O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - D16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Alva Sonesson
|
Falköpings AIK OK |
00:33:55 |
7,98 |
|
4 |
Tove Pettersson
|
OK Roxen |
00:36:08 |
12,30 |
|
6 |
Anna Flakberg
|
IFK Göteborg |
00:37:02 |
14,05 |
|
7 |
Agnes Broman
|
OK Roslagen |
00:37:33 |
15,06 |
|
8 |
Alma Holmqvist Johansson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:38:20 |
16,58 |
|
9 |
Julia Rangert
|
IK Hakarpspojkarna |
00:38:44 |
17,36 |
|
11 |
Elsa Aderstedt Althoff
|
Kungälvs OK |
00:39:03 |
17,98 |
|
13 |
Ida Roos
|
IF Hagen |
00:39:16 |
18,40 |
|
14 |
Alicia Lundgren
|
Växjö OK |
00:39:36 |
19,05 |
|
16 |
Hanna Johannesson
|
Ronneby OK |
00:40:10 |
20,15 |
|
18 |
Ellen Blennow
|
Falköpings AIK OK |
00:40:31 |
20,83 |
|
21 |
Clara Spik
|
Leksands OK |
00:40:51 |
21,48 |
|
23 |
Alma Wilhelmsson
|
Falköpings AIK OK |
00:41:11 |
22,13 |
|
25 |
Maja Porle
|
Växjö OK |
00:42:11 |
24,08 |
|
26 |
Elin Berg
|
OK Ravinen |
00:42:20 |
24,37 |
|
27 |
Alva Rytther
|
Västerbergslagens OL |
00:42:28 |
24,63 |
|
29 |
Ebba Lindman
|
IK Hakarpspojkarna |
00:42:45 |
25,18 |
|
31 |
Moa Hjorth
|
Domnarvets GoIF |
00:42:54 |
25,47 |
|
33 |
Magdalena Nilsson
|
Högåkers OK |
00:43:01 |
25,70 |
|
34 |
Moa Alsiö
|
IF Hagen |
00:43:30 |
26,64 |
|
34 |
Ebba Berglin
|
Karlskrona SOK |
00:43:30 |
26,64 |
|
37 |
Elin Lindblad
|
OK Djerf |
00:43:48 |
27,22 |
|
38 |
Linnea Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:43:51 |
27,32 |
|
39 |
Lovisa Wigertz
|
Långhundra IF |
00:44:02 |
27,68 |
|
40 |
Cecilia Lindgren
|
OK Kåre |
00:44:04 |
27,74 |
|
41 |
Malin Kristiansson
|
Trollhättans SOK |
00:44:10 |
27,94 |
|
43 |
Lovisa Lager
|
Halmstad OK |
00:44:32 |
28,65 |
|
48 |
Isabella Aumo
|
Kungälvs OK |
00:45:23 |
30,31 |
|
49 |
Ylva Sandén
|
OK Södertörn |
00:45:35 |
30,70 |
|
50 |
Vendela Lönkvist
|
OK Vivill |
00:46:15 |
31,99 |
|
52 |
Linnea Samuelsson
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:46:59 |
33,42 |
|
53 |
Louise Ramebäck
|
Umeå OK |
00:47:02 |
33,52 |
|
54 |
Lovisa Weiden
|
Skåneslättens OL |
00:47:05 |
33,62 |
|
55 |
Tilde Engberg
|
Härnösands OK |
00:47:17 |
34,01 |
|
57 |
Julia Gunnarsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:47:36 |
34,62 |
|
58 |
Nora Aroneng
|
Hestra IF |
00:47:40 |
34,75 |
|
59 |
Anna Johnsson
|
Skogspojkarnas OK |
00:47:48 |
35,01 |
|
60 |
Signe Nilsson
|
Nyköpings OK |
00:47:53 |
35,17 |
|
62 |
Thea Sjösten Andersson
|
IFK Mora OK |
00:48:34 |
36,50 |
|
63 |
Emilia Engel
|
OK Ravinen |
00:48:59 |
37,32 |
|
64 |
Clara Dahl
|
Härlövs IF |
00:49:42 |
38,71 |
|
65 |
Anna Lithell
|
OK Linné |
00:49:45 |
38,81 |
|
66 |
Wilma Bergander
|
Eksjö SOK |
00:49:47 |
38,87 |
|
67 |
Hilda Axelsson
|
FK Göingarna |
00:50:04 |
39,42 |
|
69 |
