Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jannis Bonek OK Linné 00:38:14 3,61
6 Gustav Runefors Växjö OK 00:41:05 9,42
8 Simon Harden FK Boken 00:41:32 10,34
9 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:41:33 10,37
10 EMIL Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:41:49 10,92
12 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:42:00 11,29
14 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:42:16 11,83
16 Tino Polsini Eksjö SOK 00:42:22 12,04
18 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:43:01 13,36
21 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:43:54 15,16
22 Andreas Jonsson OK Orion 00:44:11 15,74
23 Axel Granqvist OK Ravinen 00:44:35 16,56
24 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:44:42 16,79
25 Erik Hannrup IF Thor 00:44:54 17,20
26 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:45:01 17,44
27 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:45:05 17,57
29 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:45:20 18,08
30 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:45:35 18,59
31 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:43 18,87
33 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:45:55 19,27
36 Emil Pettersson Karlskrona SOK 00:46:13 19,88
38 Sandro Schmid OK Linné 00:46:22 20,19
40 Axel Olsson IF Hagen 00:46:40 20,80
42 Victor Hansson Jönköpings OK 00:46:47 21,04
44 Olle Grywenz OK Linné 00:46:51 21,18
46 Daniel Bogren IF Hagen 00:46:54 21,28
47 Hugo Lillieström OK Roxen 00:46:59 21,45
52 Olof Skoglund Kils OK 00:48:04 23,66
55 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:48:24 24,33
59 Albin Björnudd IFK Umeå 00:48:33 24,64
60 Emil Karlsson Hestra IF 00:48:34 24,67
60 August Mollén OK Denseln 00:48:34 24,67
63 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:48:42 24,95
66 Albin Andersson Tullinge SK 00:49:00 25,56
69 Oskar Nyman OK Tyr 00:49:23 26,34
71 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:49:30 26,58
73 John Larsson Rånäs OK 00:50:03 27,70
74 Martin Lamm Frölunda OL 00:50:16 28,14
75 Felix Persson Haninge SOK 00:50:17 28,17
77 Johannes Öhgren OK Kåre 00:50:25 28,44
78 Isac Ericsson Växjö OK 00:50:27 28,51
79 Georg Gröll Eksjö SOK 00:50:32 28,68
82 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:50:57 29,53
83 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:51:16 30,18
85 Albin Alsiö IF Hagen 00:51:21 30,35
87 Marcus Carlsson IF Hagen 00:51:48 31,26
89 Jonas Andersson OK Roxen 00:53:35 34,90
91 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:53:36 34,93
92 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:53:39 35,03
95 Georg Eklöw OK Södertörn 00:54:36 36,97
96 Carl Holmberg IF Hagen 00:55:02 37,85
98 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:56:06 40,03
100 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:56:56 41,73
103 Hampus Nyström IF Hagen 00:57:20 42,54
107 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:59:03 46,04
108 Algot Najvik OK PAN-Kristianstad 00:59:41 47,33
109 Emil Grehn OK Rodhen 01:00:03 48,08
111 Hannes Svahn OK Ravinen 01:02:06 52,26
Erik Herne OK Ravinen

Annonser