullsjö SOK 00:24:45 117,17
47 Rasmus Exell Länna IF 00:24:54 118,33
49 Johan Eriksson OK Skogsvargarna 00:25:05 119,75
50 Hampus Karlsson Storviks IF 00:25:10 120,39
51 Lucas Söderberg Gävle OK 00:25:12 120,65
53 Nils Engberg Härnösands OK 00:25:17 121,30
54 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:25:23 122,07
55 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:25:33 123,36
57 Hugo Björkhammer Björkfors GoIF 00:25:51 125,68
60 Emil Kreutner SOK Viljan 00:26:12 128,39
61 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:26:14 128,65
62 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:26:25 130,07
63 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:26:31 130,84
63 Elias Thellsén OK Roxen 00:26:31 130,84
65 Olle Petersén OK Njudung 00:26:34 131,23
66 Axel Wikner OK Österåker 00:26:35 131,36
67 Arvid Johansson OK Djerf 00:26:36 131,48
68 Erik Slätt OK Alehof 00:27:18 136,90
69 Linus Nordin OK Renen 00:27:21 137,29
70 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:27:24 137,67
71 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:27:32 138,71
72 Hugo Martinsson FK Finn 00:27:49 140,90
73 Erik Lundquist OK Ravinen 00:27:50 141,03
77 Aron Broman Länna IF 00:28:48 148,51
78 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:28:53 149,15
79 Albert Brohede OK Tyr 00:28:55 149,41
81 Axel Balck Täby OK 00:29:02 150,31
82 August Göras Leksands OK 00:29:10 151,34
83 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:29:11 151,47
85 Casper Turesson Härlövs IF 00:29:22 152,89
86 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:29:23 153,02
87 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:30:03 158,18
88 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:30:11 159,21
91 August Ekinge OK Motala 00:30:39 162,82
93 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:30:47 163,85
94 Olle Florén IF Rigor 00:31:02 165,78
95 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:31:17 167,72
96 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:31:49 171,84
97 Oskar Blom OK Löftan 00:32:03 173,65
98 Rasmus Hedar OK Tor 00:32:04 173,78
100 Malte Albinsson OK Österåker 00:32:15 175,20
101 Elias Ljungdell Täby OK 00:32:17 175,46
102 Viktor Ahltin Malmö OK 00:32:39 178,29
103 Daniel Kraft Almby IK 00:33:15 182,93
104 Emil Grönroos OK Alehof 00:33:29 184,74
107 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:33:46 186,93
108 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:33:49 187,32
109 Isak Holmgård Kils OK 00:34:02 189,00
110 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:34:08 189,77
111 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:42 201,89
112 Anton Karlsson FK Finn 00:35:56 203,70
113 Joar Bäckman Frösö IF 00:36:14 206,02
114 Rasmus Larsson Bredareds IF 00:36:19 206,66
115 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:36:42 209,63
117 Oliver Johansson Bredareds IF 00:37:11 213,37
118 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:15 221,62
119 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:38:26 223,04
121 Jakob Olsson Ockelbo OK 00:39:12 228,97
122 Albin Tagesson FK Finn 00:40:10 236,45
123 Oscar Hallqvist Vänersborgs SK 00:40:12 236,71
124 Rasmus Viberg OK Roxen 00:42:16 252,70
125 Melwin Arvidsson IF Rigor 00:42:18 252,95
126 Adam Granhage Sjövalla FK 00:43:07 259,27
127 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:47:58 296,80
128 Oskar Björk OK Hammaren 00:49:54 300,00
130 Folke Kåberg OK Ravinen 00:51:50 300,00
131 Olle Kullman OK Alehof 00:52:41 300,00
132 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:47 300,00
133 Adam Sparrman OK Linné 00:55:12 300,00
134 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 01:11:15 300,00
Noel Bengtsson OK Skogshjortarna
Adrian Widmark Umeå OK
Fredrik Westlund Kils OK
Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb
Olle Långberg Hudiksvalls OK
Linus Ytterbom Kovlands IF

Annonser

Bagheera