Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:42:30 17,81
7 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:42:54 18,68
8 Mattias Ivares OK Södertörn 00:42:59 18,86
11 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:43:30 19,98
14 Olle Hedman IF Hagen 00:43:52 20,77
17 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:44:42 22,58
18 Gustav Olsson Torsås OK 00:45:00 23,23
19 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:45:02 23,30
21 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:45:19 23,92
25 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:45:36 24,53
29 Måns Eriksson Östersunds OK 00:47:16 28,14
30 Axel Blom Frölunda OL 00:47:24 28,43
31 Viktor Berg Leksands OK 00:47:29 28,61
32 Filip Möller OK Södertörn 00:47:45 29,19
33 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:47:48 29,30
33 Oscar Modig OK PAN-Kristianstad 00:47:48 29,30
35 Jonas Lauri FK Herkules 00:47:49 29,33
39 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:48:15 30,27
41 Oskar Enges Attunda OK 00:48:19 30,42
42 Andreas Magnvall OK Södertörn 00:48:55 31,72
45 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:49:04 32,04
46 William Nilsson Nyköpings OK 00:49:10 32,26
48 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:49:31 33,02
50 Erik Vinblad Karlskrona SOK 00:49:59 34,03
51 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:50:06 34,28
52 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:50:14 34,57
56 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:50:44 35,66
57 Axel Forsman FK Herkules 00:50:45 35,69
59 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:50:54 36,02
61 John Granath OK Kåre 00:51:06 36,45
64 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:51:36 37,53
65 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:51:41 37,72
68 Emil Larsson Tibro OK 00:51:56 38,26
70 Felix Lindell-Öhman OK Måsen 00:52:03 38,51
71 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:52:04 38,55
75 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:52:25 39,30
78 Emil Hornliden Umedalens IF 00:53:42 42,09
83 Klas Johansson OK Tranan 00:54:24 43,60
84 Joel Karnehed OK Roxen 00:54:52 44,62
86 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:55:00 44,90
87 Simon Österling OK Södertörn 00:55:03 45,01
89 Sixten Elehed Linköpings OK 00:55:09 45,23
90 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:55:11 45,30
92 Martin Granberg IFK Mora OK 00:55:15 45,45
93 Viktor Wallin OK Kåre 00:55:18 45,55
94 Vidar Persson Täby OK 00:55:25 45,81
94 Robert Cole Väsby OK 00:55:25 45,81
97 Carl Ekbring Kexholms SK 00:55:47 46,60
101 Anton Gliveson Ronneby OK 00:56:28 48,08
104 Hugo Håkansson IK Ymer 00:56:56 49,10
105 Francesco Magenes Växjö OK 00:57:06 49,46
106 William Ernlund OK Linné 00:57:18 49,89
107 Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF 00:57:25 50,14
109 Lucas Granberg OK Kåre 00:57:30 50,32
109 Hugo Ekinge OK Motala 00:57:30 50,32
112 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:58:01 51,44
115 Albin Noren Piteå IF Orientering 00:58:24 52,27
119 Albin Andersson Segersta OK 00:59:34 54,80
120 Hugo Bäsén IF Thor 00:59:35 54,84
124 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 01:01:33 59,10
125 Filip Johansson Trollhättans SOK 01:01:44 59,50
126 Daniel Hellberg Lunds OK 01:01:54 59,86
128 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 01:01:59 60,04
132 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 01:03:03 62,35
133 Kalle Brahm Långhundra IF 01:03:20 62,97
136 Johan Lindman Finspångs SOK 01:05:18 67,23
137 Rasmus Täck OK Hammaren 01:05:26 67,52
138 Eric Berlin Trollhättans SOK 01:05:28 67,59
139 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 01:05:33 67,77
142 Nicola Müller IFK Mora OK 01:06:07 69,00
143 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:06:12 69,18
145 Johan Bjernhed Nordahl Domnarvets GoIF 01:06:41 70,23
148 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 01:08:24 73,95
151 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:09:41 76,73
152 Johan Herbert Täby OK 01:10:37 78,76
154 William Jörnelius FK Herkules 01:10:58 79,51
158 Erik Lund Stenungsunds OK 01:12:17 82,37
160 Reto Giezendanner IF Hagen 01:12:51 83,60
162 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:13:02 83,99
165 Martin Skärlén Haninge SOK 01:13:59 86,05
167 Filip Johansson Kungälvs OK 01:16:58 92,52
168 Magnus Ericson Järla Orientering 01:17:11 92,99
169 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:17:15 93,13
173 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:22:11 103,83
174 Christian Lindh Sundbybergs IK 01:23:13 106,07
175 Gustav Stål Västerbergslagens OL 01:23:53 107,51
176 Nils Ottosson Gävle OK 01:25:10 110,29
182 Jimmy Johansson Forsa OK 01:34:45 131,07
184 Emil Erikmats Sävedalens AIK 01:40:33 143,64
186 Axel Toresson Lunds OK 01:41:30 145,70
187 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:43:32 150,10
189 Mathias Blomster Ronneby OK 01:47:50 159,43
Jacob Enberg Halmstad OK
Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby

Annonser