Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:31:43 14,55
2 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:32:39 17,17
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:33:10 18,62
4 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:34:14 21,60
5 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:36:22 27,58
6 Emil Axelsson Lerums SOK 00:36:48 28,80
7 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:37:36 31,04
8 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:37:38 31,13
10 Karl Lundin Katrineholms OK 00:37:46 31,51
12 Karl Petersén OK Njudung 00:38:38 33,93
13 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:38:53 34,63
14 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:38:55 34,73
16 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:39:25 36,13
18 Albin Persson Halmstad OK 00:39:40 36,83
20 Aron Östangård Gamleby OK 00:39:51 37,34
21 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:40:17 38,56
22 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:40:33 39,30
23 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:40:47 39,96
24 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:40:50 40,10
25 Valter Pettersson OK Tisaren 00:41:12 41,13
26 Erik Åkesson Växjö OK 00:41:13 41,17
27 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:41:37 42,29
29 Isak Anängen Nyköpings OK 00:41:58 43,27
30 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:42:09 43,79
31 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:42:41 45,28
32 Felix Silver Gävle OK 00:42:43 45,38
33 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:42:47 45,56
34 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:42:51 45,75
34 Melker Nordgren OK Kåre 00:42:51 45,75
36 Tobias Snell OK Renen 00:42:56 45,98
37 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:42:59 46,12
38 Viggo Johansson Skåneslättens OL 00:43:05 46,40
39 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:43:11 46,68
40 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:43:35 47,80
41 Karl Granath OK Kåre 00:43:46 48,32
42 Erik Brandt Domnarvets GoIF 00:43:52 48,60
43 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:44:07 49,30
45 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:44:45 51,07
46 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:44:58 51,68
47 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:45:09 52,19
48 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:45:27 53,03
49 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:45:32 53,27
50 Felix Drejmo OK Landehof 00:45:48 54,01
52 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:46:12 55,14
53 David Melin OK Rodhen 00:46:15 55,28
54 Hampus Nyholm Strängnäs-Malmby Ol 00:46:40 56,44
56 Benjamin Larsson IK Vikings OK 00:46:43 56,58
59 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:47:44 59,43
60 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:47:53 59,85
61 Melker Lundin Katrineholms OK 00:48:02 60,27
63 Karl Grywenz OK Linné 00:48:15 60,88
65 Fredrik Junevik Leksands OK 00:48:17 60,97
66 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:48:28 61,49
68 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:48:49 62,47
69 John Wolgast Snättringe SK 00:49:10 63,45
70 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:49:42 64,94
71 Carl Ås Lunds OK 00:49:59 65,74
72 Seth Borglund Härnösands OK 00:50:15 66,48
79 Anton Persson OK Hammaren 00:51:30 69,99
80 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 00:51:43 70,59
81 Alfred Längheim Tullinge SK 00:51:57 71,25
82 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:52:06 71,67
85 Adam Lindblom Malmö OK 00:52:24 72,51
86 Hugo Bergendahl Hansson IF Thor 00:52:55 73,96
87 Malte Eveborn OK Roxen 00:52:57 74,05
91 Johan Vinblad Lunds OK 00:54:42 78,95
92 Gustav Göransson Arboga OK 00:55:01 79,84
95 Olle Elfström OK Orinto 00:56:42 84,56
96 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:56:44 84,65
97 Melker Andersson OK PAN-Kristianstad 00:57:22 86,42
98 Erik Wikström NAIS Orienteringsklubb 00:57:36 87,08
98 David Mårtensson Garphyttans IF 00:57:36 87,08
100 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:58:03 88,34
101 Gustav Hägglund OK Nolaskogsarna 00:58:23 89,27
102 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby Ol 00:58:30 89,60
103 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:50 90,53
104 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:59:39 92,82
105 Hugo Frisk Västerås SOK 00:59:40 92,87
106 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:59:48 93,24
109 Nils Körle OK Landehof 01:00:11 94,32
111 Erik Thoresson Andrarums IF 01:01:08 96,98
112 Edvin Borne Frölunda OL 01:01:25 97,77
113 Teodor Lundborg Hjobygdens OK 01:01:53 99,08
114 Isak Hagberg Kalmar OK 01:01:54 99,13
115 Tor Rönnestrand Frösö IF 01:02:14 100,06
118 Hampus Wikner OK Österåker 01:02:32 100,90
119 Arvid Blomster Ronneby OK 01:04:52 107,44
121 Lukas Andrén Tibro OK 01:04:56 107,63
122 Alfred Liljeström Gävle OK 01:05:14 108,47
124 Arvid Bylund IF Thor 01:07:29 114,77
125 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 01:07:30 114,82
126 Jacob Wolgast Snättringe SK 01:07:37 115,15
127 Linus Täck OK Hammaren 01:07:57 116,08
128 Filip Bäck Arboga OK 01:08:57 118,88
128 Oskar Jonsson Domnarvets GoIF 01:08:57 118,88
131 Jakob Fredby OK Renen 01:09:23 120,10
132 Elias Larsson IK Vikings OK 01:09:37 120,75
135 Jacob Österman Vänersborgs SK 01:11:13 125,23
136 Melvin Nilsson Härlövs IF 01:12:01 127,47
137 Lukas Gustafsson IK Ymer 01:12:29 128,78
138 Mattias Lauri FK Herkules 01:12:39 129,25
140 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 01:15:10 136,30
142 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:29:59 177,82
143 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:30:43 179,87
144 Alfred Östergren Alvesta SOK 01:35:21 192,85
146 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:36:23 195,75
147 Albin Lindskog OK Ravinen 01:37:32 198,97
Lukas Werner IFK Lidingö SOK
Benjamin Claesson Jönköpings OK
Lukas Johansson Sundsvalls OK
Jakob Nilsson Umeå OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr