Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 3, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:27:38 25,76
2 Hugo Kindborn OK Hällen 00:27:41 25,94
3 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:27:45 26,18
4 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:28:08 27,57
5 Eric Hallner Ockelbo OK 00:28:25 28,59
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:28:55 30,40
7 Noel Braun Växjö OK 00:29:05 31,01
8 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:29:27 32,33
9 William Sturesson Lerums SOK 00:29:41 33,18
10 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:30:11 34,99
11 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:30:18 35,41
12 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:31:29 39,70
13 Anton Carlsson IF Hagen 00:31:42 40,48
14 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:31:45 40,66
15 Edvin Selin FK Göingarna 00:31:57 41,39
17 Oskar Ådahl Umeå OK 00:32:55 44,89
18 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:32:58 45,07
19 Alfred Erdelius IF Rigor 00:32:59 45,13
20 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:33:11 45,85
21 Edvin Henrysson Tibro OK 00:33:16 46,16
22 Olle Kallur OK Ravinen 00:33:20 46,40
23 Hugo Ericsson Växjö OK 00:33:57 48,63
24 Loke Hedberg Lunds OK 00:34:03 48,99
25 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:34:09 49,36
27 Aron Hellgren IF Thor 00:34:20 50,02
28 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:34:27 50,44
31 Isak Lundholm Umeå OK 00:34:47 51,65
32 Otto Balck Täby OK 00:34:56 52,19
33 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:35:04 52,68
33 Markus Halvarson Leksands OK 00:35:04 52,68
35 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:35:08 52,92
36 William Grunder Järfälla OK 00:35:09 52,98
38 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:35:16 53,40
40 Isak Fransson OK Njudung 00:35:44 55,09
41 Jakob Moberg OK Löftan 00:35:48 55,33
42 Mattias Hansson OK Djerf 00:36:02 56,18
43 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:36:03 56,24
46 Alexander Jansson OK Djerf 00:36:13 56,84
47 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:36:23 57,44
49 Henrik Franzén Almby IK 00:36:31 57,93
52 Erik Bovallius Järfälla OK 00:36:33 58,05
54 Fredrik Hane OK Tyr 00:37:10 60,28
55 Hjalmar Berg OK Fryksdalen 00:37:14 60,52
56 Victor Beischer IK Uven 00:37:15 60,58
58 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:37:32 61,61
60 Albin Blomberg Segersta OK 00:37:47 62,51
61 Markus Melen OK Kåre 00:38:08 63,78
62 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:38:11 63,96
63 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:38:20 64,51
65 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:38:30 65,11
66 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:38:33 65,29
68 Anton Uller Kils OK 00:38:54 66,56
70 Felix Gustafsson Lunds OK 00:39:25 68,43
72 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:39:52 70,06
73 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:40:03 70,72
74 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:40:10 71,14
76 Carl Erixon IFK Göteborg 00:40:41 73,02
79 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:40:52 73,68
82 Simon Markström OK Renen 00:41:14 75,01
83 Erik Johansson FK Boken 00:41:28 75,85
84 Olof Ekman Finspångs SOK 00:41:49 77,12
85 Carl Hedegård OK Kolmården 00:41:59 77,72
86 Pelle Nilsson OK Linné 00:42:04 78,03
88 Melker Andersson Eds SK 00:42:18 78,87
89 Alfred Ahltin Malmö OK 00:42:19 78,93
90 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:42:22 79,11
93 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:42:41 80,26
94 Gustav Lidman Tibro OK 00:42:47 80,62
97 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:43:14 82,25
100 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:43:43 84,00
102 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:43:59 84,97
104 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:44:21 86,29
105 Jacob Grahn IK Uven 00:44:35 87,14
108 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:45:12 89,37
109 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:45:13 89,43
110 Philip Wiberg Ryda SK 00:45:35 90,76
112 Albin Björk OK Hammaren 00:45:37 90,88
113 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:46:34 94,32
114 Erik Albinsson Hjärnarps OL 00:46:37 94,50
116 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:47:22 97,22
118 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:47:58 99,39
120 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:48:10 100,12
121 Johan Lund Stenungsunds OK 00:48:29 101,26
123 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:48:52 102,65
124 Anton Eriksson OK Milan 00:48:57 102,95
127 Fabian Odén Fjärås AIK 00:50:15 107,66
128 Tom Ekenstråle FK Herkules 00:51:06 110,74
130 Jonatan Kraft Almby IK 00:51:41 112,85
132 Elias Persson Fjärås AIK 00:52:21 115,27
133 David Näslund OK Roslagen 00:52:57 117,44
135 Isak Wikström OK Tyr 00:53:42 120,16
137 Philip Martinsson FK Finn 00:54:59 124,80
138 Tage Kinell IFK Göteborg 00:56:32 130,42
139 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:56:56 131,86
141 Sverre Häggström Andrarums IF 00:58:11 136,39
142 Viktor Forsberg Tullinge SK 00:58:13 136,51
143 Victor Modig OK PAN-Kristianstad 00:58:17 136,75
145 Edvin Waltersson OK Roxen 00:59:12 140,07
146 Hampus Persson OK Enen 00:59:38 141,64
147 David Törnqvist Tullinge SK 01:00:01 143,03
149 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:01:46 149,37
150 Stellan Gradin Andrarums IF 01:02:26 151,78
152 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 01:03:10 154,44
153 Ivar Lampa IF Rigor 01:03:31 155,71
154 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 01:04:49 160,41
155 Olle Ekbring Kexholms SK 01:06:17 165,73
159 Albin Genberg Ulricehamns OK 01:09:29 177,31
160 Filip Janeke IK Hakarpspojkarna 01:09:47 178,40
161 Robin Carlstedt Hjärnarps OL 01:09:55 178,88
162 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:12:41 188,90
163 Elias Söderlund Skogslöparna 01:12:48 189,33
165 Gustav Norberg OK Hällen 01:14:47 196,51
166 Tobias Hällman OK Tyr 01:20:44 218,06
168 Hannes Björndal Åkers IF 01:28:22 245,70
Oscar Hultgren OK Njudung
Klockar Eskil Nääs Leksands OK
Johan Hedman IF Hagen

Annonser

Bagheera