Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:33:55 7,98
4 Tove Pettersson OK Roxen 00:36:08 12,30
6 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:37:02 14,05
7 Agnes Broman OK Roslagen 00:37:33 15,06
8 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:38:20 16,58
9 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:38:44 17,36
11 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:39:03 17,98
13 Ida Roos IF Hagen 00:39:16 18,40
14 Alicia Lundgren Växjö OK 00:39:36 19,05
16 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:40:10 20,15
18 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:40:31 20,83
21 Clara Spik Leksands OK 00:40:51 21,48
23 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:41:11 22,13
25 Maja Porle Växjö OK 00:42:11 24,08
26 Elin Berg OK Ravinen 00:42:20 24,37
27 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:42:28 24,63
29 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:42:45 25,18
31 Moa Hjorth Domnarvets GoIF 00:42:54 25,47
33 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:43:01 25,70
34 Moa Alsiö IF Hagen 00:43:30 26,64
34 Ebba Berglin Karlskrona SOK 00:43:30 26,64
37 Elin Lindblad OK Djerf 00:43:48 27,22
38 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:43:51 27,32
39 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:44:02 27,68
40 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:44:04 27,74
41 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:44:10 27,94
43 Lovisa Lager Halmstad OK 00:44:32 28,65
48 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:45:23 30,31
49 Ylva Sandén OK Södertörn 00:45:35 30,70
50 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:46:15 31,99
52 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:46:59 33,42
53 Louise Ramebäck Umeå OK 00:47:02 33,52
54 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:47:05 33,62
55 Tilde Engberg Härnösands OK 00:47:17 34,01
57 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:36 34,62
58 Nora Aroneng Hestra IF 00:47:40 34,75
59 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:47:48 35,01
60 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:47:53 35,17
62 Thea Sjösten Andersson IFK Mora OK 00:48:34 36,50
63 Emilia Engel OK Ravinen 00:48:59 37,32
64 Clara Dahl Härlövs IF 00:49:42 38,71
65 Anna Lithell OK Linné 00:49:45 38,81
66 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:49:47 38,87
67 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:50:04 39,42
69 Amanda Jansson OK Djerf 00:50:58 41,18
70 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 00:51:05 41,40
71 Moa Karlsson Storviks IF 00:51:45 42,70
73 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:52:04 43,32
77 Lotten Sandén OK Södertörn 00:52:59 45,10
80 Julia Wanner Avesta OK 00:53:44 46,56
81 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:53:58 47,02
82 Smilla Sandström Skogslöparna 00:54:03 47,18
83 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:54:08 47,34
86 Tilda Andersson Tullinge SK 00:54:29 48,02
87 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:54:42 48,44
88 Hanna Henningsson Bredaryds SOK 00:54:50 48,70
89 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:55:45 50,49
90 Agnes Källström Sala OK 00:55:50 50,65
91 Wilma Larsson OK Tor 00:56:05 51,14
92 Petrina Costermans Järla Orientering 00:56:46 52,47
94 Hanna Svanberg OK Renen 00:56:59 52,89
95 Ida Johnsson OK Kåre 00:57:07 53,15
97 Klara Bolin Tullinge SK 00:57:51 54,58
98 Katarina Norrby OK Södertörn 00:58:25 55,68
99 Lisa Hallgren Bjursås OK 00:58:54 56,62
101 Agnes Jonsson Domnarvets GoIF 00:59:11 57,17
102 Maja Holmgren Västerås SOK 00:59:50 58,44
103 Sara Sundin Waxholms OK 00:59:58 58,70
104 Lisa Hallmén OK Tisaren 01:00:24 59,54
107 Elin Edström Härnösands OK 01:00:42 60,12
108 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:01:27 61,58
109 Evelina Olsson OK Nackhe 01:01:29 61,65
110 Emelie Rönnborg IK Uven 01:01:36 61,88
111 Meja Eneljung IFK Göteborg 01:01:58 62,59
114 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:02:37 63,86
114 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 01:02:37 63,86
116 Emma Nilsson Alvesta SOK 01:03:09 64,89
118 Tyra Alm Järla Orientering 01:04:40 67,85
120 Ida Helgesson Hestra IF 01:05:37 69,70
121 Kajsa Toftner OK Kompassen 01:06:28 71,35
122 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 01:06:37 71,64
125 Elin Unander Sundsvalls OK 01:10:02 78,29
127 Elin Dahl Visborgs OK 01:12:35 83,26
128 Ida Wickberg OK Nolaskogsarna 01:13:26 84,91
129 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 01:13:52 85,76
131 Tove Eriksson Ryda SK 01:14:57 87,87
134 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:23:45 105,00
136 Nadja Dixonkassman Nyköpings OK 01:34:13 125,37
138 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 01:34:52 126,64
139 Klara Höglund Eksjö SOK 01:38:32 133,78
140 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 01:40:44 138,06

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr