Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:29:51 5,65
2 Ebba Lindell IF Thor 00:34:49 16,25
3 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:34:55 16,46
4 Hanna Lundberg OK Renen 00:35:00 16,64
5 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:35:26 17,57
6 Alma Hjertberg Hestra IF 00:35:29 17,67
7 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:35:45 18,24
10 Agnes Lindblom Malmö OK 00:37:04 21,05
12 Amanda Karmetun OK Njudung 00:37:36 22,19
13 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby Ol 00:38:03 23,15
15 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:38:16 23,61
16 Malin Olofsson Bierfeldt Ärla IF 00:38:22 23,83
17 Sara Möller OK Södertörn 00:38:26 23,97
18 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:38:35 24,29
19 Nicolina Moberg OK Tyr 00:38:40 24,47
20 Sofia Ivers Attunda OK 00:38:56 25,04
21 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:39:01 25,21
22 Klara Andersson Domnarvets GoIF 00:39:22 25,96
23 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:40:15 27,85
24 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:40:27 28,27
25 Clara Samuelsson OK Vivill 00:40:34 28,52
28 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:40:48 29,02
29 Elin Nilsson Andrarums IF 00:40:53 29,20
30 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:41:02 29,52
32 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:41:46 31,08
34 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:42:34 32,79
36 Elsa Nilsson Domnarvets GoIF 00:42:48 33,29
37 Nina Persson Haninge SOK 00:43:03 33,82
38 Nora Holmgård Kils OK 00:43:06 33,93
39 Thea Wennberg Skellefteå OK 00:43:29 34,74
40 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:43:55 35,67
41 Elin Rindstig SOK Viljan 00:44:00 35,85
43 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:44:08 36,13
44 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:44:15 36,38
46 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:44:33 37,02
46 Maria Logren Sjövalla FK 00:44:33 37,02
48 Olivia Asp IFK Göteborg 00:44:38 37,20
49 Emma Lilje Gävle OK 00:44:40 37,27
51 Elin Hugosson Lunds OK 00:45:16 38,55
52 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:45:18 38,62
54 Elsa Albinsson OK Tyr 00:45:35 39,23
55 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:45:54 39,90
56 Hilma Holmström Härlövs IF 00:45:56 39,97
57 Emely Weihart Hestra IF 00:45:59 40,08
58 Ida Hofstedt Täby OK 00:46:35 41,36
60 Emma Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:47:22 43,03
62 Sofie Franzén Almby IK 00:48:00 44,38
63 Julia Lindblad Sävedalens AIK 00:48:03 44,49
64 Therese Nilsson OK Österåker 00:48:08 44,67
65 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:48:10 44,74
66 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:48:20 45,09
67 Irma Svensson Vänersborgs SK 00:48:27 45,34
68 Sofia Palm FK Boken 00:48:28 45,38
70 Alice Marmelid OK Roxen 00:48:38 45,73
71 Lisa Olsson Torsås OK 00:48:53 46,27
74 Ella Stenils OK Hällen 00:49:21 47,26
75 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:49:26 47,44
76 Linnéa Persson Valbo AIF 00:49:30 47,58
77 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 00:49:32 47,65
78 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:49:34 47,73
79 Frida Andersson Segersta OK 00:49:45 48,12
80 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:49:50 48,29
82 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:50:23 49,47
83 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:50:37 49,97
84 Ella Karlsson Snättringe SK 00:50:42 50,14
86 Hanna Ring Ronneby OK 00:51:02 50,85
88 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:55 52,74
89 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:52:27 53,88
90 Ellen Killmey Vittjärvs IK 00:52:47 54,59
91 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:52:48 54,62
93 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:53:15 55,58
94 Anna Aasa Övertorneå IF 00:53:32 56,19
95 Tilda Wigforss Arboga OK 00:53:43 56,58
96 Kristina Klingneus IK Vikings OK 00:53:53 56,94
97 Clara Johansson OK Skärmen 00:54:02 57,26
98 Tilda Lagerhäll Rehns BK 00:54:48 58,89
99 Hanna Kromner Skogspojkarnas OK 00:55:58 61,38
104 Hanna Lundgren Linköpings OK 00:58:03 65,83
105 Katja Leickt Tullinge SK 00:58:20 66,43
106 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:59:02 67,93
108 Ebba Lind OK Skärmen 00:59:54 69,77
109 Ylva Johansson OK Djerf 00:59:59 69,95
110 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 01:00:02 70,06
111 Hanna Skoglund Sol Tranås 01:00:03 70,10
112 Alva Larsson Umeå OK 01:01:03 72,23
113 Tove Ringi OK Kåre 01:02:06 74,47
115 Julia Funke Leksands OK 01:02:44 75,82
117 Agnes Edgren Skarpnäcks OL 01:03:54 78,31
118 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:05:07 80,91
120 Thea Svensson IK Vikings OK 01:06:57 84,82
121 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 01:07:23 85,74
122 Malin Hansson Täby OK 01:08:06 87,27
125 Maja Sandvik Attunda OK 01:10:20 92,04
128 Filippa Björkhammer Björkfors GoIF 01:17:35 107,51
129 Erica Bogren IF Hagen 01:18:51 110,21
130 Alma Sand Västerbergslagens OL 01:19:51 112,34
131 Ida Edvardsson Eksjö SOK 01:25:00 123,33
132 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:28:55 131,69
133 Ellen Ekinge OK Motala 01:36:08 147,09
134 Emmie Lindbäck OK Renen 01:44:13 164,34

Annonser

OOCup 2022