Amanda Jansson
|
OK Djerf |
00:50:58 |
41,18 |
|
70 |
Vera Rolfsson
|
Skarpnäcks OL |
00:51:05 |
41,40 |
|
71 |
Moa Karlsson
|
Storviks IF |
00:51:45 |
42,70 |
|
73 |
Tina Ljungqvist
|
Lunds OK |
00:52:04 |
43,32 |
|
77 |
Lotten Sandén
|
OK Södertörn |
00:52:59 |
45,10 |
|
80 |
Julia Wanner
|
Avesta OK |
00:53:44 |
46,56 |
|
81 |
Emelie Wiberg
|
Skogslöparna |
00:53:58 |
47,02 |
|
82 |
Smilla Sandström
|
Skogslöparna |
00:54:03 |
47,18 |
|
83 |
Lovisa Tunesson
|
Skogspojkarnas OK |
00:54:08 |
47,34 |
|
86 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:54:29 |
48,02 |
|
87 |
Alice Palmgren
|
Sundsvalls OK |
00:54:42 |
48,44 |
|
88 |
Hanna Henningsson
|
Bredaryds SOK |
00:54:50 |
48,70 |
|
89 |
Elin Carlsson
|
IK Trenne Ullared |
00:55:45 |
50,49 |
|
90 |
Agnes Källström
|
Sala OK |
00:55:50 |
50,65 |
|
91 |
Wilma Larsson
|
OK Tor |
00:56:05 |
51,14 |
|
92 |
Petrina Costermans
|
Järla Orientering |
00:56:46 |
52,47 |
|
94 |
Hanna Svanberg
|
OK Renen |
00:56:59 |
52,89 |
|
95 |
Ida Johnsson
|
OK Kåre |
00:57:07 |
53,15 |
|
97 |
Klara Bolin
|
Tullinge SK |
00:57:51 |
54,58 |
|
98 |
Katarina Norrby
|
OK Södertörn |
00:58:25 |
55,68 |
|
99 |
Lisa Hallgren
|
Bjursås OK |
00:58:54 |
56,62 |
|
101 |
Agnes Jonsson
|
Domnarvets GoIF |
00:59:11 |
57,17 |
|
102 |
Maja Holmgren
|
Västerås SOK |
00:59:50 |
58,44 |
|
103 |
Sara Sundin
|
Waxholms OK |
00:59:58 |
58,70 |
|
104 |
Lisa Hallmén
|
OK Tisaren |
01:00:24 |
59,54 |
|
107 |
Elin Edström
|
Härnösands OK |
01:00:42 |
60,12 |
|
108 |
Matilda Johannesson
|
Frölunda OL |
01:01:27 |
61,58 |
|
109 |
Evelina Olsson
|
OK Nackhe |
01:01:29 |
61,65 |
|
110 |
Emelie Rönnborg
|
IK Uven |
01:01:36 |
61,88 |
|
111 |
Meja Eneljung
|
IFK Göteborg |
01:01:58 |
62,59 |
|
114 |
Hanna Carlqvist
|
FK Friskus-Varberg |
01:02:37 |
63,86 |
|
114 |
Lovisa Johansson
|
Karlskrona SOK |
01:02:37 |
63,86 |
|
116 |
Emma Nilsson
|
Alvesta SOK |
01:03:09 |
64,89 |
|
118 |
Tyra Alm
|
Järla Orientering |
01:04:40 |
67,85 |
|
120 |
Ida Helgesson
|
Hestra IF |
01:05:37 |
69,70 |
|
121 |
Kajsa Toftner
|
OK Kompassen |
01:06:28 |
71,35 |
|
122 |
Sofie Fröjd
|
Sundsvalls OK |
01:06:37 |
71,64 |
|
125 |
Elin Unander
|
Sundsvalls OK |
01:10:02 |
78,29 |
|
127 |
Elin Dahl
|
Visborgs OK |
01:12:35 |
83,26 |
|
128 |
Ida Wickberg
|
OK Nolaskogsarna |
01:13:26 |
84,91 |
|
129 |
Frida Arnesson
|
Skarpnäcks OL |
01:13:52 |
85,76 |
|
131 |
Tove Eriksson
|
Ryda SK |
01:14:57 |
87,87 |
|
134 |
Vendela Jonsell
|
Vallentuna-Össeby OL |
01:23:45 |
105,00 |
|
136 |
Nadja Dixonkassman
|
Nyköpings OK |
01:34:13 |
125,37 |
|
138 |
Matilda Drottenmyr
|
Visborgs OK |
01:34:52 |
126,64 |
|
139 |
Klara Höglund
|
Eksjö SOK |
01:38:32 |
133,78 |
|
140 |
Ebba Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
01:40:44 |
138,06 |