Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:55:07 2,56
4 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:56:30 4,49
5 Anton Forsberg Långhundra IF 00:56:59 5,16
7 Ville Johansson OK Kolmården 00:57:51 6,37
8 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:59:28 8,62
9 Andreas Uller Kils OK 00:59:29 8,65
11 Henrik Johannesson Ronneby OK 01:00:48 10,48
14 Gustaf Sundbüe OK Hällen 01:01:08 10,95
18 Nils Hammaräng Grip OK Orion 01:01:54 12,02
19 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:01:58 12,11
21 Simon Hector Snättringe SK 01:02:23 12,69
22 Oliwer Lundberg OK Bävern 01:02:31 12,88
23 Simon Imark Tullinge SK 01:02:39 13,06
25 Ola Andersson OK Orion 01:02:59 13,53
27 Filip Jacobsson OK Tisaren 01:03:02 13,60
28 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:03:18 13,97
29 Simon Larsson OK Hällen 01:03:36 14,39
30 Rickard Djerf Tibro OK 01:03:41 14,50
31 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:03:50 14,71
32 Tom Campbell OK Kolmården 01:03:53 14,78
33 Mattis Hallberg IK Uven 01:03:57 14,88
34 Victor Helgesson Hestra IF 01:04:16 15,32
35 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:04:34 15,74
36 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:04:58 16,29
37 Timo Suter Eksjö SOK 01:05:03 16,41
38 Olle Nilsson OK Linné 01:05:08 16,53
40 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:05:29 17,02
43 Gustaf Berglund IFK Mora OK 01:05:40 17,27
44 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:05:42 17,32
45 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 01:05:43 17,34
47 Lukas Lundgren Växjö OK 01:06:34 18,53
48 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:07:35 19,94
51 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:07:59 20,50
51 Albin Lillieström OK Roxen 01:07:59 20,50
53 André Andersson OK Kåre 01:08:34 21,32
57 Gustav Öhgren OK Kåre 01:09:50 23,08
58 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:10:24 23,87
60 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:10:56 24,62
62 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:11:20 25,17
64 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:11:31 25,43
65 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:11:47 25,80
66 Rasmus Wickbom Bergnäsets AIK 01:12:04 26,20
68 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:13:28 28,15
69 Filip Karlsson IF Hagen 01:13:36 28,34
71 Victor Imark Tullinge SK 01:14:08 29,08
72 Waldemar Andersson Långhundra IF 01:14:12 29,17
75 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:14:32 29,64
77 Oskar Lind Eksjö SOK 01:14:57 30,22
79 Johan Edenhamn Länna IF 01:15:16 30,66
82 Olle Josarp OK Tisaren 01:15:48 31,40
84 Tuve Möller OK Linné 01:16:03 31,75
87 Egil Morast Haninge SOK 01:17:43 34,08
90 Samuel Plumppu Hestra IF 01:18:51 35,66
91 Rasmus Møller Jess OK Linné 01:18:55 35,75
92 Adam Thellsén OK Roxen 01:19:10 36,10
94 Anton Källström Sala OK 01:19:59 37,24
96 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 01:22:05 40,17
100 Martin Mörsell OK Kåre 01:23:01 41,47
101 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:23:32 42,19
102 Andreas Persson OK Hammaren 01:25:01 44,26
105 Johan Persson Attunda OK 01:29:09 50,02
108 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:36:14 59,90
Erik Zeilon Skåneslättens OL
Olle Andersson Tullinge SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF